Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate 11 la 16 din 16

Subiect: Ceva la care visez

LogOn este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    5
    Data înscrierii
    17th April 2015
    Locaţie
    Nespecificat
    Vârstă
    32
    Posturi
    239
    Putere Rep
    5

Implicit

Citat Postat în original de Mishu Vezi Post
    Ce interesant este cum rezonanta unei "cugetari" e mai puternica decat sensul cugetarii! Exact la fel ca-n filme...
    Au ce vrei tu sa spui?
    Vad ca mi-ai dat si reputatie negativa... Nu ti-a placut ce am scris, sau nu ai inteles?

Mishu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    14
    Data înscrierii
    28th March 2013
    Vârstă
    48
    Posturi
    1.075
    Putere Rep
    14

1 out of 1 members found this post helpful.

Implicit

Citat Postat în original de LogOn Vezi Post
    ...Nu ti-a placut ce am scris, sau nu ai inteles?
    Ambele! N-am inteles unde bati, m-am simtit vizat si nici n-ai venit cu lamuriri.
    In plus, mi-ai jignit logica:
    nu copia = fii original,
    nu te feri de colaboratori = poti accepta colaborari,
    n-o face pe desteptul = stai in banca ta.

N-am nimic personal cu tine, initial nu ti-am dat negativ, dar mi s-a parut ca desi nu ai spus nimic util legat de subiect, ai luat asa, gratuit, 4 "pozitive". Ca pe Facebook! Stiam ca aici e de SEO, nu de maxime, cugetari si aforisme... Daca as fi stiut cine sunt cei care ti-au dat reputatie pentru acea geniala cugetare, scapai tu si ii taxam pe ei. Dar pentru ca nu stiu, asta a fost singurul mod de a-mi exprima dezacordul. Zimi-i si se rezolva!
    Parol!
    Oricum, la atatea pozitive, ce conteaza un mic negativ?
    Stiu ca sunt off topic dar mi s-a parut normal sa-ti raspund pentru a-mi justifica gestul, mai ales ca dau foarte rar negative.

LogOn este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    5
    Data înscrierii
    17th April 2015
    Locaţie
    Nespecificat
    Vârstă
    32
    Posturi
    239
    Putere Rep
    5

1 out of 1 members found this post helpful.

Implicit

Ce am scris eu nu este nici o cugetare... imi pare rau daca te-ai simtit tu atacat, nu asta era scopul. Dar daca nu intelegi ce am vrut sa spun atunci nu cred ca are rost sa intram in polemici.
    Eu unul nu o sa scriu mesaje de un sfert de pagina ca sa-ti explic ceva ce nu poate fi mai clar decat atat. Probabil vei intelege tu la un moment dat asa, singur, fara ajutorul meu.

ionutf este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    1
    Data înscrierii
    24th November 2016
    Vârstă
    35
    Posturi
    48
    Putere Rep
    1

Implicit

In primul rand, e bine ca vrei sa faci ceva. Singurul sfat pe care ti-l pot da cu adevarat e sa iti placa domeniul. De-a lungul timpului, m-am tot jucat cu diverse site-uri, atat in romana cat si in engleza, dar am ramas doar cu cele de care am fost cu adevarat atras. A scrie macar de 3-4 ori pe saptamana pentru un site/blog necesita in primul rand pasiune pentru acel domeniu si fara aceasta pasiune dorinta de a scrie se va stinge treptat.
    Deci nu te apuca de un site pe un domeniu, doar pentru ca stii ca acel domeniu face trafic.
    In ceea ce priveste increderea producatorilor pentru a-ti trimite produsele lor pentru review, poti fi sigur ca la inceput nu se va intampla asta. E nevoie de cel putin un an sau chiar doi pana sa incepi sa "pari" de incredere. Dar asta nu trebuie neaparat sa te opreasca sa scrii review-uri. Stiu ca pare evident, dar e nevoie de continut de calitate, asa ca indiferent de ce te apuci, acorda atentie mare articolelor, analizeaza-le inainte sa le postezi, verifica inclusiv gramatical sa nu fie greseli, fa-le usor de citit pentru cei ce intra pe site-ul tau.

