Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate 11 la 17 din 17

Subiect: Ce stiti despre OneCoin?

  1. #11
    Avatarul lui nicu1985
    nicu1985 este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    11th May 2015
    Posturi
    26
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Stimate domn,

    Cred ca nu ati citit tot ce am scris. Am zis eu ca Bitcoin=OneCoin? Am zis eu ca nu exista riscul ca OneCoin sa fie teapa? Ba chiar am subliniat ca orice afacere implica un risc! Si cei care un investit in Bitcoin la inceput si-au asumat un risc pentru ca moneda nu avea nicio valoare reala. Un risc si mai mare si-au asumat cei care au cumparat Bitcoin la pretul de peste 1000 euro crezand ca va creste, iar apoi a scazut brusc la cateva sute de euro, iar acum abia a revenit pretul la valoarea de acum cativa ani. Asadar nu-i nevoie sa vina cineva sa inchida sistemul ca sa pierzi bani. Nu ma incanta cu nimic ca bitcoin e opensource atata timp cat pretul unei monede costa 500 euro. Fiecare isi investeste timpul si/sau banii dupa cum considera.

  2. #12
    Avatarul lui nrb220
    nrb220 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    19
    Data înscrierii
    8th February 2014
    Posturi
    238
    Putere Rep
    19


    Implicit

    De ce sunt interzisi / anchetati in diferite tari, mult mai educate financiar ca Romania? Pt ca sunt legali si fac aceste chestii piramidale legal? Normal ca NU!!! De aici trebuie sa tragem cea mai consolidata concluzie!!! Restul ori sunt articole platite de ei, ori de rauvoitori, ori de oameni care au luat teapa, etc... Daca in aceste tari sunt interzisi / anchetati / investigati, normal ca ceva nu este ok!

    Restul care le tineti partea sunteti cei care ori nu stiu ce vorbesc, ori sunt platiti de ei pt asa zis propaganda!!!!
    Vand fani facebook. PM sau mail nrb220 @yahoo.com

  3. #13
    Avatarul lui IulianC
    IulianC este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    25th August 2013
    Locaţie
    Ialomita
    Vârstă
    42
    Posturi
    362
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Citat Postat în original de nicu1985 Vezi Post
    Nu ma incanta cu nimic ca bitcoin e opensource atata timp cat pretul unei monede costa 500 euro. Fiecare isi investeste timpul si/sau banii dupa cum considera.
    Este normal sa nu fiti incantat de bitcoin ca e open source, cu el nu puteti construi un sistem piramidal, el este bun ca are o anumita reputatie si poate fi fluturat in fata naivilor pentru ai convinge ca si onecoin e un fel de bitcoin .

    De ce mi-as da banii unor tipi de prin bulgaria sau Offshore riscand sa pierd bani, risc sa imi pierd reputatia si chiar sa o iau pe spinare de la cei pe care i-am convins sa isi piarda banii?
    Pot sa investesc in actiuni la bursa, pot sa cumpar cereale mai ieftin si le vand mai scump, pot investi ca buisness angel intr-o afacere a unor cunoscuti.

    Ultima modificare făcută de IulianC; 10th June 2016 la 12:18.

  4. #14
    Avatarul lui nicu1985
    nicu1985 este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    11th May 2015
    Posturi
    26
    Putere Rep
    0


    0 out of 1 members found this post helpful.

    Implicit

    Citat Postat în original de nrb220 Vezi Post
    De ce sunt interzisi / anchetati in diferite tari, mult mai educate financiar ca Romania?
    Ca sa nu mai vorbim aiurea, spune in ce tari sunt interzisi si vino cu dovezi, altfel nu mai polua topicul degeaba. Intai informeaza-te si vei vedea ca investitiile se fac prin contul bancar deschis in Germania, iar din cate stiu eu aceasta tara este µmotorulµ Europei.


    Citat Postat în original de IulianC Vezi Post
    Este normal sa nu fiti incantat de bitcoin ca e open source...
    As fi fost mega incantant de Bitcoin daca as fi investit si eu la inceput cativa dolari cand era valoarea monedei cativa centi. Acum de ce sa fiu incantat? Ma ajuta cu ceva daca o sa ajunga Bitcoinul iar la valori de peste 1200 euro? Nu cred...

    Citat Postat în original de IulianC Vezi Post
    De ce mi-as da banii unor tipi de prin bulgaria sau Offshore riscand sa pierd bani, risc sa imi pierd reputatia si chiar sa o iau pe spinare de la cei pe care i-am convins sa isi piarda banii?
    Pot sa investesc in actiuni la bursa, pot sa cumpar cereale mai ieftin si le vand mai scump, pot investi ca buisness angel intr-o afacere a unor cunoscuti.
    Spune-mi o afacere in care nu ai niciun risc? De ce trebuie sa convingi pe altii? Inseamna ca nu ai inteles sistemul. Castigurile mari nu vin din recomandari, ci din valoarea monedei. Cumperi moneda si astepti cateva luni sa creasca pretul, apoi o vinzi. In ultimele 12 luni pretul a crescut cu 0.50 euro/luna. Dupa cum spuneam pe termen lung orice afacere are sanse mari sa o dea in bara, sau sa apara tepe din lacomia nemarginita a unora, de aceea lucrurile trebuie gandite pe termen scurt, cel mult mediu in functie de cat e dispus fiecare sa riste. Daca discutam despre o suma de 100 euro cred ca suntem penibili sa mai cantarim riscurile. Cine nu are 100 euro dispusi sa-i riste pe termen de cateva luni ca sa-si dubleze macar suma, atunci mi se pare o aberatie sa discute sau sa viseze la o afacere, ci in primul rand sa-si gaseasca un job mai bine platit.

    Asa este cu bani poti face multe. Dar oare ce poti face cu 100 euro? Se pare ca nu ai informatii elementare despre un anume business si le insiri pe toate, plus ai dat exemple de businessuri care se face cu mii de euro nu cu sute. Plus de asta care sunt riscurile versus investitie versus profit? Trebuie vorbit mai pe concret nu pe abureala! Ai fi dat dovada de inteligenta daca veneai cu o idee de un business pe fonduri europene, in schimb tu aduci in discutie niste businessuri care nu sunt pentru cineva care traieste dintr-un salar mediu pe economie. Revino cu picioarele pe pamant!

    Cu 100 euro abia daca iti faci un blog/site ca te costa 40 euro doar domeniul, plus 2 euro/luna un host bunicel, iar de recuperat banii poate dupa 1 an daca tragi tare si iti rupi cateva ore /zi ca sa scrii articole si sa promovezi. Sunt curios ce business-uri propui tu cu 100 euro fara sa implice riscuri.

    Repet, fiecare investeste timpul si banii unde considera!

  5. #15
    Avatarul lui IulianC
    IulianC este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    25th August 2013
    Locaţie
    Ialomita
    Vârstă
    42
    Posturi
    362
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Citat Postat în original de nicu1985 Vezi Post
    De ce trebuie sa convingi pe altii? Inseamna ca nu ai inteles sistemul. Castigurile mari nu vin din recomandari, ci din valoarea monedei.
    Domnule Nicu m-ati convins, am dat o cautare pe net sa citesc, sa ma documentez .
    Am inteles pe un blog ca onecoin este o retea descentralizata dar in acelasi timp de pe alt blog am inteles ca este centralizata pe serverele companiei respective.

    Am dat si de o mare problema la inscriere, nu gasesc pe nicaieri link-ul referal al Domnului Nicu . Acel link din care nu se castiga mai nimic.
    Am gasit zeci si sute de link-uri referal dar nici unul al Dvs.

    https://www.google.ro/search?btnG=1&...70NYS4Ufj7q-AB

  6. #16
    Avatarul lui Nichita
    Nichita este deconectat Super Moderator
    Reputatie:
    90
    Data înscrierii
    19th February 2009
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    43
    Posturi
    3.415
    Putere Rep
    90


    Implicit

    Citat Postat în original de nicu1985 Vezi Post
    Castigurile mari nu vin din recomandari, ci din valoarea monedei. Cumperi moneda si astepti cateva luni sa creasca pretul, apoi o vinzi. In ultimele 12 luni pretul a crescut cu 0.50 euro/luna.
    Adica 6 euro in 12 luni?

    Interesant cat de mult incerci sa convingi. Un offshore cu sediul in Gibraltar si o pagina de contact cu locatia in Bulgaria par sa fie chestii foarte safe.
    Siteul tau e in balarii, nu urca? Competitorii te bat de iti suna apa in cap? Ai fost penalizat si nu stii ce sa faci? Cel mai probabil ai nevoie de un audit SEO complet. :)

  7. #17
    Avatarul lui MariusS
    MariusS este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    20
    Data înscrierii
    22nd February 2014
    Posturi
    75
    Putere Rep
    20


    Implicit

    Doamne, eu cand vad porcaria asta de OneCoin ma apuca raul... si cand mai vad ca sunt si oameni care cred in tampenia asta... mi se face si mai rau.

    Eu nu inteleg cum poate veni cineva cu argumente pro la asa ceva. Numai cine nu vrea nu afla ce tzapa imensa e aceasta moneda OneCoin.

    Daca vreti sa faceti bani, trebuia sa cumparati bitcoin acum 1-2 luni cand era 400 si ceva de euro si sa vindeti acum cand e deja aproape 700. Se stia de mult ca pretul la bitcoin va creste datorita injumatatirii ce urmeaza. Nu va mai bagati banii in toate tampeniile de monede pe care nu le-a vazut nimeni in circulatie si care nu sunt open source.

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Ce stiti despre influenta linkurilor din site-urile de anunturi ?
    De dascalescu în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 8
    Ultimul Post: 25th January 2015, 00:00
  2. ce stiti despre QNet
    De Rapsodia în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 10th October 2013, 11:50
  3. Ce stiti despre clickjacking?
    De dexterz în forumul Subiecte pentru incepatori
    Răspunsuri: 5
    Ultimul Post: 27th November 2012, 02:19
  4. Ce stiti despre snippets?
    De edy12006 în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 9
    Ultimul Post: 15th July 2012, 02:13
  5. Ce stiti despre : msn loophole
    De w3bmaster în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 20th January 2009, 04:15

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •