-
Vivvo vs Bitrix ?
So, astept parerile voastre:
Vivvo vs Bitrix
Bitrix are avantajul ca e certificat Microsoft si partener Oracle, e beton la securitate are o serie de skinuri de mori, nu alta. Dezavantaj : Pretul
Vivvo de asemenea are o serie de skinuri senzationale, are avantajul ca integreaza perfect vBulletin , o functionalitate destul de buna, pret o idee mai scazut. (ce-i drept, daca adaugi pretul pt licenta vBulletin cam tot acolo bati ca pret.)
Judecand dupa faptul ca as vrea sa dezvolt cel mai tare portal pe nisa pe care activez ( banii nu ar fi unul dintre impedimente) ce ati recomanda? (am incercat sa gasesc un coder bun care sa imi faca un script custom made pe rent a coder, dar am dat doar peste indieni ce nu imi inspira incredere, iar romanasii pe care i-am contactat mi-au dat niste preturi de m-au dat pe spate)
Vivvo sau Bitrix?
Aveti careva experiente cu vreunul dintre aceste cms-uri ?
Sa nu incepeti cu recomandari gen Joomla sau Wordpress ca stiu ce pot face fiecare :))
-
nu am folosit nici unul dintre ele, dar la prima vedere eu as alege Vivvo. am observat ca si ciao.ro il foloseste
-
punktnet.ro/ un site pe platforma Bitrix, asta ca sa puteti face o comparatie :)
Alte pareri va rog ?
-
Vivvo este mult mai ieftin (eu am platit 1000$ pentru o licenta developer - unlimited domains) dar are foarte foarte multe probleme. Are max. 30 de themes cu totul (si platite si gratis), in cazul versiunii mai vechi (4.06) nu poti sa editezi articolele, in cazul versiunii noi nu functioneaza meniul dhtml decat la thema default. Nu stiu cat de grozav e Bitrix, dar Vivvo mi-a dat multe dureri de cap. Incearca versiunea trial de 21 de zile.
-
Per ansamblu, isi merita banii vivvo? Si aici ma refer la faptul daca e ok sa iau o licenta vivvo in detrimentul unui script custom made. Nu vreau sa ma bag cu capul inainte ca berbecul.Poti te rog sa imi arati un proiect dezvoltat pe aceasta platforma?
Merci anticipat
-
Nu merita. Incearca trial-ul. Nu are nimic in plus fata de Wordpress, doar probleme. Demo gasesti aici.