Salutare
Ce este de facut pentru a dezindexa cat mai rapid un site?
Am inchis pachetul de gazduire si am scos nameserverele. Ce se mai poate face in afara de asta?
Versiune printabilă
Salutare
Ce este de facut pentru a dezindexa cat mai rapid un site?
Am inchis pachetul de gazduire si am scos nameserverele. Ce se mai poate face in afara de asta?
Simplu https://www.google.com/webmasters/tools/url-removal
Site-ul ramane totusi indexat in bing si alte motoare de cautare, ma gandesc ca nu ai cum sa stergi toate linkurile spre el.
Site-ul nu era in webmastertools.
Il pui acu ca e ok. Altfel te chinui sa stergi linkurile spre el.
Parca mai era un tool de dezindexare la cerere, nu am lucrat inca cu el.
Nu prea mai am cum sa-l pun. Site-ul nu mai are host, nimic. :))
Il adaugi pe orice host, il inregistrezi in SC si elimini directorul radacina.
Alt leac rapid nu e.
Desi cand accesez confirmarea imi apare google-site-verification: google92e6f9922b6ac2cb.html, Google tot ''Confirmarea nu a reuşit'' imi spune. O sa-l las sa se dezindexeze in liniste :))
Normal, ca e lenea mare sa-i declari versiunea www si non www. Nu are cum sa te dezindexeze cat timp sunt linkuri spre el :)
Nu stiam nimic de ''declarat'' versiunea www si non www.
Site-ul a ramas fara hosting de vreo luna si l-am lasat asa.
Oricum ramane in archive.org.