intrati pe http://www.tvr.ro :)
:clap: :clap: :clap:
si poza daca reusesc sa il puna la timp http://img694.imageshack.us/img694/3615/tvrhacked.jpg
Versiune printabilă
intrati pe http://www.tvr.ro :)
:clap: :clap: :clap:
si poza daca reusesc sa il puna la timp http://img694.imageshack.us/img694/3615/tvrhacked.jpg
foarte tare :))
vad ca au reactionat repede.. si-au inchis srv :D sau nu`mi merge mie
:)) :)) , astazi la munca programatorul imi spunea ca a vazut o aplicatie web de la orange, plina de bug-uri sau mai corect spus, facuta numai din bug-uri !
e mai usor sa opresti serverul decat sa pui un text pana se remediaza problema :))
Evenimentul in sine nu e deloc interesant, e deja stiut ca siteurile institutiilor publice sunt aproape de securizate incat orice script kiddie isi poate face de cap acolo.
Insa de fiecare data ma amuza sa cand vad screenshoturile, in special cand vad o pagina stupida la o adresa cunoscuta, a unei institutii cu un buget dinozauric. (vezi "cautam de lucru") :))
Vad ca topicul a fost deschis pe la ora 17.00. In 3 ore n-au reusit sa puna site-ul inapoi? N-or fi avand back-up?
p.s. cred ca "hackeri" isi cauta de lucru... in zona penitenciarelor ;).
Fani redhat 'hackerii' :)
are cineva un prt screen sa vad si eu :"> ?