haotik este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    23
    Data înscrierii
    24th October 2006
    Locaţie
    Ploiesti - Bucuresti
    Vârstă
    40
    Posturi
    868
    Putere Rep
    23

Implicit

Important e ca ai venit cu 2 competitori din domeniu si ca macar sti despre ce e vorba. Nu zic ca nu se poate dar asteapta-te sa fie greu. De ce? gadget.ro a inceput acum multi ani si Emil a muncit mult la proiectul ala ca sa ajunga unde a ajuns.

2. Nu iti da nimeni produse in teste daca nu esti cat de cat cunoscut.

3. Chiar si daca suporta agentia/magazinul cheltuielile cu transportul tot iti trebuie timp sa expediezi coletele.

4. Un review la un produs in teste nu iti ia doar o ora. Asta imi aduce aminte ca am de randat doua clipuri de unboxing facute de craciun.

5. Daca esti din Ploiesti, da-mi un PM sa stam mai mult de vorba, poate reusim sa colaboram.

edy12006 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    25
    Data înscrierii
    26th January 2009
    Locaţie
    Prahova
    Posturi
    3.039
    Putere Rep
    25

Implicit

Daca ai ambitie, poti face orice. Intradevar, nu mai sunt vremurile in care puneai in practica o idee in garajul tatalui, si peste 10 ani ajungeai sa ai un brand international, dar inca se poate. Sfatul meu este sa mergi pe ceva nisat. Zici ca vrei sa fie de tehnologie, apai mergi doar pe un segment, cum ar fi camere video/foto, telefoane cu android sau de ce nu, cu display peste x inch, sau orice chestie de genul acesta.

Astfel, publicul tinta va fi mult mai targetat, omul va retine mai usor siteul tau. Scrie articole lungi si bine documentate, cu foarte multe fotografii si clipuri video. Chiar daca iti ia o zi sa faci review unui telefon mobil spre exemplu, nu e problema. Daca articolul are 1500 de cuvinte si 20-30 de fotografii/clipuri video, atunci eu zic ca poate fi continut de calitate, pe care lumea il doreste.

Asadar, in primul rand alege-ti un segment de nisa, dupa care poti incepe sa cauti produsele la care merita sa faci review (cele cu multe cautari, astfel incat sa existe interes). Dealtfel, daca nu vrei sa mergi pe varianta cu reviews (care expira dupa o vreme) si vrei sa faci ceva evergreen, poti merge pe topuri de genul "top 5 telefoane mobile cu 4gb de ram", "top 5 telefoane mobile cu display peste 6 inch", etc, insa cautand kw-uri ce chiar au cautari. Aceste articole vor rezista mai mult timp si va fi nevoie de mici modificari cand un model expira.
    Într-o zi, riscând, poți să rămâi fericit pentru toată viața !

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Care mai sunt metodele prin care aducem vizitatori pe un site?
    De beatrice88 în forumul Subiecte pentru incepatori
    Răspunsuri: 7
    Ultimul Post: 1st December 2016, 14:20
  2. Se poate face ceva unui publisher ID care fura?
    De daniweb în forumul Adsense
    Răspunsuri: 7
    Ultimul Post: 2nd June 2010, 22:52
  3. care foloseste DP forum, stie ceva despre....
    De poison17 în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 9
    Ultimul Post: 11th February 2009, 00:54
  4. Răspunsuri: 6
    Ultimul Post: 1st October 2007, 11:30
  5. Un script ceva.. ceva sa ma scoata din oala
    De voiculau1 în forumul Server side
    Răspunsuri: 1
    Ultimul Post: 20th January 2007, 17:45

Permisiuni postare

• Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte