Cum functioneaza dropshipping-ul ?
Sanatate,
Din cate cunosc prin dropshipping se intelege, ca persoana intermediara incheie un parteneriat cu un furnizor de produse. Clientul apoi plaseaza comanda pe site-ul intermediarului si mai departe intermediarul o transmite la furnizor. Furnizorul la randul lui spre client, dar in numele intermediarului.
Daca ce am spus nu e corect, va rog sa ma corectati.
Bun, am si eu cateva intrebari despre acest sistem:
1. Este nevoie de PFA/SRL pentru a-mi deschide un site unde sa vand produsele furnizorilor ? Daca da, care se potriveste mai bine?
2. Factura si nota de transport o face furnizorul? Sau trebuie sa ma ocup eu de asta?
3. Ce furnizori de incredere cunoasteti? Va rog sa-mi recomandati si mie cativa..
Daca imi puteti spune alte detalii, raman recunoscator.
Multumesc