Pagina 3 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul
Rezultate 21 la 30 din 38

Subiect: Gata si cu PBN-urile ?

  1. #21
    Avatarul lui dascalescu
    dascalescu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    37
    Data înscrierii
    19th August 2006
    Posturi
    364
    Putere Rep
    37


    1 out of 1 members found this post helpful.

    Implicit

    Citat Postat în original de michelle Vezi Post
    In timp achizitionarea sau inchirirea unui vps cu mai multe ipuri unice credeti ca este o alegere buna pentru PBN? Eu cred ca ar usura mai mult munca si costurile, dar nu stiu cat de safe este pentru politicile "masogogului"
    Nu merge. Trebuie sa fie din clase C diferite ceea ce nu vei obtine la un VPS. Si trebuie pentru safety sa fie imprastiate geografic pe mapamod.
    Trebuie sa le ai puse pe sharedhostinguri imprastiate peste tot pe glob pentru a nu trezi banuieli.

  2. #22
    Avatarul lui Popa Mihai
    Popa Mihai este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    21st November 2010
    Locaţie
    Germania
    Vârstă
    34
    Posturi
    877
    Putere Rep
    28


    Implicit

    E posibil ca dupa o comanda platita la o firma de hosting, pentru ca am pus date fictive sa ma fi banat si sa pierd si banii platiti prin paypal? Hy I just order from you and now it's telling me this Your IP 21.32.117.149 has been banned

    Ban Reason: Banned due to Orders

    Ban Expires: 12/31/2020 23:59

    why? I don't understand

  3. #23
    Avatarul lui dascalescu
    dascalescu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    37
    Data înscrierii
    19th August 2006
    Posturi
    364
    Putere Rep
    37


    1 out of 1 members found this post helpful.

    Implicit

    Tocmai pentru ca ai pus date fictive la comanda. WHMCS-ul ( sau alte scripturi de billing) paseaza informatia catre si dinspre paypal si cum datele tale erau fictive nu s-au potrivit cu numele real existent in contul Paypal, ei au considerat pe buna dreptate ca ai furat cuiva email&parola de paypal si nestiindu-i numele ai bagat date fictive din burta.

    Trebuie sa iti dai toate datele reale inclusiv mobilul pentru ca fiind din RO, esti cu risc mare si la unele hosturi se activeaza triggerul "Maxmind protection fraud" si au inceput sa sune pe mobil ca sa-mi dicteze un cod de 4 cifre, chiar ieri mi s-a intamplat asta cand am mai cumparat un nou cont de hosting.

    Deci toate datele trebuie sa fie reale. Nici macar tara nu merge sa pui alta ( in caz ca te gandeai sa faci asta pentru a evita TVA-ul aplicat cetatenilor UE) ca tot asa nu se verifica datele si risti sa pierzi banii , cum se pare ca ti s-a intamplat in cazul de fata.

  4. #24
    Avatarul lui Popa Mihai
    Popa Mihai este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    21st November 2010
    Locaţie
    Germania
    Vârstă
    34
    Posturi
    877
    Putere Rep
    28


    Implicit

    Pai fac claim la paypal in cel mai rau caz, ce ramane de facut... am intrat pe chat, au tot incercat si in final mi-au zis sa ma loghez dupa alt dispozitiv.

  5. #25
    Avatarul lui Popa Mihai
    Popa Mihai este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    21st November 2010
    Locaţie
    Germania
    Vârstă
    34
    Posturi
    877
    Putere Rep
    28


    Implicit

    Am rezolvat problema si am dat drumul la treaba Daca incep sa pun link-uri spre money site, chiar de la lansarea unui alt site pe nisa.. direct din articole, e bine? Sau sa postez inainte fara link si in timp sa incep sa pun cate 1 -2 link-uri spre money site?

  6. #26
    Avatarul lui dascalescu
    dascalescu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    37
    Data înscrierii
    19th August 2006
    Posturi
    364
    Putere Rep
    37


    3 out of 3 members found this post helpful.

    Implicit

    Nu uita sa scrii articole cu scop dublu, acela de a se lega atat de continutul site-ului /blogului original cat si de money-site-ul tau.
    Exemplu: trebuie sa scrii un articol care sa fie si despre Colon Help si despre cresterea viermilor de matase ( ca ai cumparat tu un blox expirat pe tema asta)
    Astfel de articole iti trebuie ca sa impusti 2 iepuri dintr-o data:
    1. ai scos link contextual catre money site-ul tau deci ai un link valoros catre money-site;
    2. ai pastrat aparentele blogului original a.i. daca vine vreo verificare manuala, ca sa verifice sa zicem daca blogul tau mai arata asa cum era acum 5 ani , trece la astfel de verificari, ca vede omul ca tot despre viermi de matase este in continuare acel blog.
    E nevoie de ceva obisnuinta sa scrii astfel de articole dar impactul lor este maxim. Practic nu-ti penalizeaza nimeni niciodata reteaua pentru ca e ... perfecta

    Legat de intrebarea ta, postezi articolul imediat dupa ce ti-a fost indexat domeniul /blogul pe care tocmai l-ai cumparat si l-ai repus online, articol care contine linkul catre money-site.
    Recomand 3 linkuri intr-un articol:
    - 1 link catre o resursa cu autoritare (wikipedia sau .gov-uri etc)
    - 1 link catre root-ul money-site-ului ;
    - 1 link catre o pagina din adancimea money-site-ului.

  7. #27
    Avatarul lui Marius P.
    Marius P. este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    25
    Data înscrierii
    25th December 2010
    Locaţie
    Hateg
    Posturi
    89
    Putere Rep
    25


    Implicit

    Salut,

    Sunt de acord cu dascalescu. Totusi, as recomanda sa nu mai punem linkuri catre wikipedia... nu facem decat sa-i ajutam sa rankeze gratuit si astfel ne facem singuri concurenta.
    Mai bine spre site-uri autoritare, din domeniu, dar care nu ne sunt concurenti directi.

    dascalescu,
    Care crezi ca sunt factorii care ar declansa o verificare manuala?

    Thanks,

  8. #28
    Avatarul lui Popa Mihai
    Popa Mihai este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    21st November 2010
    Locaţie
    Germania
    Vârstă
    34
    Posturi
    877
    Putere Rep
    28


    Implicit

    Citat Postat în original de Marius P. Vezi Post
    Salut,

    Sunt de acord cu dascalescu. Totusi, as recomanda sa nu mai punem linkuri catre wikipedia... nu facem decat sa-i ajutam sa rankeze gratuit si astfel ne facem singuri concurenta.
    Mai bine spre site-uri autoritare, din domeniu, dar care nu ne sunt concurenti directi.

    dascalescu,
    Care crezi ca sunt factorii care ar declansa o verificare manuala?

    Thanks,
    Eu tind sa cred ca lucrul care poate declansa o verificare manuala este chiar sa lucrezi cu tool-urile google, tot prin ceva algoritm cred ca apare un flag si dupa ei verifica manual. Eu oricum am renuntat sa mai folosesc analytics, wmt si ... iar de cateva zile incerc sa caut alternative

  9. #29
    Avatarul lui dascalescu
    dascalescu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    37
    Data înscrierii
    19th August 2006
    Posturi
    364
    Putere Rep
    37


    1 out of 1 members found this post helpful.

    Implicit

    Citat Postat în original de Marius P. Vezi Post
    Salut,

    Sunt de acord cu dascalescu. Totusi, as recomanda sa nu mai punem linkuri catre wikipedia... nu facem decat sa-i ajutam sa rankeze gratuit si astfel ne facem singuri concurenta.
    Mai bine spre site-uri autoritare, din domeniu, dar care nu ne sunt concurenti directi.

    dascalescu,
    Care crezi ca sunt factorii care ar declansa o verificare manuala?

    Thanks,
    Eu n-am probleme cu wikipedia, pentru mine amazon-ul este cel care ma omoara pe nisele vizate de mine.
    Verificare manuala cel mai probabil o primesti daca te raporteaza cineva. In rest sunt chestii automate pe baza algoritmilor.
    Dar oricum n-as lucra cu tool-urile lui Google niciodata. Pentru a inlocui analytics foloseste statcounter.

  10. #30
    Avatarul lui Popa Mihai
    Popa Mihai este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    21st November 2010
    Locaţie
    Germania
    Vârstă
    34
    Posturi
    877
    Putere Rep
    28


    Implicit

    Citat Postat în original de dascalescu Vezi Post
    Eu n-am probleme cu wikipedia, pentru mine amazon-ul este cel care ma omoara pe nisele vizate de mine.
    Verificare manuala cel mai probabil o primesti daca te raporteaza cineva. In rest sunt chestii automate pe baza algoritmilor.
    Dar oricum n-as lucra cu tool-urile lui Google niciodata. Pentru a inlocui analytics foloseste statcounter.
    Multumesc de info, si in loc de wmt ce as putea folosi?

    Edit: Si ai toate site-urile sau mai multe site-uri adaugate pe acelasi cont statcounter?

Pagina 3 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Vand articole gata scrise
    De matei în forumul Continut web
    Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 6th October 2014, 15:09
  2. Gata! Nu mai apar postarile in News Feed
    De catalinux19 în forumul Stiri Social Media
    Răspunsuri: 18
    Ultimul Post: 11th April 2014, 13:23
  3. [VÂND] Articole Gata Scrise
    De Iulian Grecu în forumul Continut web
    Răspunsuri: 9
    Ultimul Post: 14th November 2013, 18:50
  4. Vand magazin virtual gata facut
    De transcend2005 în forumul Continut web
    Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 19th June 2007, 13:57
  5. Gata
    De LionHeart în forumul Directoare romanesti
    Răspunsuri: 4
    Ultimul Post: 8th September 2005, 11:25

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •