Rezultate 1 la 1 din 1

Subiect: Vand contul Envato - vechime:7ani, sales:731$, purchases:370$, portfolio:1 item activ

  1. #1
    Avatarul lui Andretti
    Andretti este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    31
    Data înscrierii
    25th October 2007
    Posturi
    125
    Putere Rep
    31

    Thumbs up Vand contul Envato - vechime:7ani, sales:731$, purchases:370$, portfolio:1 item activ

    Fiind perioada in care multi dintre noi tragem linie si luam decizii in speranta ca dupa ce am tatonat terenul, o noua abordare sau strategie ne va aduce satisfactii, am decis sa renunt la contul Envato.
    Sunt multumit pentru ca am invatat multe in cei aproape 7 ani, iar clientii au apreciat calitatea si faptul ca m-am implicat, am fost prompt ori de cate ori au avut nevoie de suport.

    Nu vreau sa fiu inteles gresit in ceea ce priveste strategia folosita sau statutul contului. E-n regula, puteti vinde in continuare atat timp cat va implicati si tratati cu seriozitate acest model de business. Prin implicare ma refer la support, contests, activitate pe forum, promovare serioasa a produselor prin afiliere / bloguri-satelit.
    Contul este in stare latenta, produsul din portofoliu fiind un plugin jQuery care de cativa ani nu mai reprezinta un must-have, aduce venituri nesemnifcative.

    De ce vand ?
    Pe scurt, vreau ceva nou asta insemnand nume, un nou site, un program de afiliere(platforma proprie) care va functiona in paralel cu cel oferit de Envato, mai multa atentie promovarii si cel mai important, mai multe produse in categoriile hot .
    Si pentru ca vin sarbatorile .

    Ce vand/cedez ?

    - produsul din portofoliu, grafica, site prezentare si documentatie, licenta
    - ~40 iteme in valoare de 370$ achizitionate in ultimii ani de pe codecanyon, themeforest, graphicriver si photodune ce consta in teme, logo-uri, bannere, carti de vizita, icons, si scripturi utile

    De ce merita luat in considerare un astfel de cont?
    Avand in vedere standardele Envato, vechimea unui astfel de cont si rating-ul sunt 2 "piese" importante ale portofoliului oricarui developer sau designer si ofera un plus de credibilitate, aspect foarte important de care multi potentiali clienti tin cont, plasand pe locul 2 calitatea produsului pe care doresc sa-l cumpere. Pur si simplu spun pass de teama ca vor cumpara o bucata de cod care nu este documentata si pentru care nimeni nu ofera support.

    Ofertele si mai multe detalii pe PM



    Ultima modificare făcută de Andretti; 8th December 2016 la 14:39.

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Web Scraping for Sales
    De CalinB în forumul Utile
    Răspunsuri: 1
    Ultimul Post: 2nd February 2014, 09:27
  2. Domain sales pe Domainate
    De sergiuliano în forumul Domenii
    Răspunsuri: 1
    Ultimul Post: 17th April 2011, 00:54
  3. Răspunsuri: 6
    Ultimul Post: 18th March 2011, 13:54
  4. Sales tax PayPal
    De dracosu în forumul PayPal
    Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 30th July 2010, 14:07

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •