It's been a few days de cand am inceput cu PHP-ul si MySQL-ul si totul mere fain... Am descoperit ca e super util si ca e, de fapt, usor de folosit nu cum imi inchipuiam eu acum 3 ani cine stie ce S.F... In fine, skipand vorbaraia, ma trezesc eu intr-o dimineata si zic: parca prea multa munca de sclav totusi... Aud tot soiul de chestii gen mojavi, smarty si ma simt partial idiot pt. ca nu stiu cu ce se mananca... Voi ce exp. aveti cu PHP-ul? Am auzit ca Dani Chirita e mare maestru... Poate isi da cu parerea... Mi-am corectat si codarea dupa guidelinurile alea ale lui WeaselMan... Intrebarea mea (simplificata): Voi faceti munca de sclav sau nu??? Scrieti toate liniile alea de cod gen
Sau folositi ceva care face asta pt. voi?Cod:
$thumbnail=mysql_result($result,$i,"thumbnail");
$picture=mysql_result($result,$i,"picture");
$alternative=mysql_result($result,$i,"picture");
Merci... Scuze pentru intrebarea, ce-i drept, cam stupida, dar pe undeva tb. sa intreb...
Merci pt. timpul acordat.
Respect,
Popa
