Rezultate 1 la 8 din 8

Subiect: Regulament Marketplace

  1. #1
    Avatarul lui Claudyou
    Claudyou este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    24
    Data înscrierii
    19th May 2013
    Locaţie
    Cluj Napoca
    Posturi
    533
    Putere Rep
    24

    Implicit Regulament Marketplace

    Am recitit regulamentu si nu vad nimic sa intre in conflict cu "Actualizarea ofertei" intr-un thread din marketplace. Daca exista va rog sa imi 'cascati' ochii.

    P.S Nu sunt de acord cu voturi negative pentru asa ceva exista puncte de penalizare, exista moderatori care sa atraga atentia, plus ca nu toata lumea respect regulamentul in intregime.
    Cati dintre membrii respecta regula nr. 2 din Regulament si nu le da nimeni negative pentru "Nerespectarea regulamentului".
    P.S2 Nu sunt impotriva regulamentului, doar incerc sa dezbat un subiect cu aceea dintre voi carora le va face placere sa ma lamureasca.
    Fara semnatura.

  2. #2
    Avatarul lui Bogdan Calin
    Bogdan Calin este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    45
    Data înscrierii
    14th February 2011
    Locaţie
    Timisoara
    Vârstă
    36
    Posturi
    3.115
    Putere Rep
    45

    Implicit

    21. Bump-uri Nu sunt permise bump-urile in scopul promovarii unor produse sau servicii.

    Detinatorii de portofolii de domenii/site-uri au voie sa creeze un singur thread in sectiunea marketplace in care sa isi prezinte portofoliul. In caz ca se fac modificari privind structura portofoliului (schimbare de pret, adaugare domenii/site-uri, etc..), primul post trebuie editat si actualizat.
    Doar pentru astfel de threaduri, se permite un bump comercial la fiecare 30 zile, in scopul actualizarii portofoliului.
    Daca il actualizezi din 4 in 4 zile, evident c-atragi negativ .

  3. #3
    Avatarul lui Nichita
    Nichita este deconectat Super Moderator
    Reputatie:
    90
    Data înscrierii
    19th February 2009
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    43
    Posturi
    3.415
    Putere Rep
    90

    Implicit

    Regulament Seopedia

    21. Bump-uri Nu sunt permise bump-urile in scopul promovarii unor produse sau servicii.

    Detinatorii de portofolii de domenii/site-uri au voie sa creeze un singur thread in sectiunea marketplace in care sa isi prezinte portofoliul. In caz ca se fac modificari privind structura portofoliului (schimbare de pret, adaugare domenii/site-uri, etc..), primul post trebuie editat si actualizat.
    Doar pentru astfel de threaduri, se permite un bump comercial la fiecare 30 zile, in scopul actualizarii portofoliului.

    Persoanele care doresc sa isi listeze anumite domenii/site-uri separat au voie sa creeze un thread special pentru fiecare domeniu/site, insa in titlul threadului trebuie inclus si numele domeniului/siteului (ex Vand numedomeniu.ro).
    Pentru astfel de threaduri nu se permit nici un fel de bump-uri.

    Cei care incalca aceasta regula vor fi penalizati cu o infractiune valorand 5 puncte (valabila 60 zile).
    Siteul tau e in balarii, nu urca? Competitorii te bat de iti suna apa in cap? Ai fost penalizat si nu stii ce sa faci? Cel mai probabil ai nevoie de un audit SEO complet. :)

  4. #4
    Avatarul lui Claudyou
    Claudyou este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    24
    Data înscrierii
    19th May 2013
    Locaţie
    Cluj Napoca
    Posturi
    533
    Putere Rep
    24

    Implicit

    Citat Postat în original de Bogdan Calin Vezi Post
    Daca il actualizezi din 4 in 4 zile, evident c-atragi negativ .
    Mersi de raspuns dar,
    bump
    "BUMP to bring up somebody's post typically by posting the word "bump" on a message board
    Can also stand for
    Bring
    Up
    My
    Post
    bump! " - urbandictionary, google implicit nu da definitii mai bune,
    4 zile fiind un timp subinteles si universal acceptat pentru a nu atrage negative?
    P.S Postul meu din sectiunea respectiva pe langa faptul ca nu avea scopul de a fii 'bumpuit", nu are nici o legatura cu "bump"-ul fiind o actualizare de oferta(nefiind valabil butonul de editare al ultimului post).

    Edit: Scriam in timpul postarii lui Nichita, am citit regulamentul la inceput, recitit la negativ si totusi probabil nu inteleg eu bine punctul 21. Daca aduceam o oferta noua era valabil? Nu e logic daca nu mai este valabila oferta anterioara sa o modific?
    Fara semnatura.

  5. #5
    Avatarul lui Bogdan Calin
    Bogdan Calin este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    45
    Data înscrierii
    14th February 2011
    Locaţie
    Timisoara
    Vârstă
    36
    Posturi
    3.115
    Putere Rep
    45

    Implicit

    Citat Postat în original de Claudyou Vezi Post
    Mersi de raspuns dar,
    bump
    "BUMP to bring up somebody's post typically by posting the word "bump" on a message board
    Can also stand for
    Bring
    Up
    My
    Post
    bump! " - urbandictionary, google implicit nu da definitii mai bune,
    ...

    4 zile fiind un timp subinteles si universal acceptat pentru a nu atrage negative?
    Era exemplu...

    P.S Postul meu din sectiunea respectiva pe langa faptul ca nu avea scopul de a fii 'bumpuit", nu are nici o legatura cu "bump"-ul fiind o actualizare de oferta(nefiind valabil butonul de editare al ultimului post).
    Exista moderatori pe care ii poti ruga sa iti modifice.

  6. #6
    Avatarul lui Scribul
    Scribul este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    19
    Data înscrierii
    18th December 2013
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    39
    Posturi
    80
    Putere Rep
    19

    Implicit

    Ca sa imi fie clar - am un thread pe care mai vand articole (precum multi alti colegi). Nu imi prezint portofoliul acolo, doar, cand mai am articole, mai adaug inca un pachet de articole.

    Fac asta destul de rar (uneori dupa cateva luni), dar, uneori, e mai des de 30 de zile.

    In opinia mea nu e BUMP, dar ar fi bine de stiut daca ma insel, as aprecia daca mi-ar spune cineva daca ma insel.

    Ms

  7. #7
    Avatarul lui Bogdan Calin
    Bogdan Calin este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    45
    Data înscrierii
    14th February 2011
    Locaţie
    Timisoara
    Vârstă
    36
    Posturi
    3.115
    Putere Rep
    45

    Implicit

    Citat Postat în original de Scribul Vezi Post
    Ca sa imi fie clar - am un thread pe care mai vand articole (precum multi alti colegi). Nu imi prezint portofoliul acolo, doar, cand mai am articole, mai adaug inca un pachet de articole.

    Fac asta destul de rar (uneori dupa cateva luni), dar, uneori, e mai des de 30 de zile.

    In opinia mea nu e BUMP, dar ar fi bine de stiut daca ma insel, as aprecia daca mi-ar spune cineva daca ma insel.

    Ms
    Te inseli. Nu esti singurul care o face (care vinde articole deja scrise), iar regula se aplica tuturor. O sa te obisnuiesti cu timpul.

  8. #8
    Avatarul lui Dan
    Dan
    Dan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    107
    Data înscrierii
    17th November 2004
    Locaţie
    Cluj
    Posturi
    3.358
    Putere Rep
    107

    Implicit

    Scribul (si cei cu oferte asemanatoare) cred ca e mai bine sa posteze UPDATE (nu s-ar numi bump in cazul asta) decat sa deschida 100 de topicuri noi cu fiecare 3 articole pe care le adauga (lucru permis dealtfel de regulament).
    Si cred ca regula este facuta pentru a pedepsi abuzurile, nicidecum pentru a penaliza pe cineva care actualizeaza o oferta la un interval decent de timp. Cred ca tine foarte mult de "spiritul legii", nu de litera legii.
    Trust, but verify.

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Regulament MarketPlace
    De Cristian Mezei în forumul Discutii administrative
    Răspunsuri: 5
    Ultimul Post: 28th June 2011, 18:27
  2. Adaugare la Regulament - Marketplace
    De Nic în forumul Discutii administrative
    Răspunsuri: 11
    Ultimul Post: 18th February 2011, 15:29
  3. Adaugare MAJORA la Regulament - Marketplace
    De Cristian Mezei în forumul Discutii administrative
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 16th August 2010, 18:03
  4. Nou regulament la semnaturi
    De Cristian Mezei în forumul Discutii administrative
    Răspunsuri: 36
    Ultimul Post: 16th April 2009, 01:45
  5. Actualizare regulament
    De Cristian Mezei în forumul Regulile si politica noastra
    Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 5th April 2008, 17:09

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •