Rezultate 1 la 7 din 7

Subiect: Oferta Marketizator pentru membrii seopedia

  1. #1
    Avatarul lui kleampa
    kleampa este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    50
    Data înscrierii
    31st May 2006
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    35
    Posturi
    1.573
    Putere Rep
    50

    Implicit Oferta Marketizator pentru membrii seopedia

    Nu stiu cati dintre voi stiu de The complete conversion rate optimization tool , o aplicatie web care-ti permite sa implementezi in site sondaje de opinie, AB teste si mesaje sub diferite forme fara a avea cunostinte avansate de programare. Daca ati stiut sa implementati codul de analytics, veti sti sa implementati si codul Marketizator.

    Sunt o multime de cazuri care cu aceasta aplicatie se pot face in 5 minute fata de cateva ore/zile de catre un programator.
    Partea interesanta e ca toate chestiile care pot fi implementate in site, pot fi setate sa apara doar unui anume tip de vizitatori (noi,returning,care au vazut 5 pagini, care au vazut pagina x, care sunt din orasul y.. vreo 30 de optiuni de genul asta).

    Folositi codul SEOPEDIA la inregistrare (valabil doar pentru pachetul CITY) si veti avea acces gratuit 3 luni.
    In schimbul acestui beneficiu, m-ar ajuta un feedback sincer si la obiect.
    Membru fondator al societății secrete Afiliatti.

  2. #2
    Avatarul lui emm
    emm
    emm este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    54
    Data înscrierii
    11th November 2006
    Posturi
    829
    Putere Rep
    54

    Implicit

    @kleampa, daca accepti o parere directa:

    Am intrat din curiozitate. Arata bine in mare, dar sunt probleme cu formularul de inscriere site care arata rau sub Chrome/Win7. Este strans si nu vezi nimic, introduci datele pe orbeste, si ba se lungeste ba se micsoreaza, dar tot nu arata cum trebuie. Eu as rezolva asta cat mai repede.

    Nu stiu cata priza va avea in RO - poate doar pentru power marketers, desi am indoielile mele aici. Romanii sunt mari amatori de freebies, pentru genul asta de lucruri, sau chestii cu $9/luna cel mult. Pentru nivelul de trafic pe care il folosesc eu, probabil m-ar costa mai mult decat toate serviciile legate de online pe care le folosesc. Cu alte cuvinte, mie personal (nu vorbesc pentru altii aici) mi se pare extrem de scump.

    Acum 2 ani intentionam sa lansez un proiect similar, dar am renuntat - si nu-mi pare rau, am mers pe alte directii.

    Pentru extern, poate fi ok pretul, probabil e in piata. Totusi, din nou, limita de trafic mi se pare o mare buba. Competitia de A/B + landing (LeadPages, UnBounce samd), competitia de Analytics samd, niciunul nu are limita de trafic, si inca atat de restrictiva. Mai curand as vedea fezabila o limita de log (data window) cum foloseste StatCounter, decat una de trafic/afisari. Eu cred ca ideea e gresita la acest punct.

    Inclin sa cred ca exista concurenta puternica din partea multor instrumente free cu care se poate obtine acelasi efect, si fara limita de trafic.

    Altfel, mult succes!

    LE: Felicitari pentru curajul de a lansa asa ceva, sper totusi ca temele sunt facute bine.

  3. #3
    Avatarul lui emm
    emm
    emm este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    54
    Data înscrierii
    11th November 2006
    Posturi
    829
    Putere Rep
    54

    Implicit

    Alta chestiune: am folosit codul, dar mi-a dat 14 zile trial.

  4. #4
    Avatarul lui kleampa
    kleampa este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    50
    Data înscrierii
    31st May 2006
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    35
    Posturi
    1.573
    Putere Rep
    50

    Implicit

    Emil, multumesc de feedback.
    De preturi ce pot spune e ca suntem cei mai ieftini pe nisa asta. Cum noi avem practic 3 produse intr-unul singur, daca ar fi sa cumperi de la concurenta fiecare serviciu in parte, da de 3-4 ori mai scump. Intra-adevar pentru Romania, sunt putini cei care ar plati preturile astea pentru ca nu-s capabili sa faca ceva util cu el.
    Nu stiu daca s-a inteles de pe undeva, dar vizitatorii aia inclusi intr-un plan sunt vizitatori testati nu pageview-uri ale site-ului. Adica daca ai un site cu 1mil vizitatori si tu pui un experiment/survey doar pe cei returning din Timisoara, din 1 milion probabil sunt 50.000 care se incadreaza in segmentul asta deci doar pentru astia vei plati.
    Sau daca pui experimentul sa ruleze doar pe o anumita pagina, bineinteles vei plati doar pentru vizitatorii care ajung pe pagina respectiva.

    Daca ai 1 mil de unici la o rata de conversie de 0.5 si o comanda medie de $30 asta inseamna venituri de 150k/luna .. 300$ nu mi se pare atat de mult daca reusesti datorita lui sa cresti rata de conversie la 0.6 adica inca 30k in plus .... platesti 300 si-ti aduce 30.000

    referitor la cod, e valabil doar pentru planul CITY, tu ai ales REGIONAL
    Membru fondator al societății secrete Afiliatti.

  5. #5
    Avatarul lui emm
    emm
    emm este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    54
    Data înscrierii
    11th November 2006
    Posturi
    829
    Putere Rep
    54

    Implicit

    Pretul e valabil atunci cand sistemul iti genereaza ROI pozitiv.

    Exista insa si categorii de clienti pentru care n-ar merge, ma refer la afiliatii care merg pe CPA. Si astia sunt o gramada. Sigur daca vorbim de produse de 30$ e una... Dar gandeste-te la cei care fac CPA, lead, email submit, zip submit spre exemplu cu PPV la 0.5$ pe conversie. Acolo, milionul de afisari si 50K test e cu totul altceva. Si nu se genereaza 150K in revenue. Nici pe departe.

    Dar ma rog, orice produs are clientii lui. Daca nu ai deja o alta solutie, probabil ca e avantajos prin usurinta in implementare.

    Ideea pe ansamblu e buna, ti-am spus ca intentionam sa lansez si eu asa ceva. Sper sa gasesti suficienti clienti incat sa renteze, inclusiv investitia in platforma.

  6. #6
    Avatarul lui emm
    emm
    emm este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    54
    Data înscrierii
    11th November 2006
    Posturi
    829
    Putere Rep
    54

    Implicit

    Mai am o sugestie, nu stiu daca exista deja: Suport tehnic si in weekend.

    Sunt multe platforme care inchid vinerea si deschid lunea. Eu cand ma lovesc de asa ceva, in ziua urmatoare inchid contul si cer refund.

  7. #7
    Avatarul lui kleampa
    kleampa este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    50
    Data înscrierii
    31st May 2006
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    35
    Posturi
    1.573
    Putere Rep
    50

    Implicit

    Incepand de astazi, avem pachetul FREE care are ofera toate functionalitatile platformei Marketizator in limita a 10.000 vizitatori testati/luna.

    Click aici
    Ultima modificare făcută de kleampa; 2nd February 2015 la 10:46.
    Membru fondator al societății secrete Afiliatti.

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Cat castiga membrii Seopedia ?
    De Alex Dumitru în forumul Chestionare
    Răspunsuri: 81
    Ultimul Post: 14th November 2013, 21:34
  2. Răspunsuri: 7
    Ultimul Post: 11th September 2013, 13:01
  3. Business-ul in web si membrii seopedia
    De trd în forumul Comunitatea Seopedia
    Răspunsuri: 15
    Ultimul Post: 12th September 2012, 01:44
  4. Servicii seo pentru membrii seopedia
    De Tom în forumul Servicii web / Jobs
    Răspunsuri: 5
    Ultimul Post: 4th March 2012, 16:52
  5. Intalnire membrii SeoPedia
    De Cristian Mezei în forumul Intalniri si Conferinte SeoPedia
    Răspunsuri: 70
    Ultimul Post: 25th August 2008, 14:28

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •