Pagina 1 din 3 123 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 26

Subiect: TEapa de la BRD

  1. #1
    Avatarul lui florin
    florin este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    34
    Data înscrierii
    25th April 2006
    Locaţie
    Iasi
    Posturi
    423
    Putere Rep
    34


    Implicit TEapa de la BRD

    BRD trage teapa fara nerusinare.
    Se duce omu face card in lei si intreaba "Se poate folosi la plati pe internet ?"
    I se raspunde "DA... sigur"

    Si cind vrei sa platesti... teapa!!!
    Ti se raspunde ca acest tip deplati a fost restrictionat in urma unor probleme si cam atat... Apoi daca intrebi "Dar daca imi fac un card in euro se poate folosi la plati pe internet ?"

    Raspuns nesimtit: "Incearca... poate merge"

    Acesta e sistemul bancar BRD.

    ----
    Niste incompetenti !!!
    Am sunat la agentie, mi sa raspuns : "Parerea mea este ca nu poti face Plati"
    Am intrebat: "Parerea Bancii care e ?"
    Raspuns: "???? Pai banca....nu stiu "

    Doamne ce nesimtire la noi

    -----
    Ultima modificare făcută de florin; 18th July 2006 la 14:53.

  2. #2
    Avatarul lui alfie
    alfie este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    34
    Data înscrierii
    22nd September 2005
    Posturi
    126
    Putere Rep
    34


    Implicit

    Tot sistemul bancar din Romania inca este lipsit de rusine. Am patit-o si eu cu mai multe banci, insa dintre toate UniCredit a fost cea mai nerusinata si mai proasta afacere facuta vreodata.

  3. #3
    Avatarul lui Cristian Mezei
    Cristian Mezei este deconectat Administrator
    Reputatie:
    61
    Data înscrierii
    20th February 2005
    Locaţie
    Everywhere
    Posturi
    6.974
    Putere Rep
    61


    Implicit

    Eu folosesc Unicredit. Sunt super multumit de ei. Internet Banking-ul merge brici, ca si restul de relatii de la banca. AM chiar un consultant personal pe care il pot deranja oricand (in orele de lucru oficiale).

    Insa asta este mai important :

    http://www.wall-street.ro/articol/Fi...i-altor-banci/
    Co-founder of Deepstash. Tech lover. Dinosaur. Dad. Chef.

  4. #4
    Avatarul lui Augustin
    Augustin este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    33
    Data înscrierii
    7th July 2006
    Vârstă
    45
    Posturi
    110
    Putere Rep
    33


    Implicit

    Folosesc batranul Taifun de la Bancpost care merge fara probleme pe net.

    In tara si Internet Banking folosesc 2 carduri (unu de euro si unu de lei) de la Banca Transilvania si e OK, nici prea prea dar nici foarte foarte.

  5. #5
    Avatarul lui Cristian Mezei
    Cristian Mezei este deconectat Administrator
    Reputatie:
    61
    Data înscrierii
    20th February 2005
    Locaţie
    Everywhere
    Posturi
    6.974
    Putere Rep
    61


    Implicit

    Si mai vreau sa adaug ceva legat de BCR.

    Am avut nevoie urgenta intr-o seara (aprox. 8 PM) de 4 milioane. Si am scos de pe card, de la BCR Aparatorii Patriei (eram in zona).

    In loc de 4, mi-a dat 3,6 milioane si nu i-a dat oricum, ci in bancnote de 50 mii. WTF ?
    Co-founder of Deepstash. Tech lover. Dinosaur. Dad. Chef.

  6. #6
    Avatarul lui FireEyes
    FireEyes este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    36
    Data înscrierii
    22nd October 2005
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    962
    Putere Rep
    36


    Implicit

    ai mers la banca?
    ai scos extrasele?
    ai chitanta?
    ai fost atent la mesajele pe care ti le da atm-ul ?
    Radio live | Taxi
    text ce tine loc de imagine ;)

  7. #7
    Avatarul lui Cristian Mezei
    Cristian Mezei este deconectat Administrator
    Reputatie:
    61
    Data înscrierii
    20th February 2005
    Locaţie
    Everywhere
    Posturi
    6.974
    Putere Rep
    61


    Implicit

    Citat Postat în original de FireEyes
    ai mers la banca? - pt ce ?
    ai scos extrasele? - nu
    ai chitanta? - nu
    ai fost atent la mesajele pe care ti le da atm-ul ? - da
    Si WTF ? Eu sunt de vina ca m-a pacalit ATM-ul .. ?
    Co-founder of Deepstash. Tech lover. Dinosaur. Dad. Chef.

  8. #8
    Avatarul lui FireEyes
    FireEyes este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    36
    Data înscrierii
    22nd October 2005
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    962
    Putere Rep
    36


    Implicit

    de ce nu ai chitanta? sau mai bine zis de ce nu iei chitanta? asa de fapt divers...

    si este foarte util sa-ti scoti periodic extrasele.
    Radio live | Taxi
    text ce tine loc de imagine ;)

  9. #9
    Avatarul lui Ciprian Sorlea
    Ciprian Sorlea este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    36
    Data înscrierii
    5th September 2005
    Locaţie
    Cluj Napoca, Romania
    Vârstă
    42
    Posturi
    885
    Putere Rep
    36


    Implicit

    Eu am patit o chesti interesanta cu un bancomat de la BT. Am scos 4 milioane... si mi-a dat chitanta pentru 8. In BT 24, dupa circa 4 ore mi-au aparut 2 extrageri a cate 4 milioane. Am sunat la serviciu clienti, si au rezolvat instant problema, fara sa fie nevoie de nici o chitanta, nimic. In rest, de aproape 2 ani de cand folosesc BT 24 si alti 2 ani de cand folosesc serviciile Bancii Transilvania.... numai de bine. Probleme sunt si acolo, ca peste tot... insa sunt genul de probleme pe care le poti ignora... ca doar nimeni nu e perfect. Cu alte banci am avut experiente ciudate... unele nasoale... altele amuzante.

    BancPost: am umblat 4 ore prin diverse birouri ale bancii pentru ca am facut prostia sa cumpar ceva cu cardul din SUA... card in LEI... si cumparaturile au fost in USD... pe acolo inca nu se auzise de curs european... etc... Am fost amenintat cu puscaria... vezi doamne ce ilegalitate savarsisem... sa-mi utilizez cardul... Ma rog... niste dobitoci.

    BRD: Am avut un card de credit si le-am ramas datori cu vreo cateva mii de lei (vechi)... si timp de aproape 2 ani nu s-au sinchisit sa ma contacteze... cand a expirat cardul si m-am dus sa-l schimb... (intre timp nu l-am mai folosit) m-am trezit ca am de platit peste 1 milion(dobanzi, comisioane, amenzi... drequ stie)

    BCR: Valva mare cand Zapp impreuna cu BCR au introdus serviciul de Mobile Banking. Avand un terminal ZAPP pe vremea aia, si primind salariul intr-un cont BCR, m-am hotarat sa folosesc serviciul pentru a putea efectua plati de facturi, etc. Inarmat cu telefonul... si toate actele disponibile... m-am indreptat spre sediul central din Cluj. Am intrebat la informatii unde imi pot face abonamentul cu pricina.... tipa s-a binoclat bine la mine... a dat vreo 3 telefoane si apoi m-a trimis la nush ce ghiseu. Ajuns acolo, reiau povestea si explicatiile... dupa care sunt trimis din nou la un birou... de data asta cu un etaj mai sus. Dupa circa 30 de minute vizitasem vreo 6 birouri, explicasem de fiecare data ce vreau... si de ce vreau. Pana la urma ajung la un fel de director de agentie or something... care dupa ce asculta toata povestea... sta... se gandeste... si ca sa nu spuna ca nu stie... imi zice ca toata treaba e in faza de proiect... si ca urmeaza sa se implementeze de abia in cateva luni. Imi da o carte de vizita si ma invita sa-l contactez in 3-6 luni pentru detalii. La iesirea din biroului respectiv... pe un perete paralel... vad un poster... cu blondina care ne spunea ca size does matter (marimea contului bineinteles) si il alegea pe batranelul cu chelie. Va las pe voi sa trageti concluziile
    Scriem pe blog despre Optimizare site-uri.
    Avem pentru voi peste 20 de Unelte SEO.

  10. #10
    Avatarul lui lixor
    lixor este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    36
    Data înscrierii
    11th February 2005
    Locaţie
    craiova
    Vârstă
    46
    Posturi
    413
    Putere Rep
    36


    Implicit

    - ing a modificat peste noapte taxa anuala de administrare card la vreo 20 RON, cele mai multe banci au vreo 6 RON. internet banking-ul 75 RON deschidere cont, 3 RON/luna. mi se pare cam mult. am renuntat mai ales ca aveam banca departe de casa...
    - la bcr am card doar de vreo saptamina si l-am facut numai pt. plati pe net. niciodata nu depun mai mult de 200 RON, mai bine ma duc la citeva zile sa-l alimentez decit sa ma trezesc cu surprize... de scos nu scot de pe el. ce ma deranjeaza, desi banca este linga blocul meu ca sa fac o alimentare ma duc cam de doua ori pe zi... ba li se strica calc. cind ajung si eu in fata, ba nu mai stiu ce probleme urgente au functionarele... jenant, sper sa se schimbe situatia pe parcurs.
    - banca transilvania. am avut o singura data probleme cind au modificat - fara sa anunte - nr. contului de lei facindu-l identic cu cel de dolari, practic unind conturile. s-a pierdut vreun milion de venisera de la neogen pe vechiul cont si nu au mai intrat nicaieri. cei de la neogen zic ca banii au ajuns, cei de la bt zic ca daca intrau stiau ei sa faca transferul... recomand bt pt. comisioanele mici. si angajatii sunt binevoitori la agentia unde merg eu.

    eu zic ca toate se intimpla din vina functionarului roman pe care nu-l intereseaza de afacerea pt. care lucreaza, el oricum isi ia salariul. spre ex. le-am scris celor de la mytickets.ro vrind sa cumpar bilete la shakira pt. fratele meu. dupa 2 zile in care nu mi-au raspuns m-am decis sa-i sun. o zi intreaga am sunat la mobilul (singurul nr.) afisat pe site. nimeni nu raspundea. acum vad la tv ca din 40.000 de bilete au vindut doar 20.000. asa le trebuie. in craiova nici macar nu au trimis, verificam zilnic la diverta si chiar la sediul vodafone... se cred mari si nu-i intereseaza daca pierd citiva clienti, oricum au destui...

    are cineva recomandari pt. o tara in care sa ne mutam ?

Pagina 1 din 3 123 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. profitsigur.ro, teapa sau nu?
    De Popescu Marian în forumul Affiliate Marketing
    Răspunsuri: 30
    Ultimul Post: 6th September 2011, 15:29
  2. teapa la servicii de traducere
    De daniweb în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 6
    Ultimul Post: 7th September 2009, 15:21
  3. Cum sa iei o teapa de 1000 $
    De Robert în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 15
    Ultimul Post: 4th April 2009, 12:03
  4. teapa bestlink.ro
    De add în forumul Directoare romanesti
    Răspunsuri: 6
    Ultimul Post: 26th August 2007, 22:27
  5. Sponsorizare teapa
    De ibis în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 3
    Ultimul Post: 27th December 2006, 11:07

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •