-
Problema cu site-ul !?
O sa va explic mica mea poveste in legatura cu site-ul pe care il detin. Dupa niste modificari am pierdut foarte mult din vizitatori si pot spune ca nu imi mai gaseam nici un articol in cautari, dar acestea erau indexate. Acum am observat ca PR a crescut de la 2 la 3 dar ma confrunt cu aceasi problema. Chiar daca am PR3 si backlink-uri catre site aceasta problema inca persista ...
Ce considerati ca este de facut ?
-
articol, adica nu gasesti in google siteul.tau/articol.php ? sau cuvinte cheie ?
nu inteleg cum sa nu fie in cautari dar e indexat, cel mai probabil vezi in google siteul.tau/articol.php si nu vezi keywords in google.
poate sa fie o penalizare gen sandbox sau poate o filtrare a unor linkuri ( multe ) catre siteul tau.
-
nu cred ca sunt prea multe link-uri deoarece am publicat maxim 2 advertoriale pe zi, dupa circa 3 luni de cand site-ul a fost pornit. Iar directoare maxim 5 10 pe zi, dar nu in aceasi perioada cand au fost facute advertorialele.
-
nu trebuie sa fie o diferenta doar pe zile, verifica aici siteul majesticseo.com. Daca iti apar "cocoase" maricele, nu e de bine.
-
am verificat si am doar 1 singura, asa cum numesti tu cocoase maricele.
-
spune siteul si cuvintele cheie, daca nu vrei public, da mi pm
-
Am trimis ceea ce ai nevoie pe PM. Mai discutam acolo ...
Astept si alte pareri daca este posibil.
-
In Webmasters Tools ce iti apare? ma refer la evolutia pe cuvintele cheie, e o scadere pe alea importante?
-
poi in webmaster tools toate sagetile sunt in sus avand in vedere ca site-ul e la inceput, problema e ca site-ul e indexat, dar cred ca nu am suficiente backlink-uri pentrua aparea si in cautari.