-
Api Bnr? :)
Salut!
Am de facut ceva conversii (din cod) si doresc sa folosesc cursul de la BNR. Aveti idee cum pot sa interactionez cu serviciul lor? Ca pe site la ei m-am uitat dar nu gasesc (poate nu am vazut bine). Convertoare am vazut ca sunt cu tona pe net in JavaScript, dar ma intereseaza un API.
Multumesc!
-
Pai API nu e, doar un fisier XML la care se face update. Dar si cu respectivul poti face treaba (doar sa tii minte ca luni nu se publica curs proaspat)
-
La ce link e? Ca de acolo il parsez eu :)
Mersi!
-
-
Mersi mult! Era prea formal site-ul... :)
-
Ai grija sa stochezi cursul valutar in baza de date folosind un cron, daca faci prea multe requesturi poti sa iei ban de la bnr.
-