Pagina 5 din 5 PrimulPrimul ... 345
Rezultate 41 la 49 din 49

Subiect: Okidoki, aranjat ?

Cristi U este deconectat Super Moderator
    Reputatie:
    49
    Data înscrierii
    26th January 2008
    Locaţie
    Oradea
    Vârstă
    35
    Posturi
    3.172
    Putere Rep
    49

Implicit

Citat Postat în original de Marius Cristian Vezi Post
    Ursut este, dpdv de vedere al cunostintelor si rationamentelor, unul din cei maturi membri ai acestui forum (chiar daca biologic se pare ca nu a scapat de prea multa vreme de problemele pubertatii). Iar acest lucru, combinat cu implicarea CONSTANT CIVILIZATA si CONSTRUCTIVA in discutii ma face sa cred ca este unul din cele mai mari castiguri ale acestui forum.
    Parerea mea. Si nu e negociabila.
    @Marius Cristian, Multumesc pentru aprecieri! Zoso nu ma iubeste si cu asta basta, dar voi reusi eu sa supravietuiesc si fara iubirea lui

@Andrei S. Te cramponezi de un cliseu din marketing? Nu incerca sa-l analizezi pentru ca in general marketingul e pentru cei care iau "de bune" ce li se serveste, nu pentru cei care stau sa-l analizeze in profunzime. "Clientii sunt pe primul loc" va fi valabil pentru tine atunci cand vei avea un serviciu de care esti multumit (din toate punctele de vedere sau ma rog... raportat la calitate/pret) si pe langa asta, cand va fi o problema ei vor face tot posibilul sa ti-o rezolve. Cu cine vrei tu sa te compari? Cu ceilalti care mai au serviciul respectiv sau pur si simplu sa compari raportul calitate/pret al tau cu raportul lor venit/cheltuieli? Daca iti da mai bine in primul caz, esti tu - clientul pe primul loc, altfel esti pe locul 2. Restul sunt gaselnite marketing-aresti.
    Na ca ti l-am analizat eu acuma
    Mai dau cate-un sfat juridic aici, uneori chiar despre online. Nu-l rata! :) Vezi și sfaturi de nutritie.

zoso este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    31
    Data înscrierii
    11th September 2007
    Locaţie
    brasov
    Vârstă
    44
    Posturi
    326
    Putere Rep
    31

Implicit

nu e asta. dar te-am prins de cateva ori ca vorbea gura fara tine. cu varsta, o sa capeti si intelepciunea necesara, intocmai precum samuraiul batran.

Alexis este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    1st May 2011
    Posturi
    58
    Putere Rep
    0

Implicit

In ziua de azi okidoki.ro se pare ca are cautare in timp real "căutăm, așteptați..." dupa 15 sec "Nu exista nici o pagina web care sa contina textul cautat de dvs. ", asta la cautarea "jocuri", din a 2 a incercare o ia afiseaza rezultatele, incerc alta cautare "muzica" la fel, ramane blocat vreo 30 sec "cautam, asteptati.." si nu afiseaza nici un rezultat!

Se pare ca a cazut mai repede decat era de asteptat!
    Nici o sansa in fata lui "Google".

Cristi94 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    23
    Data înscrierii
    24th July 2011
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    29
    Posturi
    34
    Putere Rep
    23

Implicit

Evident ca nu se poate compara nimeni cu Google, dar am gasit ceva interesant pe okidoki Am cautat cuvantul sport, vroiam sa vad daca sunt in stare sa nu puna sport.ro primul, dar l-au pus...al doilea link m-a surprins insa...sportul.com La google e al10lea, eu unul numai auzisem de el, dar imi place site-ul La cautarile de pe okidoki le tine in spate pe mai cunoscutele GSP si Digisport

matei este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    40
    Data înscrierii
    6th October 2010
    Vârstă
    35
    Posturi
    888
    Putere Rep
    40

Implicit

Cred ca e o problema la netul furnizat de Romtelecom.
    Spun asta pentru ca pentru anumite cautari, sunt redirectionat automat spre okidoki, care bineinteles, imi spune ca pagina nu exista.
    S-ar parea ca nu sunt singurul .
    Care o fi faza?
    Ma ocup si cu testare manuala/automata.
    PS:Vand advertoriale ieftine pe site cu profil medical.

emm
    emm este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    54
    Data înscrierii
    11th November 2006
    Posturi
    829
    Putere Rep
    54

Implicit

Mie toata povestea imi suna absolut identic cu porcariile adware, de care scapi uneori doar cu o reinstalare de Windows. Cele care iti insereaza link-uri in paginile cu rezultate Google.

Numai ca aici trebuie sa 'reinstalezi' providerul. Sau sa schimbi dns, ceea ce e practic inaccesibil/de neinteles pentru majoritatea utilizatorilor.

In plus, manipularea rezultatelor si plasarea propriului trust sus in cautari, nenatural, este absolut penibila si va produce nimic altceva decat respingerea motorului de catre utilizatori, pe termeni lung. Oamenii se vor feri de manipulari atat de grosolane.

Ing3ras este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    26
    Data înscrierii
    10th September 2010
    Locaţie
    Craiova
    Posturi
    379
    Putere Rep
    26

Implicit

Nu e mai bine sa dati un simplu search inainte sa va spuneti offurile pe aici ?

Comunicatul de presa:

Începând cu data de 5 iulie 2010, Romtelecom în parteneriat cu Okidoki oferă gratuit pentru toți clienții serviciilor de internet de la Romtelecom un nou beneficiu opțional: customizarea paginii de eroare DNS.

Cu ajutorul motorului de căutare Okidoki, noua pagină de eroare DNS oferă alternative pentru orice adresă web introdusă eronat de către utilizatorii de internet. Acest nou serviciu este o modalitate prin care Romtelecom dorește să îmbunătățească experiența online a clienților săi.

Noua pagină de eroare DNS este accesibilă opțional pentru toți clienții serviciilor de internet – cei care nu doresc să beneficieze de alternativa oferită de Romtelecom și Okidoki se pot dezabona oricând, folosind link-ul Instrucțiuni dezabonare, care se găsește în partea de jos a paginii.

DNS este un acronim pentru Domain Name Service – serviciul care oferă posibilitatea accesării domeniilor web pe baza numelor lor și nu doar pe baza adresei IP a serverului gazdă. Pagina de eroare DNS apare atunci când un browser nu poate accesa adresa web solicitată de un utilizator.

Despre Romtelecom
    Romtelecom a raportat 4,5 milioane abonamente la 31 martie 2010. Din 2007, Romtelecom acționează conform strategiei Clientul pe locul 1, ce implică oferirea de mai multe beneficii clienților săi la aceleași prețuri sau chiar la prețuri mai mici. În ultimii ani, Romtelecom s-a poziționat ca un furnizor complet de soluții de comunicare, consolidându-și prezența pe piețele de internet broadband și TV. Serviciul de internet fix de bandă largă Clicknet, lansat în 2005, are astăzi peste 830.000 de clienți. Pentru mai multe detalii, accesați Romtelecom: Acasa.

Despre Okidoki
    Okidoki este un motor de cautare românesc dezvoltat de Apropo Media, construit pentru a oferi cele mai bune rezultate pe conținutul în limba română. Poate fi utilizat atât pentru căutări instant, cât și pentru căutări specifice în principalele site-uri de știri din România, pe blog-uri și pe conturile de Twitter.
    Sursa : http://www.orlando.ro/2010/07/05/par...lecom-okidoki/
    Vrei sa ti faci fericita iubita/sotia ? Am eu jucarii de plus mari !

dumars este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    27th June 2011
    Posturi
    135
    Putere Rep
    0

Implicit

Cine cauta pe motoare de cautare romanesti? Nu toata lumea foloseste Google in ziua de azi.

puthre este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    79
    Data înscrierii
    21st February 2011
    Locaţie
    București
    Posturi
    2.154
    Putere Rep
    79

Implicit

Mie mi-ar placea sa existe o alternativa buna, romaneasca.
    Caut cu jingle.ro.

Pagina 5 din 5 PrimulPrimul ... 345

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Okidoki, motor de cautare romanesc
    De Marius Mailat în forumul Motoare de cautare romanesti
    Răspunsuri: 54
    Ultimul Post: 25th March 2012, 15:24
  2. programul Partener Okidoki
    De mike07 în forumul Metode de promovare, Analiza trafic.
    Răspunsuri: 7
    Ultimul Post: 11th December 2009, 15:29

Permisiuni postare

• Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •