Am un server dedicat de circa 2 ani. Acum, la acelasi pret, pot lua de la aceeasi firma un server cu o configuratie mult mai buna.
Cum ma sfatuiti sa pun problema cu ei?
Versiune printabilă
Am un server dedicat de circa 2 ani. Acum, la acelasi pret, pot lua de la aceeasi firma un server cu o configuratie mult mai buna.
Cum ma sfatuiti sa pun problema cu ei?
Foarte simplu, le spui si lor exact ce ai scris aici. Sunt convins ca o sa inteleaga, cred ca nu esti singurul de la firma lor in aceasta situatie.
Spunele sub forma "Doresc un upgrade" deoarece in bugetul pe care il investesc in serviciile actuale, momentan sunt optiuni mai bune/avanstate.
ar trebui sa accepte fara probleme mai ales ca esti de ceva timp la ei. Frumos din partea lor ar fi fost sa iti faca upgrade`ul automat,sau cel putin sa te intrebe daca vrei.
Le spui ca ai observat ca la acelasi pret poti lua un server mai bun si ai dorii un upgrade.