Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 21

Subiect: Vand banner FabricaDeBani, 10 lei pe luna, plata pe 1an de zile

Adelin este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    17
    Data înscrierii
    18th June 2013
    Locaţie
    Tg. Jiu
    Posturi
    461
    Putere Rep
    17

Implicit

Eu nu inteleg cum de iti trece prin cap sa vinzi ceva pe un site chel. Nici 1 leu nu cred ca ar merita un banner acolo. Nu o spun cu rautate dar observ o tendinta, aici pe forum, de a face bani din orice ...at.
    Umple-l de continut, asteapta sa ai vizitatori organici si apoi poti vinde cate vrei. Dar nu te baza pe un DA si un PA absolut irelevante.
    Nimic.

cris este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    9th July 2007
    Vârstă
    38
    Posturi
    1.021
    Putere Rep
    0

Implicit

Dece sa deie lumea 100 lei pe un site care nu e găsit de google și nu ar posta gratuit pe unu care se găsește după zeci de cuvinte. Vezi semnaturaScreenshot_20201205_103342_com.android.chrome.jpg

matei este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    35
    Data înscrierii
    6th October 2010
    Vârstă
    32
    Posturi
    888
    Putere Rep
    35

Implicit

@cris
    In general, lumea nu prea se trash-uieste pe aici. Haotik are o istorie cu fabricadebani si probabil, daca nu era el, multi nu se apucau de online.

De asemenea, acest site este la Inceput, intr-adevar, dar doar nu te astepti sa caute cineva pe goagal dupa titlu. E altceva acolo. Plus, nu e prea politicos sa vii pe thread-ul omului si sa iti promovezi oferta ta.
    Ma ocup si cu testare manuala/automata.
    PS:Vand advertoriale ieftine pe site cu profil medical.

cris este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    9th July 2007
    Vârstă
    38
    Posturi
    1.021
    Putere Rep
    0

Implicit

@matei ca artistu, orice măgărie ar face o vinde cu 100k euro. Sa vad câteva cuvinte în Google pana atunci nu se justifica nici gratis. Sau dau 100 lei doar ca are portofoliu dar site-ul e 0 pt google?

alexscrie este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    14
    Data înscrierii
    11th November 2013
    Locaţie
    Iași
    Vârstă
    23
    Posturi
    128
    Putere Rep
    14

Implicit

Dragoș e foarte implicat în proiectul ăsta, deci site-ul respectiv va arăta bine în scurt timp. Acum, astăzi, nu merită 100 de lei, dar site-ul va crește în perioada asta de un an pe care o plătiți.
    scriu și îmi prezint serviciile pe AlexScrie.ro

haotik este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    31
    Data înscrierii
    24th October 2006
    Locaţie
    Ploiesti
    Vârstă
    44
    Posturi
    1.215
    Putere Rep
    31

Implicit

Citat Postat în original de matei Vezi Post
    @cris
    In general, lumea nu prea se trash-uieste pe aici. Haotik are o istorie cu fabricadebani si probabil, daca nu era el, multi nu se apucau de online.

De asemenea, acest site este la Inceput, intr-adevar, dar doar nu te astepti sa caute cineva pe goagal dupa titlu. E altceva acolo. Plus, nu e prea politicos sa vii pe thread-ul omului si sa iti promovezi oferta ta.

m-ai uns la sufelt cu comentariul tau, aproape ca nici nu mai conteaza, lasa-l sa-si faca reclama ca si eu mai fac spam din asta uneori, nu e problema,

Reputatie:
    31
    Data înscrierii
    24th October 2006
    Locaţie
    Ploiesti
    Vârstă
    44
    Posturi
    1.215
    Putere Rep
    31

Implicit

Ca sa nu raspund la toti inline legat de problema asta daca merita sau nu merita bani, da corect nu merita bani, nu-i dati, nu e nici un fel de problema. Mai ales ca stiu ca aveti dreptate cam 90%.

Cine ma urmareste mai atent stie ca cumva se leaga topicul asta de alt topic la care intrebasem cat valoreaza passiveincome.ro pentru ca la inceputul vlogului aveam de gand sa merg pe acel blog, dupa aceea am gasit domeniul asta am dat cam 1000 de lei pe el (cu taxele de transfer) si am facut rebranding la vlog.

Din cauza vlogului si de faptul ca am eu acolo in tabel 1000 de lei pe minus la investitia asta, m-am grabit sa vand la un pret mult mai mic, chiar daca blogul e aroape gol, ganditi-va ca am fost la un pas sa fac oferta inainte de a posta si cele 2 articole existente, ca primul l-am scris la creerea lui.

Desi prezint un interes deosebit pentru proiectul asta uni stiu ca sunt implicat in alte 1000 de chestii, daca ar fi singurul blog pe care il am probabil ca ar rupe dar asa e mult mai greu. Ma si feresc sa platesc pentru continut nou, tocmai ca mi-ar adancii si mai tare bugetul respectiv.

PA ul si DA-ul l-am pus ca o vreme a fost chiar un site intresant pe domeniu, un fel de revista, chiar m-am ofticat la vremea respectiva ca nu am cumparat eu si .ro (aveam .com) si ca nu mi-a venit mie ideea... de prin 2007 insa habar nu am ce s-a intamplat cu el, pe unde a stat domeniu si la ce a fost folosit, unul dintre utilizator a gasit chiar niste linkuri din acelea chinezesti care duc spre domeniu semn ca cine a facut seo nu prea stie ca trebuie sa faca sau cum sa faca.

Oricum oferta ramane valabila, probabil peste 2-3 luni o sa fie mai tentanta, oricum cred ca e cumva de la sine inteles ca in momentul in care cineva cumpara reclama si e primul o sa primeasca oarecum gratis si pe vlog vizibilitate ca o sa arat acolo uite venit x si a cumparat reclama, dar si vlogul e la fel de mic si la inceput de drum.

Reputatie:
    31
    Data înscrierii
    24th October 2006
    Locaţie
    Ploiesti
    Vârstă
    44
    Posturi
    1.215
    Putere Rep
    31

Implicit

Am redus pretul la 70 de lei pe an...

Reputatie:
    31
    Data înscrierii
    24th October 2006
    Locaţie
    Ploiesti
    Vârstă
    44
    Posturi
    1.215
    Putere Rep
    31

Implicit

oferta nu mai este valabila.

dojo este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    27
    Data înscrierii
    23rd July 2006
    Locaţie
    New York
    Vârstă
    42
    Posturi
    213
    Putere Rep
    27

Implicit

Daca poti accepta PayPal as avea 2 situri, te rog, de bagat la promovat.

Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Vand banner pe un site cu 40.000 unici/luna
    De Daniel Stroe în forumul Link-uri/Bannere
    Răspunsuri: 12
    Ultimul Post: 14th January 2014, 11:38
  2. Vand banner cu 20 euro/luna!
    De matican în forumul Link-uri/Bannere
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 12th July 2009, 13:03
  3. Vand banner site 40k vzitatori/ luna
    De gabi911 în forumul Link-uri/Bannere
    Răspunsuri: 3