Pai tocmai pe ideea asta am merg cand am zis ca ar putea fi mana americanilor.
E o miscare prea sinucigasa ca sa ma gandesc ca nu au si un sprijin pe care sa se bazeze georgienii.
Era cumva de asteptat sa se ajunga la conflicte (totusi nu chiar conflicte militare) dupa ce a castigat alegerile noul presedinte (Shakasvili...sau cum s'o scrie) care a castigat alegerile printr-o mica revolutie. Ceva in genul lui Iushcenko in Ucraina.
Se vede insa clar ca Rusia pierde teren puternic in favoarea UE si SUA in ce priveste sfera de influenta a lor.

