Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate 11 la 13 din 13

Subiect: Nelamurire legata de magazinele virtuale..

  1. #11
    Avatarul lui raicabogdan
    raicabogdan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    22
    Data înscrierii
    24th July 2012
    Locaţie
    Alba Iulia
    Posturi
    46
    Putere Rep
    22


    Implicit

    E destul de complicat si SEO-ul asta

    Multumesc pentru raspunsuri.

  2. #12
    Avatarul lui raicabogdan
    raicabogdan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    22
    Data înscrierii
    24th July 2012
    Locaţie
    Alba Iulia
    Posturi
    46
    Putere Rep
    22


    Implicit

    Cred ca l-am stricat , am avut o crestere destul de mare la interogari in webmaster, iar apoi a scazut brusc. Il mai urmaresc cateva zile, dar cred ca nu i-a convenit ce am facut la google. Si aici ma refer sa trimit un sitemap mare spre indexare cu continut cum v-am explicat inainte.

  3. #13
    Avatarul lui RazPM
    RazPM este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    22nd July 2014
    Posturi
    14
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Citat Postat în original de Tom Vezi Post
    Este continut duplicat 100%.

    Magazinele care vand produse identice se bazeaza pe autoritate, Google rankeaza autoritatea, iar cei mari nu-si "bat capul" cu continutul, pentru ca ei oricum rankeaza.

    Tu daca vrei sa incepi cu duplicate, mai bine NU. Lanseaza 10-20-100 de produse, unde poti face continut unic si mergi cu ele, ulterior adaugi cand ai timp alte produse.

    Cand te lansezi cu o afacere trebuie sa aduci ceva nou, altfel de ce te mai lansezi? Pentru google continutul e important, iar continut de calitate + cantitate, se defineste ca "plus valoarea". Trebuie sa aduci plus valoarea pentru user.

    Continutul nu inseamna "specificatiile", pentru ca acolo este normal sa fie identice. Continutul inseamna orice text din pagina in afara de specificatii. De ex, prezentarea la un iphone 6, este continut duplicate, detaliile tehnice (specificatiile) nu.

    Google trebuie sa ofere rezultate unui user care cauta iphone6, iar daca toate sunt identice, le rankeaza dupa autoritate, daca nu, el cauta "text", iar textul trebuie sa fie unic.
    Tom ai dat o explicatie foarte frumoasa, felicitari! As veni insa cu o adaugire: nu s-a mentionat daca pe langa acele pagini de produse mai exista in website si alte pagini de continut. Am vazut cateva shopuri unde accentul s-a pus pe continutul ajutator, si nu pe produsele in sine. In acest caz, chiar daca produsele sunt continut duplicat, faptul ca website-ul prezinta continut de calitate in alte pagini/sectiuni il poate ajuta sa se ridice in ochii motorului de cautare. Desigur, conteaza si raportul (daca ai 1000 de pagini cu produse duplicate content si doar 2-3 pagini cu continut original ajutator... parca nu e ok, nu ?).

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Nelamurire legata de disavow
    De slobodan în forumul SEO
    Răspunsuri: 14
    Ultimul Post: 13th May 2014, 14:05
  2. Nelamurire legata de autoritate
    De florescualin în forumul SEO
    Răspunsuri: 7
    Ultimul Post: 5th January 2014, 01:43
  3. Nelamurire legata de tagurile meta
    De florescualin în forumul SEO
    Răspunsuri: 18
    Ultimul Post: 18th July 2013, 10:43
  4. nelamurire domeniu legata de seo
    De MiculBucatar în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 31
    Ultimul Post: 16th May 2011, 00:16
  5. Nelamurire legata de reclame.
    De Zone în forumul Adsense
    Răspunsuri: 1
    Ultimul Post: 5th November 2007, 10:42

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •