Colegi,
in seara asta am gasit pe Simpliq, 6 luni gratuite la pachetul Start si am zis ca poate nu ar strica sa impartasesc cu voi aceasta oferta
Versiune printabilă
Colegi,
in seara asta am gasit pe Simpliq, 6 luni gratuite la pachetul Start si am zis ca poate nu ar strica sa impartasesc cu voi aceasta oferta
Asta ce face Simpliq e manevra ca sa profide de problema namebox.ro :))
Clar, de prin 2016 asteapta sa pice namebox si sa profite.
Ataşament 4319
Aseara mi-am facut cont si nici acum nu este activat , asta dupa ce azi dimineata am trimis un tichet.
Dupa deschiderea tichetului a fost activat si contul
Ei sunt din Cluj vad, dar stie cineva in ce data center au serverele ?
Cine suntem?
SimpliQ activeaza pe piata de gazduire din 2007 operand propriul centru de date in Cluj-Napoca, Romania, precum si infrastructura proprie colocata in alte noduri importante din lume (Amsterdam, Olanda si Dallas, TX, SUA) asigurand astfel o plaja larga de servicii de gazduire la cele mai inalte standarde si costuri competitive.
Daca nu ma insel, parca Simpliq erau sub aceeasi palarie cu webfactor. DAca e asa, inseamna ca si serviciile sunt ireprosabile.
Eu nu eram ironic. Chiar au servicii foarte ok. Sunt clientul lor de 10 ani.
Sunt clientul lor de 10 ani.
webfactor sau simpliq ?
Webfactor.
AAA :)) Eu credeam ca esti ironic, chiar ma miram caci si eu am avut la webfactor aproximativ 1 an si in afara de faptul ca nu mi-au activat pachetul in weekend (au asteptat pana luni) n-am nimic de reprosat. :)
Voi lua si eu un cont saptamana vitoare.
Domnilor de la SimpliQ (daca sunteti prin zona) - in mediul online, oglinda unei companii este website-ul, mai ales pentru firmele de hosting. Cu toate ca am doar 80 Km. pana la Cluj, sincer nu as cumpara hosting de la Dvs., din cauza website-ului. Din punctul meu de vedere, nici nu aveti un website! Nu vreau sa supar dar in primul rand ar trebui sa aveti un website de prezentare, nu doar ceva "simpli". Banuiesc ca aveti ceva clienti si cred ca ar trebui sa investiti putin in ce aveti voi acolo. Aveti la Cluj, o gramada de specialisti - faceti un parteneriat, voi oferiti hosting si ei fac un website de secolul acesta. Este pacat sa nu aveti clienti din cauza site-ului.
și eu am de la ei pachetul start, cu primele 6 luni gratis pentru a ma convinge de serviciile lor. Deocamdata nu am intampinat probleme. Ce-i drept, timpul lor de raspuns e cam mare. Cele mai multe site-uri le am la m247