Si intre prieteni foarte buni se strica lucurile cand e vorba de bani, ai incredere in el dar trebuie sa fii prudent. Cunosc frati care au devenit dusmani de la banii firmei
Nu are nici o legatura faptul ca domeniul este pe persoana fizica si firma pe persoana juridica se poate factura fara probleme, eu lucrez asa de multi ani, si este mult mai bine chiar daca si domeniul si firma sunt tot ale mele
Eu nu as trece domeniul de pe numele tau sub nici o forma firmei.
As face un contract frumos in care cesionezi pe un termen de x ani domeniul firmei si sa ai si o conditie prin care acest contract se poate rezilia in termen de 30 de zile doar prin solicitarea unei singuri parti contracte.

Daca vreti sa fie perfect faceti o firma noua in care aveti amandoi drepturi specificate clar.
Dar asta se merita doar inmomentul in care afacerea este suficient de mare sa acopere costurile de mentinere a unei firme