Postat în original de
-Rares-
Ce gluma buna. Cred ca nimeni nu e atat de tont sa citeasca o carte cap coada fara a deschide un notepd++ in acelasi timp. Sa fim seriosi...
Citesti din carte un capitol dupa care treci la aparat si vezi ce ai retinut cu cartea inchisa. Te lovesti de probleme, deschizi cartea si-ti reimprospatezi cunostintele. Asa inveti cel mai bine, nu din tutoriale unde primesti codul gata facut, ai impesia ca l-ai inteles si cand te trezesti ca trebuie sa faci tu ceva de la 0 ajungi sa te plafonezi. Niciun tutorial nu-ti prezinta partea teretica asa cum o face o carte.
Aradean, carti gasesti ori la librarie ori la biblioteca de la tine din oras. Daca nu ai bani, nu e nevoie sa o cumperi, o imprumuti de la biblioteca...
Intr-o carte ai explicat si exemplificat fiecare tag din html cu toate atributele posibilie pe care poate sa le aiba. Niciun tutorial nu are cum sa-ti explice lucrurile atat de detaliat ca o carte pentru ca atunci nu ar mai fi tutorial, ar fi o carte :)
Bineinteles ca nu are importanta acum de unde inveti, carte sau tutorial, atata timp cat o faci si-ti doresti cu adevarat sa inveti.