Pagina 1 din 8 123 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 77

Subiect: Box: mindagainst vs ekofresh

  1. #1
    Avatarul lui mindagainst
    mindagainst este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    15
    Data înscrierii
    25th April 2016
    Vârstă
    34
    Posturi
    89
    Putere Rep
    15

    Implicit Box: mindagainst vs ekofresh

    Va salut,

    Las si eu aici o experienta pe care am avut-o cu userul: ekofresh
    S-a intamplat sa postez tot aici pe forum, un nou topic in care solicitam adaugarea unor produse intr-un magazin online: Adaugare Produse Magazin Online, in urma acestui topic userul ekofresh mi-a spus ca doreste o colaborare. Am avut o discutie scurta aici, pe SeoPedia si ulterior am trecut la conversatia pe Whatsapp.

    Rezumat:

    In postul pe care l-am avut aici am comunicat ca doresc sa adaug 1000 sau 2000 de produse, insa ulterior m-am gandit ca s-ar putea sa fie mai mult de atat, insa asta am discutat de la inceput cu ekofresh despre numarul de produse pe care le vom adauga, bugetul si avansul pe care urma sa il achit. I-am dat acces pe site pentru a se acomoda si a vedea daca poate face tot ceea ce eu i-am cerut, nu am facut plata pana el nu si-a dat acordul ca poate face ceea ce eu i-am solicitat. Dupa ce acesta si-a dat acordul, eu am achitat suma de 750 RON, reprezentand 30% din suma finala. Au urmat cateva zile in care el mi a comunicat ca se va apuca de adaugarea acelor produse. Ulterior a inceput sa motiveze ca el are probleme cu internetul acasa si ca ''din 10 in 10 minute ii pica''. Am inteles, a mai urmat o promisiune din partea lui ekofresh in care spunea ca ''oricum, eu in weekend fac multe'', referindu-se la produse. A trecut acel weekend si am vazut ca lucrurile nu avanseaza, ba chiar nu s-a schimbat nimic. Mi-am dat seama ca nu putem continua, fiind vorba de o persoana care cel mai probabil care nu are cuvant. Am decis sa ii cer sa imi restituie suma de 700 ron, spunandu-i sa isi pastreze cei 50 ron pentru ''deranj''. A urmat un termen de 1 saptamana in care mi-a spus ca imi va returna acea suma, nu s-a intamplat. Ulterior, dupa vreo 2 saptamani mi-a mai dat un alt termen, in care el spunea ca mai are o colaborare cu cineva de pe SeoPedia si ca va urma sa incaseze la sfarsitul acelei luni o suma de bani. Ulterior el a inceput sa reproseze ca suma respectiva este una mult prea mica pentru munca pe care o va face ( ai avut timp de acomodare inainte, ai vazut ce presupune toata treaba asta si puteai sa te retragi, sa zici ca nu faci ). El tot incerca sa ma implice pe mine in povestea lui cu celalalt user de pe SeoPedia, care nu ii dadea lui suma de bani pentru munca depusa. Cu alte cuvinte, daca eu am fost pacalit, te pacalesc si eu pe tine.

    Ultima discutie pe care am avut-o, a fost pe 21 februarie, de atunci nu am mai primit vreun semn de la acesta.
    A urmat o plangere si la politie, se vor vedea rezultate in curand.
    Cum trebuie sa reactionez eu acum, cand vad ca el posteaza aici: sa inteleg ca prin contul lui au trecut sume de bani de maxim 3.500 ron, dar el nu este in stare sa returneze banii celor care au incetat colaborarea cu el.
    Tot ce nu intelege el, este ca acei bani nu ii apartin si trebuie sa ii returneze, indiferent de situatie, banii respectivi nu sunt ai lui, nu ii aparatin.
    Am facut aceasta postare dupa mai bine de 4 luni jumate, eu zic ca i-am lasat un termen decent in care putea sa returneze aceasta suma de bani. Nu sunt genul care sa fac rau oamenilor, insa daca vad ca este vorba de nesimtire, reactionez. Am avut colaborari aici, dar nu au fost probleme, oameni care mi-au facut articole, oameni de la care am cumparat site-uri sau spre care am vandut site-uri.

    Concluzie: Am decis sa atrag atentia si altor persoane care vor avea de gand sa colaboreze cu ekofresh, ca poate se mai gandesc inainte sa o faca.
    Revin in momentul in care acesta va returna banii ( fortat de plangerea depusa la politie, sau poate din cauza acestui topic ).
    PS: Celor care imi solicita, le arat si dovezile.

  2. #2
    Avatarul lui nRazvan
    nRazvan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    22
    Data înscrierii
    14th June 2013
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    262
    Putere Rep
    22

    Implicit

    Contacteaza un admin, trimite dovezi si daca ai dreptate, sa il baneze.

  3. #3
    Avatarul lui mindagainst
    mindagainst este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    15
    Data înscrierii
    25th April 2016
    Vârstă
    34
    Posturi
    89
    Putere Rep
    15

    Implicit

    Am sa fac asta, daca sunt de acord si ei

  4. #4
    Avatarul lui catalinux19
    catalinux19 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    23
    Data înscrierii
    7th October 2013
    Locaţie
    Romania
    Vârstă
    35
    Posturi
    475
    Putere Rep
    23

    Implicit

    Pai isi face alt cont si va da tepe in continuare.
    Mai bine i-ai pune numele real sa stim de cine sa ne ferim pe viitor.

  5. #5
    Avatarul lui iulipwnz
    iulipwnz este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    20
    Data înscrierii
    16th June 2013
    Locaţie
    Alexandria
    Vârstă
    32
    Posturi
    215
    Putere Rep
    20

    Implicit

    D-asta se lucreaza cu agentii si pe baza de contract.

  6. #6
    Avatarul lui mindagainst
    mindagainst este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    15
    Data înscrierii
    25th April 2016
    Vârstă
    34
    Posturi
    89
    Putere Rep
    15

    Implicit

    Eu i-as publica numele, insa toata chestia asta intra cumva sub protectia datelor persoanale ( GDPR ).
    Este adevarata si partea asta cu agentiile, insa si acolo poti sa o furi, contractul ala poate sa fie incalcat usor, sa ne gandim doar cat dureaza un proces in Romania. Dar, varianta asta este clar mai buna decat sa lucrezi cu fel de fel de neaveniti.

  7. #7
    Avatarul lui Floki
    Floki este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    20
    Data înscrierii
    15th March 2015
    Vârstă
    55
    Posturi
    301
    Putere Rep
    20

    Implicit

    Citat Postat în original de mindagainst Vezi Post
    ... toata chestia asta intra cumva sub protectia datelor persoanale ( GDPR )
    Un link către o pagină web (Facebook, LinkedIn, etc.) nu intră sub incidența GDPR.

  8. #8
    Avatarul lui mindagainst
    mindagainst este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    15
    Data înscrierii
    25th April 2016
    Vârstă
    34
    Posturi
    89
    Putere Rep
    15

    Implicit

    Am inteles..dar eu am doar acel nume si atat, nu l am identificat pe social media.

  9. #9
    Avatarul lui Rapsodia
    Rapsodia este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    29
    Data înscrierii
    18th March 2013
    Locaţie
    Hungary + Chișinău + Câmpina
    Posturi
    2.695
    Putere Rep
    29

    Implicit

    Citat Postat în original de mindagainst Vezi Post
    Am inteles..dar eu am doar acel nume si atat, nu l am identificat pe social media.
    Da, cam aiurea : Ultima ActivitateAstăzi 06:03, deci a vazut ca se discuta, zero emotii. Avea la mine un cont de editor, l-am sters. Oricum nu facuse nimic de cand a zis ca o sa scrie.... de nu o sa am timp sa citesc.
    Ofer servicii Social Media Marketing!. Articole contra cost Oferta generala, ro, fr si ru aici!

  10. #10
    Avatarul lui catalinux19
    catalinux19 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    23
    Data înscrierii
    7th October 2013
    Locaţie
    Romania
    Vârstă
    35
    Posturi
    475
    Putere Rep
    23

    Implicit

    Ce protectia datelor sa zici ca Popescu Ion te-a furat? Nu este singurul Popescu Ion din Romania, nu ii spui adresa de domiciliu sau de e-mail.
    Pur si simplu vom sti pe viitor ca atunci cand vom vrea sa ii facem un transfer lui Popescu Ion sa ne vom gandi de 2 ori.

Pagina 1 din 8 123 ... UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •