OK nu am spus ca vreau sa fac un blog nisat am zis ca fac unul general cu info din apicultura bucatarie sitri etc.. Daca are cineva vreo idee sa imi zica pls,,, daca nu si crisblog.ro ii fain
Versiune printabilă
OK nu am spus ca vreau sa fac un blog nisat am zis ca fac unul general cu info din apicultura bucatarie sitri etc.. Daca are cineva vreo idee sa imi zica pls,,, daca nu si crisblog.ro ii fain
Sfat: NumedefamiliePrenume.ro (ex. PopescuIon.ro ). Eu zic sa incerci asa...si iti si de ce. Din moment ce va fi un blog generalizat, dar cu mai multe tangente spre apicultura sau bucatarie iti poti brandui numele(sper ca nu am gresit termenul, dar corectati-ma daca am facut-o). Acum depinde cat de generalizat si cum vrei sa scrii. Citesc zilnic multe bloguri si asta ti-as recomanda. Eu cel putin daca mi-as deschide acum un blog, asa mi-as alege domeniul: NumePrenume.ro.
Blogul din semnatura este al tau?
Da...dar desi intr-un fel imi pare rau ca am ales acel domeniu, nu l-as schimba. :-)
Cristi Lucian: crisblog.ro cum suna?
Bogdan 2901: nu-ti fa ma blog
Bogdan 2901: n-are rost
Bogdan 2901: mai ales pe .ro
Asta mi-a zis un prieten nu stiu ce sa fac.. :|
Totusi ziceti ca un site/blog cu mai multe informatii nu neaparat ninsat se poate promova mai usor?
--- Later Edit --- (ca mi-a fost lene sa apas "Edit")
S-au o chestie in care sa posteze toti ar merge? Adica un site in care toti bloggeri sa isi poata face reclama sau bani?
M-am gandit la ceva si mai frumos ceva gen 100ro.blogspot.com.. Dar vreau un nume mai tare cum ii trilulilu sa scrie fi trilulilu intelegeti? Spuneti-mi unu nume deasta .. Ca nu imi trece prin cap.. Am vazut ca si Trolololo ii luat...
--- Later Edit --- (ca mi-a fost lene sa apas "Edit")
Ii legal sa fie mai multe coduri adsense pe un site?
Nu sunt roman, am venit de 5 ani din italia, dar ador tara asta..
Din contra, eu as alege www.prenumenumedefamilie.ro sau, prenume.numedefamilie.ro. Extensia e irelevanta. Faza cu Nume de familie, Prenume, e doar la scoala. Cand te prezinti e foarte aiurea sa spui: Popescu Ion. Nu suna mai bine Ion Popescu? Nu suna mai personal, mai putin formal?