Pagina 1 din 8 123 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 82

Subiect: Care e faza si cu razboiul asta?

Afișare hibrid

  1. #1
    Avatarul lui Federals
    Federals este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    35
    Data înscrierii
    29th November 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    612
    Putere Rep
    35

    Implicit Care e faza si cu razboiul asta?

    Din ce am inteles eu:
    Georgia a atacat Osetia, iar Rusia a atacat Georgia.

    Ce nu am inteles:
    Care e motivul conflictului?
    De ce a inceput tocmai in perioada JO?
    Sunt chiar atat de nebuni georgienii incat sa intre in conflict cu o tara de 10 ori mai mare, adica Rusia? Ca doar stiau (georgienii) ca daca se iau de Osetia o incaseaza de la Rusia.

    Voi ce explicatii gasiti? Mie mi se pare oarecum dubios/ciudat. Ca si cum Cuba ar ataca SUA, adica sinucidere sigura. Deci trebuie sa fi avut un motiv serios.

  2. #2
    Avatarul lui adizbang_tv
    adizbang_tv este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    34
    Data înscrierii
    2nd December 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    37
    Posturi
    177
    Putere Rep
    34

    Implicit

    Si eu sunt curios... poate ma luminati si pe mine

  3. #3
    Avatarul lui Mihai Gianu
    Mihai Gianu este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    16th August 2007
    Posturi
    388
    Putere Rep
    0

    Implicit

    e ca si cu kosovo, ca si razboiul din israel... cind e pace nu e prea bine si trebuie sa se mai bombardeze si ei, as vrea sa vad cum se rezolva in tibet.

  4. #4
    Avatarul lui doro
    doro este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    41
    Data înscrierii
    8th September 2007
    Locaţie
    Berlin / Bucharest
    Posturi
    988
    Putere Rep
    41

    Implicit

    buuuuhuhuhu al 3-lea Război Mondial.
    Breaking news: Georgia a învins Rusia!!! Şi a atacat Ucraina!! A aruncat în aer toată Ucraina!! A trecut în România şi.. se îndreaptă spre Bucureşti!!

    glumesc..

  5. #5
    Avatarul lui Dragos Nicu
    Dragos Nicu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    44
    Data înscrierii
    20th January 2008
    Locaţie
    Sibiu, RO
    Posturi
    2.011
    Putere Rep
    44

    Implicit

    Citat Postat în original de doro Vezi Post
    buuuuhuhuhu al 3-lea Război Mondial.
    Breaking news: Georgia a învins Rusia!!! Şi a atacat Ucraina!! A aruncat în aer toată Ucraina!! A trecut în România şi.. se îndreaptă spre Bucureşti!!

    glumesc..
    chiar? si eu care ma pregateam deja sa-mi fac grota.

    @attempt : interesant.. Nu stiu zau cum se va termina..
    Poti sa dai de mine usor, @contact.

  6. #6
    Avatarul lui Daniel
    Daniel este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    37
    Data înscrierii
    21st May 2008
    Locaţie
    Bucuresti(pt moment)
    Posturi
    493
    Putere Rep
    37

    Implicit

    Rusia a intrat pentru a da o lectie- "bai, noi inca suntem aici, si nimeni nu misca fara acceptul nostru in zona asta, iar daca va misca, va pati ca voi".

  7. #7
    Avatarul lui Mihai Gianu
    Mihai Gianu este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    16th August 2007
    Posturi
    388
    Putere Rep
    0

    Implicit

    Citat Postat în original de domenii Vezi Post
    Rusia a intrat pentru a da o lectie- "bai, noi inca suntem aici, si nimeni nu misca fara acceptul nostru in zona asta, iar daca va misca, va pati ca voi".
    rusia e cea mai tare putere, deci, georgia a inceput cu speranta ca are suport de la nato, dar nato stie foarte bine ca daca se baga se pun foarte rau cu rusii, asta inseamna ca rusia ruleaza tot, nimeni nu se baga.

  8. #8
    Avatarul lui Federals
    Federals este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    35
    Data înscrierii
    29th November 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    612
    Putere Rep
    35

    Implicit

    Citat Postat în original de Mihai Gianu Vezi Post
    rusia e cea mai tare putere, deci, georgia a inceput cu speranta ca are suport de la nato, dar nato stie foarte bine ca daca se baga se pun foarte rau cu rusii, asta inseamna ca rusia ruleaza tot, nimeni nu se baga.
    inseamna ca trebuia ca georgia sa sune intai la nato, deci au luat teapa.
    eh, rusia e "mica", sa te feresti daca o sa inceapa china sau india vreun razboi, atunci e chiar grav.

  9. #9
    Avatarul lui Mihai Gianu
    Mihai Gianu este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    16th August 2007
    Posturi
    388
    Putere Rep
    0

    Implicit

    Citat Postat în original de Federals Vezi Post
    inseamna ca trebuia ca georgia sa sune intai la nato, deci au luat teapa.
    eh, rusia e "mica", sa te feresti daca o sa inceapa china sau india vreun razboi, atunci e chiar grav.

    Ai vazut de ziua rusiei cind si-au aratat arsenalul, fereasca dumnezeu sa dea drumu la rachetele alea mari cit un stadion.

    India e praf, daca le dau rusi o racheta in capitala lor moare jumatate din populatia indiei

  10. #10
    Avatarul lui Federals
    Federals este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    35
    Data înscrierii
    29th November 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    612
    Putere Rep
    35

    Implicit

    Citat Postat în original de Mihai Gianu Vezi Post
    Ai vazut de ziua rusiei cind si-au aratat arsenalul, fereasca dumnezeu sa dea drumu la rachetele alea mari cit un stadion.

    India e praf, daca le dau rusi o racheta in capitala lor moare jumatate din populatia indiei
    pai da, dar nu subestima numarul lor, mai ales al chinezilor, care cred ca s-au cam saturat de figurile rusilor. dpdv tehnologic, Rusia o duce bine, dar pana la urma totul se rezuma la trupe, iar in China chiar e al naibii de multa carne de tun, ca inca mai e "la moda" sa lupti pe teren. la faza asta chinezii clar castiga (superiori numeric, nu neaparat tehnologic)

    feeling-ul de acum: nu-mi place

Pagina 1 din 8 123 ... UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Faza enervanta analytics
    De prodan_13 în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 25th February 2011, 14:59
  2. Prea tare faza
    De florin în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 11
    Ultimul Post: 1st October 2007, 03:40
  3. cea mai tare faza.....
    De meetzah în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 10th August 2007, 14:28
  4. trafic.ro - ? stie cineva care e faza? si de ce?
    De adi_novac în forumul Directoare romanesti
    Răspunsuri: 1
    Ultimul Post: 31st January 2007, 19:29
  5. Faza amuzanta!
    De Ben Boingeanu în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 1
    Ultimul Post: 3rd August 2004, 08:24

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •