Rezultate 1 la 9 din 9

Subiect: Caut persoana care ma poate aduce si mentine pe prima pagina a lui G.

  1. #1
    Avatarul lui valentino
    valentino este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    29
    Data înscrierii
    28th March 2011
    Locaţie
    Iasi
    Vârstă
    36
    Posturi
    667
    Putere Rep
    29

    Implicit Caut persoana care ma poate aduce si mentine pe prima pagina a lui G.

    Salutare

    Am un site, whoviewedmyfacebook dot com.

    Date curente:
    > 24 de articole publicate
    > inscris in directoare si bookmarking sites pe .com
    > promovat si cu comentarii si ceva linkuri pe unde am putut, nu multe

    Problema
    > se da luna X -> la inceputul ei trafic bunicel, apar pe prima pagina la expresia din domeniu si derivate, spre sfarsitul ei nu mai apar decat pe pagina 4-5
    > se da luna Y -> la inceputul ei trafic nasol, nu apar decat pe pagini secundare in google, spre sfarsitul lunii insa apar iar sus in cautari

    Iar eu nu pot sa inteleg de ce variatiile astea. Am mai cumparat acum un set de articole, dar numai publicarea lor nu cred ca o sa ma ajute.

    Concluzia
    Caut pe cineva care ma poate ajuta cu acest site sa il aduc pe prima pagina si sa`l mentin acolo. Sunt cateva mii de cautari lunare pe expresia asta + derivate, competition low. Puteti investiga siteul, vedeti situatia si daca se poate face chestia asta, ma contactati, discutam si trecem la treaba

    Zi faina sa aveti
    Prind toate reducerile de pe www.redumag.ro

  2. #2
    Avatarul lui haos
    haos este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    59
    Data înscrierii
    19th February 2008
    Locaţie
    Craiova
    Posturi
    2.239
    Putere Rep
    59

    Implicit

    Nu cu articole o sa reusesti sa urci cu adevarat acest site, ci cu social marketing. Iar linkurile trebuie sa vina de pe siteuri de reviewuri gen Mashable si TechCrunch. Bafta!
    Citeste primul meu curs SEO - principii de baza. Vezi oferta mea de advertoriale PR5.

  3. #3
    Avatarul lui valentino
    valentino este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    29
    Data înscrierii
    28th March 2011
    Locaţie
    Iasi
    Vârstă
    36
    Posturi
    667
    Putere Rep
    29

    Implicit

    Facebook nu e tocmai ok cu acest tip de aplicatie, deci nu o pot promova pe acolo ca`mi blocheaza contul. La fel cu mi l`a blocat si pe cel de developer.

    Iar de obtinut linkuri pe siteurile alea, nu`i nitel cam greu? Mersi de info
    Prind toate reducerile de pe www.redumag.ro

  4. #4
    Avatarul lui tymbark
    tymbark este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    46
    Data înscrierii
    5th November 2010
    Locaţie
    Iasi
    Posturi
    1.355
    Putere Rep
    46

    Implicit

    offtopic: din ce-am vazut, astfel de aplicatii sunt spam, eu n-as promova un astfel de site. Ar merge daca era facut pt adsense sau altceva, dar sa promovez o aplicatie spam nu-s de acord.
    Signatura lipsa

  5. #5
    Avatarul lui valentino
    valentino este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    29
    Data înscrierii
    28th March 2011
    Locaţie
    Iasi
    Vârstă
    36
    Posturi
    667
    Putere Rep
    29

    Implicit

    Aplicatia nu face spam - nu afiseaza nimic, nicaieri, pe nici un perete. Doar iti afiseaza pe site o lista de prieteni care 'cica' ti`au vizitat profilul, total random. Iar siteul e facut pentru adsense, are un CTR si CPC foarte bun, face bani de un an si Google nu mi`a atras atentia cum ca ar fi ceva in neregula.

    Inca ceva in plus - scrie si pe site ca aplicatia e just for fun. Nu face spam, nu deranjeaza pe nimeni. Facea la inceput spam pe pereti, de aia mi`au blocat contul de dev. Degeaba am scos postarea, ca nu mi l`au mai dat inapoi. Recunosc, poate fi considerat scam, dar pentru cine vede ca`i doar pentru amuzament, nu este o problema. Parerea mea.

    Citat Postat în original de tymbark Vezi Post
    offtopic: din ce-am vazut, astfel de aplicatii sunt spam, eu n-as promova un astfel de site. Ar merge daca era facut pt adsense sau altceva, dar sa promovez o aplicatie spam nu-s de acord.
    Prind toate reducerile de pe www.redumag.ro

  6. #6
    Avatarul lui tymbark
    tymbark este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    46
    Data înscrierii
    5th November 2010
    Locaţie
    Iasi
    Posturi
    1.355
    Putere Rep
    46

    Implicit

    Eu am cautat pe google "who viewed my facebook" si am vazut ca prin primele pagini sunt f multe articole de pe site-uri care spuneau de spam, avoid this, be careful, etc. Acuma, nu stiu ce face aplicatia ta, dar daca zici ca posta pe perete, era cam spam.

    ontopic: cu EMD si cate link-uri are site-ul, e ciudat ca rankeaza asa slab. teoretic ar trebui sa stea macar pe pagina 2, dar nu chiar 1... Posibil sa fie un fel de penalizare, ceva. Daca cu cateva link-uri nu-si revine, iti recomand sa muti continutul pe un alt domeniu si sa o iei mai usor cu link-urile
    Signatura lipsa

  7. #7
    Avatarul lui valentino
    valentino este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    29
    Data înscrierii
    28th March 2011
    Locaţie
    Iasi
    Vârstă
    36
    Posturi
    667
    Putere Rep
    29

    Implicit

    Citat Postat în original de tymbark Vezi Post
    Eu am cautat pe google "who viewed my facebook" si am vazut ca prin primele pagini sunt f multe articole de pe site-uri care spuneau de spam, avoid this, be careful, etc. Acuma, nu stiu ce face aplicatia ta, dar daca zici ca posta pe perete, era cam spam.

    ontopic: cu EMD si cate link-uri are site-ul, e ciudat ca rankeaza asa slab. teoretic ar trebui sa stea macar pe pagina 2, dar nu chiar 1... Posibil sa fie un fel de penalizare, ceva. Daca cu cateva link-uri nu-si revine, iti recomand sa muti continutul pe un alt domeniu si sa o iei mai usor cu link-urile
    Da, Facebook a specificat clar ca nu ofera aceasta facilitatea utilizatorilor si nici un third-party nu va reusi sa faca asta. So, scam, indeed.

    Insa eu nu am postat pe wall decat o luna, acum vreun an. Apoi, am dezactivat aceasta optiune, acum doar vede niste profile random si i se specifica faptul ca e for fun. Deci practic e un fel de scam, dar de amuzament, iar de spam nu poate fi vorba.

    Linkurile cum propui sa le aduc - advertoriale, directoare, linkuri prin sidebar/homepages, comentarii?
    Prind toate reducerile de pe www.redumag.ro

  8. #8
    Avatarul lui tymbark
    tymbark este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    46
    Data înscrierii
    5th November 2010
    Locaţie
    Iasi
    Posturi
    1.355
    Putere Rep
    46

    Implicit

    Sincer, cu directoarele pe .com am avut experiente neplacute pt site-uri noi. Un site de o luna care ranka undeva pe pag 4-5 pt long tail-uri, dupa ce l-am inscris in directoare nu mai rankeaza nicaieri. Am folosit vreo 5-6 variante diferite de title, desc, keywords. Nu mai dau directoare la niciun site.

    Comentariile par sa mearga cel mai bine, important e sa fie related cat de cat, alea ajuta mai mult decat comentarii pe pagini cu PR mare si non-related. Directoarele par si ele sa fie ok, mai ales astea nespamate, gen ezine. Spre surprinderea mea, mi-au aprobat primul articol pus de mine pe ezine, scris de mine, nu mi-au dat mesaj sa-mi zica ca am nush ce greseli, etc, in conditiile in care nu ma consider avansat la engleza si nici copywriter Dar aparent, daca e util articolul si scris corect, il aproba. ezine, goarticles, amazines, infobarrel, selfgrowth, sooperarticles. Astea le recomand.
    Signatura lipsa

  9. #9
    Avatarul lui valentino
    valentino este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    29
    Data înscrierii
    28th March 2011
    Locaţie
    Iasi
    Vârstă
    36
    Posturi
    667
    Putere Rep
    29

    Implicit

    O sa incerc o campanie de genul si daca pana la finele lunii nu se stabilizeaza cat de cat situatia, o sa schimb domeniul. Penalizat nu e, sau cel putin nu permanent, ca are multe fluctuatii pe care nu le inteleg. Multam fain

    Citat Postat în original de tymbark Vezi Post
    Sincer, cu directoarele pe .com am avut experiente neplacute pt site-uri noi. Un site de o luna care ranka undeva pe pag 4-5 pt long tail-uri, dupa ce l-am inscris in directoare nu mai rankeaza nicaieri. Am folosit vreo 5-6 variante diferite de title, desc, keywords. Nu mai dau directoare la niciun site.

    Comentariile par sa mearga cel mai bine, important e sa fie related cat de cat, alea ajuta mai mult decat comentarii pe pagini cu PR mare si non-related. Directoarele par si ele sa fie ok, mai ales astea nespamate, gen ezine. Spre surprinderea mea, mi-au aprobat primul articol pus de mine pe ezine, scris de mine, nu mi-au dat mesaj sa-mi zica ca am nush ce greseli, etc, in conditiile in care nu ma consider avansat la engleza si nici copywriter Dar aparent, daca e util articolul si scris corect, il aproba. ezine, goarticles, amazines, infobarrel, selfgrowth, sooperarticles. Astea le recomand.
    Prind toate reducerile de pe www.redumag.ro

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Poate fi modificata prima pagina a unui site?
    De adrianaf în forumul Utile
    Răspunsuri: 15
    Ultimul Post: 7th October 2011, 12:42
  2. Răspunsuri: 1
    Ultimul Post: 3rd January 2011, 22:57
  3. prima pagina prima pozitie in yahoo
    De Lupanu în forumul Yahoo!
    Răspunsuri: 13
    Ultimul Post: 20th February 2009, 15:57
  4. caut persoana care sa adauge anunturi
    De redesign în forumul Servicii web / Jobs
    Răspunsuri: 7
    Ultimul Post: 15th July 2008, 09:46
  5. caut persoana care sa optimizeze SEO un site
    De blueeyesromanesti în forumul Servicii web / Jobs
    Răspunsuri: 1
    Ultimul Post: 6th September 2007, 00:10

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •