Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 14

Subiect: Mesaje pentru site - Conţinut nesemnificativ

  1. #1
    Avatarul lui zaho
    zaho este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    26
    Data înscrierii
    4th October 2010
    Locaţie
    Brasov
    Vârstă
    32
    Posturi
    240
    Putere Rep
    26


    Lightbulb Mesaje pentru site - Conţinut nesemnificativ

    Astazi cand am intrat pe site-ul cu pricina am observat ca mi-a scazut traficul la 15%. Am intrat in webmaster tools si am primit urmatorul mesaj:

    http://www.dezm.ro/: Conţinut nesemnificativ

    "Google a detectat că unele dintre paginile dvs. ar putea utiliza tehnici care nu respectă Regulamentul Google pentru webmasteri.
    Ca urmare a faptului că site-ul dvs. cuprinde conținut nesemnificativ, cu valoare redusă sau fără valoare, Google a aplicat o acțiune spam manuală pentru dezm.ro/. Pot exista și alte acțiuni aplicate site-ului sau unor părți ale acestuia.
    Acțiune recomandată
    Actualizați site-ul, astfel încât acesta să respecte Regulamentul Google pentru webmasteri.
    După ce ați efectuat aceste modificări, trimiteți o solicitare de reevaluare.
    Pentru o listă actualizată cu acțiunile manuale aplicate în prezent site-ului dvs., accesați pagina Acțiuni manuale. Dacă nu se afișează nicio acțiune manuală, nu mai este necesar să trimiteți o solicitare de reevaluare.
    Dacă stabilim că site-ul dvs. nu mai încalcă regulamentul Google, vom revoca acţiunea manuală.
    Dacă aveţi întrebări privind modul de soluţionare a acestei probleme, accesaţi Forumul de ajutor pentru webmasteri."

    Ce este de facut acum ? Nu inteleg de ce am primit aceasta raportare. Nu inteleg de ce mi se spune ca aceasta actiune a fost aplicata din cauza spam? Avand in vedere ca acest site este unul de dezmembrari nu blog personal, stiri, articole sau mai stiu eu ce. In toate articolele postate se mentioneaza ce se dezmembreaza din masina respectiva.

    Oricum multumesc celui care a trimis o raportare a site-ului meu la google, .

    Sugestii ? Pareri ? Multumesc

  2. #2
    Avatarul lui Hakuna Matata
    Hakuna Matata este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    44
    Data înscrierii
    21st January 2011
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    44
    Posturi
    791
    Putere Rep
    44


    Implicit

    Nu cred ca este vorba de raport dar cand ai o densitate de 31% pe un cuvant cheie pe o pagina [http://www.dezm.ro/2014/11/dezmembre...antgarde.html] e normal ca google sa ia masuri, nu stiu ce nu intelegi.

  3. #3
    Avatarul lui zaho
    zaho este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    26
    Data înscrierii
    4th October 2010
    Locaţie
    Brasov
    Vârstă
    32
    Posturi
    240
    Putere Rep
    26


    Implicit

    Tin sa precizez ca nu am cunostinte SEO. Iti multumesc pentru raspuns.

    Am sters cele 4-500 de posturi cu densistate 31% pe cuvantul respectiv, acum am trimis o solicitare de examinare a site-ului.
    Ultima modificare făcută de zaho; 20th November 2014 la 13:36.

  4. #4
    Avatarul lui Sorin Frumuseanu
    Sorin Frumuseanu este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    62
    Data înscrierii
    2nd August 2005
    Locaţie
    Orsova
    Vârstă
    51
    Posturi
    3.946
    Putere Rep
    62


    Implicit

    1. Nu faci seo pe un site "bun" daca nu ai experienta. Sapt trecuta am schimbat lichid servodirectie la un service, chit ca teoria o stiam si eu.
    2. Nu am avut timp sa iau la puricat, maxim vad text acoperit de foto "Dezmembrari auto portal cu centre de dezmembrari din" . Dupa asta pauza. De regula google nu e prea bucuros la asa ceva. Poate mai sunt, asta e doar pe moment.
    Credinta la institutiile specializate. Aici facem Servicii de seo
    Mi se spunea 1nesco

  5. #5
    Avatarul lui Hakuna Matata
    Hakuna Matata este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    44
    Data înscrierii
    21st January 2011
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    44
    Posturi
    791
    Putere Rep
    44


    Implicit

    Nu lasa 404, trebuia sa lasi paginile si sa le refaci textul dar nu o insiruire de cuvinte cheie ci texte care pot fii citite usor si de useri cat si de roboti.

  6. #6
    Avatarul lui Claudyou
    Claudyou este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    24
    Data înscrierii
    19th May 2013
    Locaţie
    Cluj Napoca
    Posturi
    533
    Putere Rep
    24


    Implicit

    Citat Postat în original de Hakuna Matata Vezi Post
    Nu cred ca este vorba de raport dar cand ai o densitate de 31% pe un cuvant cheie pe o pagina [http://www.dezm.ro/2014/11/dezmembre...antgarde.html] e normal ca google sa ia masuri, nu stiu ce nu intelegi.
    "Ca urmare a faptului că site-ul dvs. cuprinde conținut nesemnificativ, cu valoare redusă sau fără valoare, Google a aplicat...."

    Se aplica ce ai spus tu si pentru bucata asta din text?
    Am primit ceva asemanator pentru respingere de Adsense de asta intreb, mersi anticipat!
    Fara semnatura.

  7. #7
    Avatarul lui Hakuna Matata
    Hakuna Matata este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    44
    Data înscrierii
    21st January 2011
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    44
    Posturi
    791
    Putere Rep
    44


    1 out of 1 members found this post helpful.

    Implicit

    @Claudyou - Bineinteles ca se aplica, ca sa ai o idee densitatea cuvintelor cheie urmarite intr-o pagina nu trebuie sa depaseasca 1,6%. Pentru Adsense trebuie sa aduci o anumita valoarea a textului, nu poti copia texte de undeva si sa te astepti sa te primeasca in program sau nu poti pune texte de genul: azi mi-am luat o masina si este cea mai minunata masina pe care o puteam avea. Aceasta masina rupe soseaua in 2 mai ales cand fac liniuta cu o alta masina.

    Textele trebuiesc scrise de asa natura incat sa aduca ceva in plus fata de ce exista iar acolo unde nisa nu permite sa se puna accent pe o parere proprie, nuantata, fata de ce exista.

  8. #8
    Avatarul lui Alex M
    Alex M este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    18
    Data înscrierii
    5th September 2014
    Vârstă
    43
    Posturi
    138
    Putere Rep
    18


    Implicit

    La mine nu apare niciun continut, se incarca in continuu ceva...Sau ai golit deja site-ul de postari?

  9. #9
    Avatarul lui zaho
    zaho este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    26
    Data înscrierii
    4th October 2010
    Locaţie
    Brasov
    Vârstă
    32
    Posturi
    240
    Putere Rep
    26


    Implicit

    Am golit site-ul de postari... Il refac de la inceput.

  10. #10
    Avatarul lui adrian_gpj
    adrian_gpj este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    19
    Data înscrierii
    14th April 2014
    Locaţie
    Cluj
    Posturi
    89
    Putere Rep
    19


    1 out of 1 members found this post helpful.

    Implicit

    zaho , din cate retin ai mai cerut pareri despre situl tau , si retin ca am intrat pe o pagina und escris ca dezmembrezi o masina ,modelul, anul ,dupa care veneau o insiruire de cuvinte cheie ,chair foarte mare isiruirea aceea.
    Te intreb ceva:
    Daca ai fii un vizitator ce iti viziteaza situl si vezi 31% din textul de pe pagina numai o insiruire de cuvinte cheie asamblate in diferite moduri ce ai face?
    Ai cumpara de pe acel site ?

    Sa subliniat destul destul de mult in acest forum ca punctul de inceput pentru SEO este continut de calitate si sa il adaugi pentru UTILIZATOR nu pentru google.

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Mesaje de eroare pentru websiteuri care nu mai exista in wm tools!
    De demonbogdan în forumul Webmaster Tools
    Răspunsuri: 4
    Ultimul Post: 4th April 2013, 00:02
  2. Răspunsuri: 3
    Ultimul Post: 3rd April 2013, 12:26
  3. Site mic - mesaje de dragoste
    De edy12006 în forumul Website-uri
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 21st April 2012, 16:55
  4. Răspunsuri: 4
    Ultimul Post: 18th February 2012, 15:46
  5. Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 14th January 2008, 17:24

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •