Buna ,
Rog o parere din partea specialistilor daca un domeniu are redirect de la www catre non-www, cum e indicat sa se construiasca backlinkurile ?
Este in regula daca hreaf'ul e http://www.domeniu.... sau e indicat http://domeniu....
Multumesc
Versiune printabilă
Buna ,
Rog o parere din partea specialistilor daca un domeniu are redirect de la www catre non-www, cum e indicat sa se construiasca backlinkurile ?
Este in regula daca hreaf'ul e http://www.domeniu.... sau e indicat http://domeniu....
Multumesc
http://domeniu asa este indicat daca domeniul este fara www.
Tocmai ce am testat chestia asta iar raspunsul meu este 100% ca link-ul trebuie sa fie catre domeniu sub forma in care navighezi. Asa ca daca lucrezi cu non-www este iti recomand ca link-urile sa fie cu non-www si invers.
Google spune ca nu conteaza unde vin link-urile, daca ai specificat in WMT care este cel principal. Daca ai definit in WMT ca este fara www chiar daca nu pui redirect google va considera toate link-urile ca fiind catre fara www
Subiectul este testat de mai multe ori de ani de zile
Multumesc pentru raspunsuri.
Apreciez lovelife replyul de calitate!
De acord cu love. Cat timp ai 301 la una din versiuni nu mai conteaza restul.