Postat în original de
100R
Romania e cum zicea cineva la radio de Argentina, avea potential mare, la inceputul anilor 1900 era vazuta ca un fel de Canada, mergea in directia buna, dar nu stim ce s-a intamplat si a luat-o pe aratura, in zilele noastre se spune la fel, argentinienii au un potential uman mare, sange european, 40 de milioane de locuitori etc nu inteleg de ce nu reprezinta o forta. Asa si noi, avem potential, nu suntem cei mai rai, cei mai aiurea dar din pacate trebuie sa recunoastem ca suntem jos. Jos dar nu cel mai rau.