google depuncteaza link-urile (clasarea in motor) dintr-un forum?
tinand cont ca orice user poate pune link care poate ar ajuta comunitatea forumului, sau adminul trebuie sa stearga link-urile pt a avea de ex un pr mai mare?
Versiune printabilă
google depuncteaza link-urile (clasarea in motor) dintr-un forum?
tinand cont ca orice user poate pune link care poate ar ajuta comunitatea forumului, sau adminul trebuie sa stearga link-urile pt a avea de ex un pr mai mare?
Din ce am gasit eu pe net am format o lista ce are 60 de forum uri romanesti ce accepta link in semnatura, ramanant o lista de 200 de forum uri ce nu accept de nici un fel link in semnatura, concluzia o tragi tu!
Nu, nu le depuncteaza.
Asa oricine poate pune link spre concurenta ca sa o dea jos.
In cel mai rau caz, le ignora.
1nesco, din pacatechiar oricine poTe link catre concurenta si o poate da jos... Este o realitate a zilelor noastre din pacate...
Orsovene. Am "doborat" un site cu un singur link. Baiatul mi-a dat o teapa, iar eu i-am intors 'favoarea'.
Seo negativ exista, teoretic eu cred ca exista, o Cutie a Pandorei creata de Google.
Mda... cred ca ne luam ban.
Eu am pus un singur link, pe un site penalizat.
Pe mine m-au ajutat link-urile follow din semnaturi dar in conditiile in care site-ul spre care mergeau avea continut bogat si actualizat. 1-2 forumuri m-au ridicat simtitor in serp. Pana acum nu am fost taxat dar niciodata nu e tarziu cand vine vorba de G.
@vali - e o obisnuinta la tine sa te razbuni. La un moment dat vroiai sa faci un site in care sa ataci un politician sau ceva de genul. Ai ajuns si in presa tot din dorinta de razbunare. Mie imi esti simpatic dar sti ce se zice despre razbunare.