Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate 11 la 18 din 18

Subiect: Cum ati resimtit ultimele updateuri?

  1. #11
    Avatarul lui Twigg
    Twigg este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    30th November 2013
    Posturi
    195
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Parerea mea e ca ggl fie habar n'are ce face, fie doar el stie ce face. Nu cred ca are legatura cu linkurile, am site-uri cu 40000+ de link-uri care stau in continuare bine mersi pe pozitii si site-uri cu 5 link-uri care au cazut grav. Am observat in schimb ca pe nisele de servicii, olx este Dumnezeu; am cautat transport de mobila intr-un oras si mi-a aratat, de sus pina jos, doar anunturi olx. Ah, si am mai observat ca au crescut multe bloguri blogspot dar nimic wordpress..

  2. #12
    Avatarul lui rehash
    rehash este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    14
    Data înscrierii
    26th January 2017
    Locaţie
    Hamburg
    Posturi
    40
    Putere Rep
    14


    Implicit

    Citat Postat în original de Twigg
    Ah, si am mai observat ca au crescut multe bloguri blogspot dar nimic wordpress..
    Asta am observat si eu, dar ce sa zic, cine imparte, parte isi face

  3. #13
    Avatarul lui Mishu
    Mishu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    29th March 2013
    Vârstă
    54
    Posturi
    1.307
    Putere Rep
    28


    Implicit

    Jale cu J (mare). Dupa o crestere frumusica in Ianuarie, scaderi si de 50% acum si inca nu s-au stabilizat. Intamplarea a facut ca si cei de la gazduire sa-mi schimbe IP-urile la toate site-urile in perioada asta, asa ca nu mai stiu ce si de unde e...

  4. #14
    Avatarul lui wega77
    wega77 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    20
    Data înscrierii
    17th January 2014
    Vârstă
    46
    Posturi
    312
    Putere Rep
    20


    Implicit

    Citat Postat în original de Mishu Vezi Post
    Jale cu J (mare). Dupa o crestere frumusica in Ianuarie, scaderi si de 50% acum si inca nu s-au stabilizat. Intamplarea a facut ca si cei de la gazduire sa-mi schimbe IP-urile la toate site-urile in perioada asta, asa ca nu mai stiu ce si de unde e...
    La mine exact la fel. Trecere de la http la https, schimbare host...caderi spectaculoase .... de la ce .....nu stiu
    Zilnic siteul pica in google 1-2-3 pozitii, am ajunds pe cuvant principal, de pe pag 1 pe pag 8...sunt curios unde o sa se opreasca....
    Ultima modificare făcută de wega77; 5th March 2017 la 14:47.

  5. #15
    Avatarul lui ionutf
    ionutf este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    14
    Data înscrierii
    24th November 2016
    Vârstă
    42
    Posturi
    55
    Putere Rep
    14


    Implicit

    Cei care aveti caderi spectaculoase va reprosati ceva sau caderile sunt inexplicabile? Ceva gen linkuri pe pbn-uri sau nu ati mai scris ceva de foarte mult timp, sau articolele sunt prea scurte, sau aveti duplicate content, sau ati folosit vreun auto spinner...
    Intreb pentru ca poate invatam cu totii niste lectii din asta.

  6. #16
    Avatarul lui Twigg
    Twigg este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    30th November 2013
    Posturi
    195
    Putere Rep
    0


    Implicit

    inexplicabile. parerea mea..

  7. #17
    Avatarul lui lecktronix
    lecktronix este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    24
    Data înscrierii
    4th July 2011
    Locaţie
    Italia, România
    Vârstă
    50
    Posturi
    165
    Putere Rep
    24


    Implicit

    Salut, dupa cum am spus deja eu am avut doar cresteri. La un singur site, un singur articol a disparut din prima pagina pe cuvantul cheie principal, dar a ramas in top 5 pe variante long tail. Dupa cum se vede din imaginea de mai jos de la o medie de 1300 de intrari/zi a ajuns undeva la 200-300. Cuvantul cheie are aproximativ 90.000 de cautari lunare.



    Nu stiu daca din cauza link-urilor a fost penalizat acel articol. Da, i-am trimis cateva link-uri, vreo 10, dar mai demult, prin august-septembrie. In total, site-ul nu a fost afectat, chiar a avut o crestere de aproximativ 20% fata de ianuarie, chiar daca februarie a fost luna scurta.

  8. #18
    Avatarul lui Mishu
    Mishu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    29th March 2013
    Vârstă
    54
    Posturi
    1.307
    Putere Rep
    28


    1 out of 1 members found this post helpful.

    Implicit

    Eu cred ca nu exista caderi inexplicabile.

    Ca un exemplu, acum cativa ani am avut o astfel de cadere. Pentru ca a coincis cu un Panda a fost clar o penalizare pe continut. Dar site-ul avea 100% articole unice, de f buna calitate. Am cerut pareri, toti s-au legat de profilul de link-uri.
    Intr-un final am descoperit ca problema a fost generata de faptul ca in urma cu mult timp Google a inceput sa-mi ignore tag-urile canonical si a indexat o sumedenie de pagini neoptimizate. Pentru ca pemalizarea a venit cu mare intarziere m-a inselat, nu mi-am dat seama de ce e generata! Ghinion!

    In momentul de fata e o greseala sa gandim ca toti cei afectati avem aceeasi problema. Fiecare trebuie sa sape sa vada ce anume e in neregula la el, nu sa aplice orbeste ce au depistat altii. Totusi, pot fi chestii comune si din cauza asta am intrebat daca aveti afectate si alte site-uri decat pe WP. S-au inmultit ca ciupercile dupa ploaie, multe cu continut foarte slab calitativ si nu este exclus ca algoritmul sa faca asocieri...

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Cum va merge nisa? (in ultimele 3 luni)
    De emm în forumul Chestionare
    Răspunsuri: 14
    Ultimul Post: 27th March 2013, 23:55
  2. pagini indexate in ultimele 24 de ore
    De meetzah în forumul Google
    Răspunsuri: 1
    Ultimul Post: 1st August 2010, 02:12
  3. eCPM foarte mic in ultimele zile
    De Netul în forumul Adsense
    Răspunsuri: 10
    Ultimul Post: 25th June 2009, 00:44
  4. Probleme trafic in ultimele 2 zile (azi = 12 oct 08)
    De danielbuca în forumul Metode de promovare, Analiza trafic.
    Răspunsuri: 13
    Ultimul Post: 31st October 2008, 21:09
  5. Ultimele cautari
    De Diana în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 16
    Ultimul Post: 22nd October 2006, 22:55

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •