Pagina 2 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 31

Subiect: eBloguri si Clausweb te invita la concursuri "organizate"

  1. #11
    Avatarul lui BelaShop
    BelaShop este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    17
    Data înscrierii
    18th January 2015
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    38
    Posturi
    65
    Putere Rep
    17

    Implicit

    Salutare .
    Reprezint magazinul online BelaShop.ro si in trecut am avut un concurs organizat cu ajutorul ebloguri care a fost foarte bine organizat. Acesta este concursul eBloguri si BelaShop.ro va invita la concurs
    Sunt de incredere si sunt sigur ca au fost doar niste neintelegeri. Organizeaza campanii si concursuri cu firme importante si toate au fost finalizate cu succes.

  2. #12
    Avatarul lui Dan
    Dan
    Dan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    107
    Data înscrierii
    17th November 2004
    Locaţie
    Cluj
    Posturi
    3.358
    Putere Rep
    107

    Implicit

    Well... Ultimul post spune multe. Foarte multe firește, nu în sensul bun.
    Trust, but verify.

  3. #13
    Avatarul lui BelaShop
    BelaShop este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    17
    Data înscrierii
    18th January 2015
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    38
    Posturi
    65
    Putere Rep
    17

    Implicit

    Citat Postat în original de Dan Vezi Post
    Well... Ultimul post spune multe. Foarte multe firește, nu în sensul bun.
    Dezvolta daca tot ai comentat in acest sens

  4. #14
    Avatarul lui koobie
    koobie este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    18
    Data înscrierii
    24th October 2014
    Vârstă
    27
    Posturi
    152
    Putere Rep
    18

    Implicit

    Citat Postat în original de Dan Vezi Post
    Tocmai ai fost acuzat ca exista un posibil incident. Colegul de mai sus are oarecare dreptate in ce spune. Articolul castigator este 50% copiat de pe blogul clausweb, restul de 50% scris de el insusi nu insumeaza cele 500 de cuvinte necesare. In plus, vorbeste lumea ca sunteti prieteni.

    Asta era acuzatia de fapt. In caz ca nu era clar. Dar vad ca mai scrie si ca cel care desemenaza castigatorul este sponsorul. In orice caz, promotiile organizate de firme mai cu experienta mentioneaza clar in regulament (chiar, unde este?) ca rudele si colaboratorii organizatorilor nu au voie sa participe, tocmai pentru a evita astfel de situatii.
    Nu sponsorul (Clausweb) a ales castigatorii in aceasta campanie despre care mentionez.
    Mentionez cateva cuvinte de la administratorul clausweb:
    "Ce face ebloguri.ro , doar ei stiu, adica ei decid tot
    Nu cred ca trebuie sa ne intrebati pe noi ce fac cei de la ebloguri.ro"

    @mentorica, eu de ce nu am o pagina personala pe ebloguri? O simpla intrebare.
    De ce nu exista o sectiune de inregistrare pentru noi, cei care participam la campanii?
    De ce castigatorul a castigat cu un articol cu continut copiat?
    De ce castigatorul are un blog in lista voastra de servicii "advertoriale" pe care le oferiti?
    De ce, de ce, de ce... Multe intrebari, dar deja stiu adevarul.

    Ai o colaborare cu persoana care a castigat premiul? Inafara de campania respectiva? Daca da, atunci nu avea dreptul sa participe, corect?
    Corect! Este clar ca a fost favorizat.

    Pentru alte probleme sa scriem la adresa mentionata? Oricum nu o sa raspundeti, asa cum comentariile adaugate nu au fost publicate.

    Da, am participat la campanie. Ciudat este faptul ca am ramas fara blog chiar inainte sa se inchida campanie, m-am trezit cu o pagina in care scrie ceva legat de Hacked by... nu mai stiu ce. Am sters tot, am reinstalat wordpress-ul si urmeaza sa adaug articolele inapoi, dar am o problema cu import-ul care este prea mare iar limita e de 2MB.

    Nu sunt invidios pe castigator, dar am observat acest lucru si merita sa il dau mai departe.

    Primim raspunsuri la intrebarile de mai sus?

  5. #15
    Avatarul lui Dan
    Dan
    Dan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    107
    Data înscrierii
    17th November 2004
    Locaţie
    Cluj
    Posturi
    3.358
    Putere Rep
    107

    Implicit

    Citat Postat în original de BelaShop Vezi Post
    Dezvolta daca tot ai comentat in acest sens
    Da sa traiti! Va pregatesc un referat imediat.
    Dar avand in vedere ca e prima postare pe acest forum si sigur sigur nu ati cautat pe google "cum sa-i laud pe cei care mi-au facut atat de muult bine", o sa las pe fiecare sa gandeasca cu propriul cap. Si sa isi insuseasca fiecare propria concluzie. De ce s-o bag eu pe gat altora?
    Trust, but verify.

  6. #16
    Avatarul lui Bogdan Calin
    Bogdan Calin este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    45
    Data înscrierii
    14th February 2011
    Locaţie
    Timisoara
    Vârstă
    36
    Posturi
    3.115
    Putere Rep
    45

    Implicit

    Buna ziua,

    Se pare ca exista un tipar, asadar, reprezint persoana fizica Bogdan si pot spune ca (vazand intreaga discutie + replici) nu inteleg de ce a luat premiul cineva care nu merita. Am inteles, mereu s-a dat premiul, dar nu asta e intrebarea. Primim niste raspunsuri clare, ca de alea evazive ne-am saturat?

    Cu drag, a voastra persoana fizica, Bogdan.

    P.S: Ce-i care va inregistrati cu numele de site e pentru SEO sau pentru a inspira credibilitate?

  7. #17
    Avatarul lui BelaShop
    BelaShop este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    17
    Data înscrierii
    18th January 2015
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    38
    Posturi
    65
    Putere Rep
    17

    Implicit

    Citat Postat în original de Dan Vezi Post
    Da sa traiti! Va pregatesc un referat imediat.
    Dar avand in vedere ca e prima postare pe acest forum si sigur sigur nu ati cautat pe google "cum sa-i laud pe cei care mi-au facut atat de muult bine", o sa las pe fiecare sa gandeasca cu propriul cap. Si sa isi insuseasca fiecare propria concluzie. De ce s-o bag eu pe gat altora?
    Daca esti mai vechi aici nu inseamna ca nu trebuie sa explici ceea ce zici atunci cand imi rastalmacesti cuvintele. Eu am vazut discutia si mi se pare normal sa scriu si parerea mea asa cum tu ti-ai scris-o pe a ta. Noi am colaborat ok cu ei si nu am spus nimic despre ce au facut ei la acest concurs despre care e vorba pentru ca nu stiu ce s-a intamplat si nu e treaba mea.
    Nu trebuie sa fim aroganti in raspunsuri pentru ca asta putem toti , mai bine discutam civilizat pentru ca doar asa ne intelegem bine .
    Sper ca de data asta sa nu mai raspunzi cu aroganta si cu insinuari aiurea pentru ca nu mi se pare ok.
    Multumesc !

  8. #18
    Avatarul lui Mishu
    Mishu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    28th March 2013
    Vârstă
    55
    Posturi
    1.307
    Putere Rep
    28

    Implicit

    Citat Postat în original de BelaShop Vezi Post
    ...
    Sper ca de data asta sa nu mai raspunzi cu aroganta si cu insinuari aiurea pentru ca nu mi se pare ok.
    .....
    Deci Dan trebuie sa raspunda...
    Intreaba-l!

  9. #19
    Avatarul lui Dan
    Dan
    Dan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    107
    Data înscrierii
    17th November 2004
    Locaţie
    Cluj
    Posturi
    3.358
    Putere Rep
    107

    Implicit

    Citat Postat în original de BelaShop Vezi Post
    Sper ca de data asta sa nu mai raspunzi cu aroganta si cu insinuari aiurea pentru ca nu mi se pare ok.
    !
    Credibilitatea unui cont cu o singura postare (mai ales de genul celei de mai sus) este ZERO. Scuza-ma deci ca nu ma dau in vant dupa parerea ta ca e OK sau nu ce spun eu.
    Vino cu ceva coerent si fireste ca voi raspunde frumos, elegant etc.
    Trust, but verify.

  10. #20
    Avatarul lui Bogdan Calin
    Bogdan Calin este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    45
    Data înscrierii
    14th February 2011
    Locaţie
    Timisoara
    Vârstă
    36
    Posturi
    3.115
    Putere Rep
    45

    Implicit

    Eu am vazut discutia si mi se pare normal sa scriu si parerea mea asa cum tu ti-ai scris-o pe a ta. Noi am colaborat ok cu ei si nu am spus nimic despre ce au facut ei la acest concurs despre care e vorba pentru ca nu stiu ce s-a intamplat si nu e treaba mea.
    De ce ai lasat comentariu cu parerea ta, daca nu are legatura cu dilema noastra? Stiu, acum o sa ai impresia ca toti suntem impotriva ta, dar nu e asa, noi doar vrem un raspuns, iar daca nu il ai, nu inteleg de ce iti dai cu parerea, repet.

Pagina 2 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 3rd February 2011, 11:54
  2. Răspunsuri: 13
    Ultimul Post: 29th January 2010, 20:33
  3. model: "termeni si conditii" si "confidentialitate"
    De No_name în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 4
    Ultimul Post: 8th July 2009, 15:28
  4. Se folosesc parametrii "site:" sau "inurl:" in cautari ?
    De Cristian Mezei în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 3
    Ultimul Post: 26th September 2007, 09:01

Etichete pentru acest subiect

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •