Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 26

Subiect: Reputatie si regulament

  1. #11
    Avatarul lui Polo
    Polo este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    20
    Data înscrierii
    3rd March 2014
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    61
    Putere Rep
    20

    Implicit

    Activez de foarte mulți ani pe diferite forumuri (unele generaliste, altele nișate așa cum este Seopedia) și iți pot spune că ceea ce a reușit să facă Cristi Mezei și ceilalți membrii care contribuie la dezvoltarea acestui forum este de admirat (puține forumuri au rezistat de-a lungul timpului ca Seopedia - 10 ani).
    Seopedia este forumul pe care poți găsi cu ușurință informații utile fără să fii nevoit să citești zeci de pagini pline cu reclamă si spam.
    Este foarte greu să creezi și să menții o comunitate unită in jurul unui forum atunci când membrii acestuia au diferite personalități și interese. Una din modalitățile de a o face este un regulament cu reguli stricte.

    În ceea ce privește sistemul de reputație încearcă să faci abstracție de el (exact cum spune și Dan) și să iți vezi interesul pentru care ești pe forum, dar cu respectarea regulamentului și totul va fi bine:
    - ai nevoie de răspuns la o intrebare? Caută întai pe forum înainte să deschizi un nou topic; pe forum s-a dezbatut de-a lungul timpului cam tot ce ține de seo.
    Uite aici cea mai bună modalitate de a face o căutare pe forum: Cum CAUTATI informatii utile in Forumul SEOPEDIA?. În cazul în care nu găsești răspuns la ceea ce te interesează, poți deschide un topic și sigur ai să primești răspunsuri.
    - vrei să cumperi ceva? Poți contacta prin PM pe cel care vinde ceea ce te interesează, chiar dacă nu ai posibilitatea de a posta în marketplace.
    - vrei să vinzi ceva (adică să ai niște beneficii de pe urma forumului), este normal să dai și ceva înapoi comunității, de pe urmele căreia ai beneficii (legea lui ''OM'')

    Referitor la limba română - este normal să se țină cont și de acest aspect. Prin informațiile pe care le oferă, Seopedia contribuie la dezvoltarea web-ului românesc și nu poți dezvolta un proiect serios fără să ții cont de regulile de exprimare și scriere corectă.

  2. #12
    Avatarul lui alxalex
    alxalex este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    14
    Data înscrierii
    26th September 2016
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    63
    Putere Rep
    14

    Implicit

    Seopedia este o comunitate, nu un forum. De asta imi si place. Trebuie sa iti lasi reputatia sa creasca natural. Uita de ea.

  3. #13
    Avatarul lui Bogdan Calin
    Bogdan Calin este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    45
    Data înscrierii
    14th February 2011
    Locaţie
    Timisoara
    Vârstă
    36
    Posturi
    3.115
    Putere Rep
    45

    Implicit

    Citat Postat în original de alxalex Vezi Post
    Seopedia este o comunitate, nu un forum. De asta imi si place. Trebuie sa iti lasi reputatia sa creasca natural. Uita de ea.
    Ai raspuns unui comentariu din 2014?

  4. #14
    Avatarul lui MihaiTeo
    MihaiTeo este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    2nd February 2018
    Locaţie
    Lyvov
    Vârstă
    29
    Posturi
    140
    Putere Rep
    0

    Implicit

    Din punctul meu de vedere, regulamentul forumului trebuie să fie modificat.

    Din cauza activității tot mai scăzute, unui nou membru îi va fi aproape imposibil ca vreodată să ajungă la autoritatea care să îi permită să poată avea replică pe anumite subsecțiuni.

  5. #15
    Avatarul lui Robert
    Robert este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    94
    Data înscrierii
    7th August 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    46
    Posturi
    4.027
    Putere Rep
    94

    Implicit

    Citat Postat în original de MihaiTeo Vezi Post
    Din punctul meu de vedere, regulamentul forumului trebuie să fie modificat.

    Din cauza activității tot mai scăzute, unui nou membru îi va fi aproape imposibil ca vreodată să ajungă la autoritatea care să îi permită să poată avea replică pe anumite subsecțiuni.
    Adica in market place, nu? Pai a posta in market este un privilegiu, nu un drept. Asa a fost gandita aceasta sectiune. SI nu vad nici un motiv pentru care s-ar schimba aceasta regula, realist vorbind.
    Daca te pot ajuta cu un sfat sau daca doresti o oferta de optimizare pentru siteul tau, da-mi un mesaj!

  6. #16
    Avatarul lui MihaiTeo
    MihaiTeo este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    2nd February 2018
    Locaţie
    Lyvov
    Vârstă
    29
    Posturi
    140
    Putere Rep
    0

    Implicit

    Eu văd. Păi, conform spuselor tale, de acest privilegiu se vor bucura doar membrii cei vechi. Păi, realist vorbind, este imposibil ca cineva nou să atingă reputația pe care cei vechi o au, asta fiindcă acum sunt 2 subdomenii active, pe când înainte probabil erau 20.

  7. #17
    Avatarul lui Rapsodia
    Rapsodia este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    29
    Data înscrierii
    18th March 2013
    Locaţie
    Hungary + Chișinău + Câmpina
    Posturi
    2.695
    Putere Rep
    29

    Implicit

    Citat Postat în original de MihaiTeo Vezi Post
    Eu văd. Păi, conform spuselor tale, de acest privilegiu se vor bucura doar membrii cei vechi. Păi, realist vorbind, este imposibil ca cineva nou să atingă reputația pe care cei vechi o au, asta fiindcă acum sunt 2 subdomenii active, pe când înainte probabil erau 20.
    Mihai, ideea e ca poti sa ai 30 de posturi si macar zero la reputatie si gata, poti posta in Market! Daca vrei sa cumperi servicii nu e bai, poti posta l acel fara reguli, daca oferi .. pune la semnatura si gata, stie lumea! Nu-i complicat!
    Ofer servicii Social Media Marketing!. Articole contra cost Oferta generala, ro, fr si ru aici!

  8. #18
    Avatarul lui MihaiTeo
    MihaiTeo este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    2nd February 2018
    Locaţie
    Lyvov
    Vârstă
    29
    Posturi
    140
    Putere Rep
    0

    Implicit

    Chiar şi cele 30 de posturi se fac greu, în condițiile actuale. Părerea mea este că ar trebui să se facă diverse adaptări, în funcție de succesul sau insuccesul forumului. Este o opinie personală, am vrut să o expun.

  9. #19
    Avatarul lui PhoeniXman
    PhoeniXman este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    34
    Data înscrierii
    8th October 2010
    Locaţie
    Cluj
    Vârstă
    37
    Posturi
    1.814
    Putere Rep
    34

    Implicit

    Mergi pe olx, acolo nu e asa nasol regulamentul ca si aici.

  10. #20
    Avatarul lui MihaiTeo
    MihaiTeo este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    2nd February 2018
    Locaţie
    Lyvov
    Vârstă
    29
    Posturi
    140
    Putere Rep
    0

    Implicit

    Da, aşteptam şi reacții de genul. Nu văd de ce e nevoie să o dăm în chestii de genul ăsta. Am expus o părere. Pentru linşări, caută-mă mai târziu.

    Remarc, din comentariile tale precedente, pe alte subiecte, faptul că tu apari doar pentru a jigni. Complex.

Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Cui am dat eu azi reputatie
    De Dan în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 118
    Ultimul Post: 17th May 2013, 10:40
  2. Reputatie
    De StarNET în forumul Discutii administrative
    Răspunsuri: 19
    Ultimul Post: 7th February 2012, 17:42
  3. Punctele de reputatie
    De acsa în forumul Discutii administrative
    Răspunsuri: 27
    Ultimul Post: 11th April 2010, 16:26
  4. Reputatie
    De Diana în forumul Discutii administrative
    Răspunsuri: 10
    Ultimul Post: 18th May 2007, 17:09

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •