-
@ tymbark. Corect
ideal e sa le si indexeze google. Atunci chiar le ai pe ambele, doar ca e foarte posibil ca tu sa ai "duplicate content".
Mai e o problema la comentariile facebook, nu le poti adapta site-ului. De ex, daca vrei un rating, sau un rating pe 3-5 caracteristici, nu poti.
-
Eu pe site-ul meu am 2 casete de comment : Facebook si comentariile din site.
Cine e lenes sa-si scrie numele si adresa de mail in caseta de comentarii, poate comenta cu contul de Facebook.
Singura problema la comentariile facebook este ca nu ai un panou de administrare sa vezi cine si ce a comentat.
-
Eu folosesc disqus, care permite și comentarii cu Facebook, pe care le introduce și în baza de date a blogului. Dacă renunți la disqus sau Facebook, nu pierzi comentariile.