Play fun, o solutie de bun simt in aceasta problema, ca sa fiti amandoi impacati cred ca ar fi sa-i cumperi tu un alt domeniu (200 ron) urmand ca el sa-si faca redirect 301 si sa mute totul pe noul site. In rest asta este, ghinion...
Versiune printabilă
Play fun, o solutie de bun simt in aceasta problema, ca sa fiti amandoi impacati cred ca ar fi sa-i cumperi tu un alt domeniu (200 ron) urmand ca el sa-si faca redirect 301 si sa mute totul pe noul site. In rest asta este, ghinion...
nu inteleg vina mea, plus ca adsense in acceptase de ce l-a suspendat dupa ?
"nu inteleg vina mea, plus ca adsense in acceptase de ce l-a suspendat dupa ?"
Se pare ca site-urile sunt verificate de boti, mai apoi se semnaleaza cineva/sau alt bot si intra o persoana si vede despre ce-i vorba.
Tu tot o tii cu "nu inteleg vina mea" dar tot tu ai scris "contul meu ADSENSE a dezactivat reclamele pe site". :)
Ca sa ma lamuresc, ca eu nu prea am inteles exact ce se intampla de fapt.
Momentan cel care are siteul poate afisa reclame adsense pe site? Folosind contul lui. Daca nu poate, asta se datoreaza faptului ca a treuit sa tina contul tau pe site ?
Nu se pot afisa reclamele pe site-ul acela. Reclamele lui nu sunt acceptate pentru ca e banat adsense. Se datoreaza faptului ca a trebuit sa tin reclamele mele.
Normal daca tu aveai iframe catre situde pe celalalt al tauCitat:
/site/online/38751/Despre-forex-si-tranzactiile-forex-online
Ti-a dat pe buna dreptate. Atat timp cat tu folosesti iframe si pui titlu ca reclamele sa ia tip forex care platesc foarte bine,
Acum vad ca ti-ai revenit si cu ala ai schimbat metoda
Ti se pare ca google nu vede tot? ia vezi aici
http://img857.imageshack.us/img857/2923/iframe.png
Asta cu siguranta nu incalca nici un TOS!
Google nu suspenda site-uri care corespuns politicii lor, tipu trebuie sa se intereseze. Sa te multumesti ca nu ti-a banat tot contul