Nu cumva ai setat in Adsense sa afiseze doar anunturi umanitare :)
Versiune printabilă
Nu cumva ai setat in Adsense sa afiseze doar anunturi umanitare :)
Intri in contul Google Adsense
Mergi la: Configurare Adsense --> Adsense pentru continut
Lasi bifat "Unitate Anunturi". Dar, in loc de "Anunturi text si anunturi imagine (prestabilit)" modifici cu, "Numai anunturi text"
Dupa ce stabilesti formatul si culorile blocului, blocurilor adsense, uita-te si in partea de jos la Optiuni
Ai acolo :
"Afisati anunturile de servicii publice"
"Afisati anunturile de la o alta adresa URL"
"Umpleti spatiul cu o culoare uniforma"
Setarile astea (de la optiuni) intra in vigoare doar cind nu sunt suficiente anunturi relevante, nu ai anunturi relevante atunci cind nu ai suficiente articole relevante.
So.... concluzia o poti trage singur. Mie mi se pare ciudat drept sa-ti spun. Eu nu am gasit un site pe care sa fie atat de multa vreme anunturi umanitare.
Poate ca acum cind alegerile s-au terminat n America sa ai noroc si tu, si sa scoate acea reclama.
Hm... de ieri a dispărut reclama cu alegerile, acum sunt altele, dar tot nu sunt text, ci imagini.... Am făcut cum ai zis tu şi am ales numai TEXT. Inclusiv in setări apare că este numai text, şi dacă nu sunt anunţuri relevante atunci am ales să apară o culoare... Şi culmea, tot banere apar!