Rezultate 1 la 8 din 8

Subiect: Vând site cu mici câștiguri din Adsense

lecktronix este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    17
    Data înscrierii
    4th July 2011
    Locaţie
    Italia, România
    Vârstă
    47
    Posturi
    128
    Putere Rep
    17

Implicit Vând site cu mici câștiguri din Adsense

Salutări tuturor,
    vreau să vând site-ul unnerd . ro.

Câteva detalii despre site:

• înregistrat în noiembrie 2018
    • 70 de articole publicate,
    • aproximativ 350 unici pe zi (85% trafic organic)
    • câștiguri Adsense de aproximativ 300 euro/lună (monetizez doar cu Adsense).

Pot să vă dau acces la analytics pentru 24 de ore ca să verificați vizitele.

Preț 4500 euro + TVA, se eliberează factură, plata prin transfer bancar.

Pentru alte info vă rog să mă contactați prin email: lecktronix @ gmail. com

edy12006 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    32
    Data înscrierii
    26th January 2009
    Locaţie
    Prahova
    Posturi
    3.205
    Putere Rep
    32

Implicit

Asa bine plateste adsense pe Romania? Nu intreb din rautate, dar n-am mai folosit de vreo 10 ani.

La un calcul simplu, 350 unici inseamna 10 euro.
    Într-o zi, riscând, poți să rămâi fericit pentru toată viața !
    Contează ce produci nu cine pretinzi a fi.

Reputatie:
    17
    Data înscrierii
    4th July 2011
    Locaţie
    Italia, România
    Vârstă
    47
    Posturi
    128
    Putere Rep
    17

Implicit

Salut,
    Adsense plătește și a plătit întodeauna bine pe orice țară (am site-uri în diferite limbi). Important este să știi să folosești acest serviciu. Screen mai jos.

O seară bună tuturor.

edy12006 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    32
    Data înscrierii
    26th January 2009
    Locaţie
    Prahova
    Posturi
    3.205
    Putere Rep
    32

Implicit

Interesant. Nu am testat pe nise de tehnologie sau alte nise ce pot duce la o vanzare, testasem acum vreo 10 ani pe nise de divertisment si altele de genul si era o cauza pierduta.

Mersi frumos si spor la vanzare.
    Într-o zi, riscând, poți să rămâi fericit pentru toată viața !
    Contează ce produci nu cine pretinzi a fi.

Alex M este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    11
    Data înscrierii
    5th September 2014
    Vârstă
    39
    Posturi
    133
    Putere Rep
    11

Implicit

350 de unici inseamna intre 3 si vreo 17 clickuri pe zi, hai sa zicem o medie de 10. 10 clickuri >>> 10 euro adica site-ul tau primeste clickuri de 1 Euro?

Daca e asa, probabil ai putea face un ghid pe care sa-l vinzi, cred ca ar fi multa lume interesata (myself included).

Rapsodia este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    22
    Data înscrierii
    18th March 2013
    Locaţie
    Hungary + Chișinău + Câmpina
    Posturi
    2.522
    Putere Rep
    22

Implicit

Citat Postat în original de Alex M Vezi Post
    350 de unici inseamna intre 3 si vreo 17 clickuri pe zi, hai sa zicem o medie de 10. 10 clickuri >>> 10 euro adica site-ul tau primeste clickuri de 1 Euro?

Daca e asa, probabil ai putea face un ghid pe care sa-l vinzi, cred ca ar fi multa lume interesata (myself included).
    Calcul tau e asa si asa, depinde mult de nisa, de modul de areanjare a reclamelor si de alte chestii. La un site nisat la 767 afisari [ nu utilizatori ] am 51 de click-uri azi. La un site de IT am la 395 de afisari 24 de click-uri ... cel mai mare RPM luna asta este de 15,68 EUR. Pe anul asta cel mai mare RPM este de 22,77 pe nisa asigurari. Am 8 site-uri cu RPM > 10 Euro. Depinde enorm ce categorie de persoane dau acele click-uri, e o teorie lunga la mijloc. Daca omul iti da acces la Analitycs ai traficul vizibil, estimarea veniturilor e o alta treaba, poti cere un live pe AdSense ca sa vezi ca e adevarat. Am si eu dubii legate de 350 unici si 300 de euro pe luna, cel putin la 100 de nise cercetate si 10 tari ca trafic nu am reusit astfel de scor. La acelasi trafic am reusit maxim 150 de euro pe luna. Dar .. azi de exemplu am avut RPM 48.78 pe o nisa unde nu stau chiar TOP 10, da merge... 14 unici 1 click 2,59 euro! asa ca .... e posibil.
    Ofer servicii Social Media Marketing!. Articole contra cost Oferta generala, ro, fr si ru aici!

Reputatie:
    17
    Data înscrierii
    4th July 2011
    Locaţie
    Italia, România
    Vârstă
    47
    Posturi
    128
    Putere Rep
    17

Implicit

@Alex

Salut, are dreptate Rapsodia, câștigul unui site depinde de foarte multe chestii. În analiza ta ai greșit total CTR-ul.

Inițial am pus un print screen cu câștigul site-ului, Edy poate să confirme, dar l-am șters pentru că mi-am amintit că încalc termenii și condițiile adsense publicând online screenshot-uri explicite cu câștigurile unui site.

Nu sunt interesat de consultanțe, tutoriale sau altceva, abia am timp să lucrez pentru mine. Ăsta e și motivul pentru care vând site-ul ăsta, să nu devină un alt site abandonat. Prefer să mă concentrez pe site-urile care îmi aduc mai mult câștig.

În orice caz, Adsense, dacă este folosit cum trebuie, este cea mai bună formă de monetizare, chiar și în România.

@Rapsodia

Salut, ca să înlătur orice dubiu, mai jos pun un screen cu cel mai eficient site al meu ca să vezi cum sunt eu obișnuit să câștig cu Adsense. Site cu 53 de articole publicate, aproximativ 750 unici pe zi. După cum vezi, am articole cu care câștig peste 3.000$/lună. Este adevărat că site-ul nu este în limba română, dar rar se vede un eCPM așa mare la o pagină.

Numai bine tuturor.

Scriu despre cele mai bune aplicatii Android pe site-ul aplicatiiandroid.com

Rapsodia este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    22
    Data înscrierii
    18th March 2013
    Locaţie
    Hungary + Chișinău + Câmpina
    Posturi
    2.522
    Putere Rep
    22

Implicit

Ca idee ca am gasit un site cu 300 de vizite si ceva venit.. evident ca in limba romana! Adica se poate, daca as sti si pe ce keyord a venit traficul ... om eram. Acum am cazut ca sunt de fapt 10.000 de afisari ... da na ... scuze!

Ofer servicii Social Media Marketing!. Articole contra cost Oferta generala, ro, fr si ru aici!

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Câștiguri în funcție de tipul reclamei afișate
    De JoeBikerul în forumul Adsense
    Răspunsuri: 1
    Ultimul Post: 7th December 2013, 01:19
  2. Vand 2 site-uri mici
    De Popa Flavian în forumul Website-uri
    Răspunsuri: 3
    Ultimul Post: 9th March 2012, 07:13
  3. Răspunsuri: 4
    Ultimul Post: 25th January 2012, 21:52
  4. Castiguri mici AdSense