Pagina 4 din 5 PrimulPrimul ... 2345 UltimulUltimul
Rezultate 31 la 40 din 42

Subiect: Am o senzatie foarte acuta ca lipseste ceva. De fapt mai multe.

  1. #31
    Avatarul lui Dan
    Dan
    Dan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    107
    Data înscrierii
    17th November 2004
    Locaţie
    Cluj
    Posturi
    3.358
    Putere Rep
    107


    Implicit

    Citat Postat în original de Twigg Vezi Post
    Nu ti se pare deloc suspect ca aici chiar nu se mai vorbeste deloc de ce spunea colegul care a creat subiectul?
    Vorbea fix despre ce vorbesti si tu. Despre faptul ca comunitatea nu il satisface. Nici pe tine, nici pe aia care fac chestii uau. Si fata de cei care fac chestii uau si isi vad de drum, sunt cativa care simt ei nevoia sa certe comunitatea.
    Mie mi se pare super amuzant.
    Trust, but verify.

  2. #32
    Avatarul lui Twigg
    Twigg este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    30th November 2013
    Posturi
    195
    Putere Rep
    0


    1 out of 1 members found this post helpful.

    Implicit

    Dan, stii cat de aiurea te simti cand stii ca ai muncit o groaza sa faci ceva misto si niste necunoscuti, care nici nu se pricep iti rad in nas? Eu am inteles cum sta treaba si intru ocazional, din ce in ce mai rar. Mi-e groaza sa deschid subiecte noi. Si probabil multi altii ca mine. Daca crezi ca viitorul acestui forum este sa ramaneti 20 de useri activi - atunci da, chiar este amuzant.

    Nu stiu despre ce comunitate vorbesti, am banuiala ca nu iesiti la bere, nici macar nu va cunoasteti.

  3. #33
    Avatarul lui Dan
    Dan
    Dan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    107
    Data înscrierii
    17th November 2004
    Locaţie
    Cluj
    Posturi
    3.358
    Putere Rep
    107


    1 out of 1 members found this post helpful.

    Implicit

    Citat Postat în original de Twigg Vezi Post
    Dan, stii cat de aiurea te simti cand stii ca ai muncit o groaza sa faci ceva misto si niste necunoscuti, care nici nu se pricep iti rad in nas?
    Nu mi s-a intamplat. Cand am facut ceva "uau", si aia care nu se pricep au zis "uau".
    Cand am facut prostii, a ras lumea de mine.
    dar sa fac uau si sa rada lumea de mine... inseamna ca traiesc intr-o bula si trebuie sa ies.

    In rest da, ai dreptate, nu cunosc pe nimeni de pe forum, doar imi dau cu parerea.
    Trust, but verify.

  4. #34
    Avatarul lui Twigg
    Twigg este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    30th November 2013
    Posturi
    195
    Putere Rep
    0


    1 out of 1 members found this post helpful.

    Implicit

    Esti subiectiv, vorbim de un forum unde te cunoaste toata lumea. Si un banc sec daca ai spune - tot s-ar gasi cativa sa-ti dea helpful post.
    Daca ai fi un simplu user ai intelege. Fa-ti un cont nou, un nume nou si incearca sa intri in comunitate, ce ai de pierdut?
    Ma rog, am deviat de la subiect, nu mai zic nimic ca cine stie

  5. #35
    Avatarul lui Dan
    Dan
    Dan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    107
    Data înscrierii
    17th November 2004
    Locaţie
    Cluj
    Posturi
    3.358
    Putere Rep
    107


    Implicit

    Am de pierdut doar vremea. Nu are legătură cu cine ești, așa cum ai zis, nu cunosc pe nimeni. Și dacă aș lua de la zero, ar fi fix același rezultat. Că nu s-au dat niciodată premii pentru nimic. Și dacă spui ceva bine, lumea te apreciază oricine ai fi. Facem pariu?
    Trust, but verify.

  6. #36
    Avatarul lui Mishu
    Mishu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    28th March 2013
    Vârstă
    55
    Posturi
    1.307
    Putere Rep
    28


    1 out of 1 members found this post helpful.

    Implicit

    Citat Postat în original de Rapsodia Vezi Post
    ...alta varianta nu este? Eu cred ca omul are dreptate, nu toti sunt de acord ca bataia e rupta din Rai. 2 banuti de la mine.
    Cu banutii, eu inteleg ca e vorba de o donatie... Buni si aia!
    Nu zic eu ca nu e alta varianta. Dar cu asta Dan are dreptate: nu forumul da reputatii, oamenii dau...

    Citat Postat în original de Twigg Vezi Post
    Mishule, n-ai citit cu atentie. Fa un efort si pune-te in locul unui tip care face chestii "uau", chiar e obligat sa dea sarumana pe forum? Si cui? Dar de ce ar face asta? Si cel mai important: ce are de castigat?
    Nu ti se pare deloc suspect ca aici chiar nu se mai vorbeste deloc de ce spunea colegul care a creat subiectul? De ce nicio companie de software nu-si face reclama pe forum? Personal cunosc o groaza de proiecte lansate in ultimul an, toate au legatura direct sau indirect cu ce se discuta aici. Cand ii intrebi de seopedia ii apuca rasul..
    Eu ti-am spus parerea mea.
    Nu stiu clar care a fost situatia cu proiectul prezentat de tine dar am vazut ca nici macar nu mai exista online. De ce?
    Si ceea ce trebuia sa intelegi din ceea ce am spus anterior, este faptul ca nu trebuie sa renunti asa usor. Ai venit, ai scris, ti-ai luat-o pe cocoasa si gata, te-ai speriat! Dar toti ne-am luat-o pe cocoasa la un moment dat. Si inca ne-o mai luam... Asta nu trebuie sa-ti afecteze increderea in tine. Stii vorba aia: gandete pozitiv! Fii barbat pana la capat si spune ce ai de spus.

  7. #37
    Avatarul lui Rapsodia
    Rapsodia este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    29
    Data înscrierii
    18th March 2013
    Locaţie
    Hungary + Chișinău + Câmpina
    Posturi
    2.695
    Putere Rep
    29


    Implicit

    Citat Postat în original de Mishu Vezi Post
    Cu banutii, eu inteleg ca e vorba de o donatie... Buni si aia!
    Nu zic eu ca nu e alta varianta. Dar cu asta Dan are dreptate: nu forumul da reputatii, oamenii dau...
    evident ca oamenii, dar stii cum fac ungurii si nemtii sa fie curatenie in sate? cu amenzi, deci cat timp e debandada si o goana catre market ... presimt ca va fi si mai rau ... in fine, daca taci nu-ti pasa, daca spui te vaicaresti, daca taci ...

  8. #38
    Avatarul lui Andretti
    Andretti este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    31
    Data înscrierii
    25th October 2007
    Posturi
    125
    Putere Rep
    31


    Implicit

    Discutia a inceput de la lipsurile forumului, faptul ca nu s-a imbunatatit nimic si se pare ca a ajuns la controversata reputatie. Mai oameni buni, n-am idee cine a gandit sistemul de reputatii si cine l-a implementat pe Seopedia, insa as vrea sa stie ca a bagat zanzanie intre cativa membri astfel devenind marul discordiei in jurul caruia s-au creat zeci de topicuri si vreo cateva sute de postari.
    Astea fiind spuse, votez pentru:
    - resetarea reputatiei care oricum nu cuantifica precis aportul utilizatorilor
    - acordarea reputatiei sa se faca intr-un mod mai transparent, astfel comentariul sa devina obligatoriu(minim 50 caractere ) si nu optional ca pana acum
    - mutarea marketplace-ului pe seopedia.ro unde oricum bate vantul de pe vremea lu' Burebista, ceea ce presupune crearea catorva categorii in care pietarii forumului sa-si poata intinde tarabele
    - eliminarea restrictiei privind postarea anunturilor cand <30 posturi si <30 zile
    - in profilul vanzatorului sa fie specificate urmatoarele: vechimea pe forum, activitatea, iTrader rating

    Mi-ar placea sa vad marketplace-ul rupt de forum, sau mai bine zis continutul din marketplace mutat, activitatea de pe forum reprezentand in continuare un plus de credibilitate.
    Sunt convins ca forumul ar prinde viata si astfel de modificari ar angrena utilizatorii in discutii constructive, relaxate si nepoluate, implicit va scadea numarul conturilor noi abandonate dupa 30 posturi.

  9. #39
    Avatarul lui Empire
    Empire este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    25
    Data înscrierii
    14th December 2010
    Locaţie
    BM
    Vârstă
    40
    Posturi
    360
    Putere Rep
    25


    1 out of 1 members found this post helpful.

    Implicit

    N-a avut niciun efect pozitiv reputatia, mai mult unii vad ca se tem sa mai scrie din cauza asta.
    Ar trebui scoasa si bagat un sistem simplu de Like la postari, cum are softpedia. Cui ii place da like, cui nu sa nu mai citeasca. Nu degeaba nu vrea Facebook sa implementeze buton de Dislike.

  10. #40
    Avatarul lui Dan
    Dan
    Dan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    107
    Data înscrierii
    17th November 2004
    Locaţie
    Cluj
    Posturi
    3.358
    Putere Rep
    107


    Implicit

    Oameni buni, eu mi-am pierdut speranta ca formatul forumului se va schimba vreodata. Va propun sa va iasa si voua din grija, e viata mai simpla asa.
    Daca cineva considera util ce scrie pe aici, citeste, daca nu, merge mai departe. Am obosit sa spun ca aia care dau reputatii aiurea se pot numara pe degete.
    Cu alte cuvinte, degeaba te plangi de reputatii, serios. Daca scrii prostii lumea te penalizeaza cum poate. Unii te injura, altii iti dau "minus". Cauti o comunitate unde sa te aplaude toti? Fa-ti. N-o sa schimbi nimic certandu-te la infinit pe reputatii. E pur si simnplu pierdere de vreme inutila. Cum e si topicul de fata. Scriem o carte despre de ce nu citeste lumea carti. Si ne asteptam sa o citeasca lumea.

    PS: se abtin de la scris din cauza ca iau reputatie negativa? SUPER! Asta e atitudinea corecta.
    Trust, but verify.

Pagina 4 din 5 PrimulPrimul ... 2345 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Răspunsuri: 1
    Ultimul Post: 3rd September 2016, 20:47
  2. Cumpar link sitewide pe site cu foarte multe pagini
    De edy12006 în forumul Link-uri/Bannere
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 13th February 2016, 04:12
  3. Foarte multe domenii brandabile. [Pont]
    De Alex Florea în forumul Subiecte pentru incepatori
    Răspunsuri: 8
    Ultimul Post: 20th August 2015, 13:21
  4. Ce lipseste din mediul online din Romania
    De mamulea în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 25
    Ultimul Post: 16th July 2009, 23:48
  5. SEO tata, de fapt SEM... aaa, de fapt SEO
    De Nosfer în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 7
    Ultimul Post: 13th June 2009, 00:34

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •