Pagina 2 din 5 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 45

Subiect: Se mai merita sa faci/pastrezi un site?

Robert este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    86
    Data înscrierii
    7th August 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    42
    Posturi
    3.994
    Putere Rep
    86

Implicit

Nu, nu o să meargă 2p. Nu ai trafic tagetat si orice comision va fi pură întâmplare.
    Daca te pot ajuta cu un sfat sau daca doresti o oferta de optimizare pentru siteul tau, da-mi un mesaj!

Antonio87 este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    27th October 2015
    Locaţie
    Heilbronn
    Vârstă
    32
    Posturi
    34
    Putere Rep
    0

Implicit

Citat Postat în original de Robert Vezi Post
    Nu, nu o să meargă 2p. Nu ai trafic tagetat si orice comision va fi pură întâmplare.
    Am ales reclamele de la evomag, cel... in general cele pt gadgeturi, telefoane etc. Ma gandesc ca avand in vedere varsta vizitatorilor poate sunt mai predispusi sa isi cumpere asa ceva.
    Din cauza asta intrebam daca nu cumva e mai ok cu vanzare de bannere, asta presupunand ca as gasi persoane interesate. Deja e mai mult vorba de ambitie aici. Ma enervez ca la 2000 3000 unici pe zi nu scot nici macar 1 cent.

nRazvan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    16
    Data înscrierii
    14th June 2013
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    243
    Putere Rep
    16

Implicit

Incearca cu afilierea si fa teste - incearca diferite tipuri de produse si vezi daca si ce se cumpara mai mult + testeaza mai multe pozitionari/implementari pt un call to action.

Daca dupa 2-3 luni nu iese chiar nimic, gandeste siteul ca o sursa de traffic din care incerci sa redirectionezi oameni catre un alt site de al tau.

Sau testeaza ambele variante si vezi cum este mai bine. Indiferent de nisa, la trafficul ala trebuie sa scoti macar 30-50 de euro pe luna. Si daca iti bati joc de el si pui pop-under ads si tot scoti $1 pe zi.

Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    27th October 2015
    Locaţie
    Heilbronn
    Vârstă
    32
    Posturi
    34
    Putere Rep
    0

Implicit

Citat Postat în original de nRazvan Vezi Post
    Incearca cu afilierea si fa teste - incearca diferite tipuri de produse si vezi daca si ce se cumpara mai mult + testeaza mai multe pozitionari/implementari pt un call to action.

Daca dupa 2-3 luni nu iese chiar nimic, gandeste siteul ca o sursa de traffic din care incerci sa redirectionezi oameni catre un alt site de al tau.

Sau testeaza ambele variante si vezi cum este mai bine. Indiferent de nisa, la trafficul ala trebuie sa scoti macar 30-50 de euro pe luna. Si daca iti bati joc de el si pui pop-under ads si tot scoti $1 pe zi.
    Suna bine ce spui tu,nici nu m-am gandit la 50 euro pe luna. Eu daca ajung la 10 euro pe luna si sa stiu ca nu e in pierdere m-as declara multumit .Popunder/Popup nu o sa pun niciodata pe site deoarece mi se pare enervant cand intru la randul meu pe alte site-uri care folosesc asa ceva.

Cred ca o sa incerc si aici pe forum la Marketplace, poate o sa gasesc interesati acolo.

Sorin Frumuseanu este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    55
    Data înscrierii
    2nd August 2005
    Locaţie
    Orsova
    Vârstă
    48
    Posturi
    3.943
    Putere Rep
    55

Implicit

Citat Postat în original de Antonio87 Vezi Post
    Sa inteleg deci si prin urmare ca 2000 3000 unici pentru referate nu inseamna absolut nimic? Ma gadesc ca mi-as dori sa acopere macar costurile de hosting. Visez?
    Pe ce expresii cu cautari decente esti in top 10, 20, 100? De aici ai deja o oferta. Doar ca analiza asta dureaza ceva timp.
    Credinta la institutiile specializate. Aici facem Servicii de seo
    Mi se spunea 1nesco

Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    27th October 2015
    Locaţie
    Heilbronn
    Vârstă
    32
    Posturi
    34
    Putere Rep
    0

Implicit

Citat Postat în original de Sorin Frumuseanu Vezi Post
    Pe ce expresii cu cautari decente esti in top 10, 20, 100? De aici ai deja o oferta. Doar ca analiza asta dureaza ceva timp.
    Te intereseaza datele din webmaster tools? La ce oferta te referi si despre ce analiza este vorba?

Daniel Stroe este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    13
    Data înscrierii
    17th September 2013
    Locaţie
    CALARASI
    Vârstă
    32
    Posturi
    126
    Putere Rep
    13

Implicit

Ca sa poti cere,trebuie sa gasesti persoana interesata, c-am greu cu site-urile de genul (ce nu pot aplica macar la ads.)
    Eu as incerca afiliere cu bannere pe *nisa carti. Parca elefant ro are asa ceva .

Citat Postat în original de Antonio87 Vezi Post
    Multumesc. Mi-am facut acum un cont. Sunt curios daca o sa mearga.

P.S Mai am o curiozitate. Intelegand ca nisa de referate nu este bine platita, cam cat estimati voi ca as putea cere pentru bannere pe site?

Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    27th October 2015
    Locaţie
    Heilbronn
    Vârstă
    32
    Posturi
    34
    Putere Rep
    0

Implicit

Asta era si ideea pt care am postat intrebarea pe un forum de specialitate. Evident, nu m-am ocupat de ads pana acum si nu stiam cat de bine sau rau sunt vazute site-urile de referate. De cand l-am facut (2011) am vazut site-uri care aveau trafic mai mare sfarsind prin a fi inchise. In ultima vreme si eu la randul meu mi-am pus intrebarea daca mai am "varsta", timpul necesar si banii pe care un site le necesita.

Dupa cum am spus si mai sus nu eram interesat sa "fac averi" din vanzari de bannere, dar costurile de hosting/ip dedicat/ssl mi-ar fi placut sa fie acoperite. Bineinteles toata lumea vrea sa si obtina ceva pe plus, dar am inteles ideea din acest topic, optiunile mele in ceea ce priveste venitul din site, fiind destul de restranse.

razva este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    18
    Data înscrierii
    20th May 2013
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    33
    Posturi
    343
    Putere Rep
    18

Implicit

O solutie de monetizare, in opinia mea, este prin cei care dau meditatii. Fa-ti o sectiune cu meditatii pe site, contacteaza profesori ..gasesti o gramada pe site-urile de anunturi gen OLX si cere-le 10 lei pe luna .Cred ca site-ul este perfect targetat pentru asta.
    Ofer servicii de content writing !

Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    27th October 2015
    Locaţie
    Heilbronn
    Vârstă
    32
    Posturi
    34
    Putere Rep
    0

Implicit

Citat Postat în original de razva Vezi Post
    O solutie de monetizare, in opinia mea, este prin cei care dau meditatii. Fa-ti o sectiune cu meditatii pe site, contacteaza profesori ..gasesti o gramada pe site-urile de anunturi gen OLX si cere-le 10 lei pe luna .Cred ca site-ul este perfect targetat pentru asta.
    In teorie suna bine, dar cunoscand multi profesori la care am fost la meditatii, cred ca o sa fie extrem de multa munca pana le explic cum si de ce au nevoie de PayPal ca sa-mi trimita cei 10 lei Apreciez oricum ideea ta si a celorlalti care au contribuit la acest post.

Pagina 2 din 5 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Răspunsuri: 47
    Ultimul Post: 13th December 2014, 01:49
  2. Site: cum sa faci .ro
    De Vicentiu în forumul Studii de caz
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 3rd April 2012, 01:02
  3. Cum sa faci un site in zilele noastre.
    De palex1988 în forumul Plagiat
    Răspunsuri: 14
    Ultimul Post: 30th April 2011, 13:16
  4. Cum sa iti promovezi blogul/site-ul fara sa faci mai nimic?
    De mariantb87 în forumul Metode de promovare, Analiza trafic.
    Răspunsuri: 29
    Ultimul Post: 11th April 2011, 16:53
  5. Cum sa iti faci un site de curs valutar rapid
    De Butcher în forumul Plagiat
    Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 18th May 2010, 21:33

Permisiuni postare

• Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •