Pagina 3 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul
Rezultate 21 la 30 din 36

Subiect: Web.ro furat - inregistrat pe blat de rotld

  1. #21
    Avatarul lui Tom
    Tom
    Tom este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    127
    Data înscrierii
    25th September 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    46
    Posturi
    3.169
    Putere Rep
    127

    Implicit

    In 23 decembrie am trimis o notificare catre ROTLD, prin care ceream in termeni de 5 zile sa-mi ofere informatii despre inregistrarea domeniului, prezentand motivatii. Normal, dupa 1 luna nu am primit nimic.

    Acum urmeaza pasul 2 si incepe joaca.

    Intre timp, domeniul are si site, care este live: Web.ro Top Level Domain - Reseller domenii si reseller hosting

    Este clar ca tot transferul este un fake, proprietarul este fake, acum sa vedem cine raspunde, daca raspunde cineva.
    Ultima modificare făcută de Bruzli; 19th February 2014 la 10:06. Motiv: moderat
    Nu trimite PM cu intrebari, posteaza pe forum! Nu ofer sfaturi, audit sau raspunsuri pe PM.

  2. #22
    Avatarul lui Tom
    Tom
    Tom este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    127
    Data înscrierii
    25th September 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    46
    Posturi
    3.169
    Putere Rep
    127

    Implicit

    Problema mea este cu rotld, pentru "vanzarea" domeniului prin fals. Acolo cineva trebuie sa raspunda (poate penal) si domeniile (tranzactiile) anulate.

    Daca mai aveti domenii cu probleme, le puteti posta aici sau pe PM, cu cat sunt mai multe, cu atat se poate dezvolta un caz mai solid.
    Ultima modificare făcută de Bruzli; 19th February 2014 la 10:05. Motiv: moderat date personale
    Nu trimite PM cu intrebari, posteaza pe forum! Nu ofer sfaturi, audit sau raspunsuri pe PM.

  3. #23
    Avatarul lui Tom
    Tom
    Tom este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    127
    Data înscrierii
    25th September 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    46
    Posturi
    3.169
    Putere Rep
    127

    Implicit

    Un mic update.

    Rotld nu a raspuns nici la prima sesizare, nici la urmatoarea. Mai asteptam 1 sapt. 100% nu raspund, deci mergem mai departe.

    In ultimele 2 sapt am avut mai multe convorbiri telefonice cu noul proprietar al domeniului, care au inceput cu "stergerea postului", continuat cu "colaborari sau barter" si s-au terminat cu "amenintari". Acest post nu este despre proprietar, este despre rotld si transferul unui domeniu prin fals.

    Nu aveam nici o problema cu proprietatul (am specificat asta de mai multe ori), dar acum dupa amenintari, rostul discutiilor a disparut complet.

    Seopedia a primit cerere pentru stergerea postului, bruzli a intrebat, i-am raspuns ca nu vreau sa-l stearga pana cand nu exista dovezi clare ca "ma insel", dar poate sterge date cu caracter personal. Unii dintre voi au postat diverse date (nu le retin) care au fost sterse.

    Domeniul nu-mi mai trebuie deloc, consider ca am gasit ce cautam (webjungle.ro este un domeniu bun pentru proiectul de reviews), dar nu renunt la caz. Plangere penala, instanta, etc. Daca rotld a transferat domeniul in mod legal (1% sanse) atunci o sa postez aici documentele care sa ateste acest lucru, sau detalii ulterioare despre evolutia subiectului.
    Nu trimite PM cu intrebari, posteaza pe forum! Nu ofer sfaturi, audit sau raspunsuri pe PM.

  4. #24
    Avatarul lui puthre
    puthre este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    80
    Data înscrierii
    21st February 2011
    Locaţie
    București
    Posturi
    2.154
    Putere Rep
    80

    Implicit

    Citat Postat în original de Tom Vezi Post
    webjungle.ro este un domeniu bun pentru proiectul de reviews
    Webjungle mi se pare mult mai inspirat.
    Caut cu jingle.ro.

  5. #25
    Avatarul lui Tom
    Tom
    Tom este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    127
    Data înscrierii
    25th September 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    46
    Posturi
    3.169
    Putere Rep
    127

    Implicit

    Noul an vine la newHOST.ro cu schimbari importante:

    Din data de 01.01.2015 platforma client.newhost.ro va deveni my.web.ro, ca parte a unui proces amplu de rebranduire a companiei noastre.

    In cursul anului urmator compania newHOST.ro va purta un alt nume, care sa ii faca onoare: web.ro, ca parte a strategiei de consolidare a afacerilor din acest sector şi de transformare a companiei într-o afacere multinationala.
    De asemenea, am investit in solutiile comerciale de cea mai buna calitate, in aparatura performanta dar si in personal. Suntem increzatori ca noua configuratie indeplineste specificatii riguroase, necesare pentru a oferi clientilor nostrii, pe plan mondial, servicii rapide, sigure si de incredere.



    Va multumim pentru increderea acordata in decursul anilor si promitem o stabilitate mult mai mare pentru serviciile noastre in noua formula.


    newHOST.ro devine web.ro
    en.newhost.ro devine newhost.net
    Noul numar de telefon pentru suport si comercial disponibil din 2015 Ianuarie: 031 228 77 77
    Pentru orice alte detalii nu ezitati sa ne contactati.
    Cu Stima,
    Robert Onesc.
    CEO - newHOST
    Tare sau ce? Nu stiu daca e bine pentru newhost sa-si mute domeniul pe web.ro, obtinut prin "combinatii". Dar daca ei considera ca este ok, treaba lor, tocmai au mai pierdut un client astazi.

    --------
    La toate cererile mele nu au raspuns. Banuiesc ca asteapta sa treaca timpul, poate se uita
    Nu trimite PM cu intrebari, posteaza pe forum! Nu ofer sfaturi, audit sau raspunsuri pe PM.

  6. #26
    Avatarul lui Paul
    Paul este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    22nd November 2010
    Locaţie
    Timisoara
    Vârstă
    35
    Posturi
    505
    Putere Rep
    28

    Implicit

    Te sustin,

    Si eu sunt client newhost iar dupa ce trece luna februarie ma voi muta cu dedicatul la easyhost, oricum aveam de gand, dar acum am un motiv tare intemeiat


    PS: daca primesti un raspuns oficial din partea ROTLD anunta-ne. Mersi
    .

  7. #27
    Avatarul lui Dan
    Dan
    Dan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    107
    Data înscrierii
    17th November 2004
    Locaţie
    Cluj
    Posturi
    3.358
    Putere Rep
    107

    Implicit

    Bine de stiut, o sa-mi iau si eu clientii de la ei. Nu sunt adeptul golanelii.
    Trust, but verify.

  8. #28
    Avatarul lui Iulian Grecu
    Iulian Grecu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    25
    Data înscrierii
    8th February 2012
    Vârstă
    32
    Posturi
    288
    Putere Rep
    25

    Implicit

    Am și eu câteva pachete de găzduire de la ei, culmea, procurate tocmai la începutul anului, așa că plec și eu de la ei.
    Subiect interesant, să scriem și ceva articole pe ici, pe colo?

    YOSO, need your help
    127.0.0.1

  9. #29
    Avatarul lui Dan
    Dan
    Dan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    107
    Data înscrierii
    17th November 2004
    Locaţie
    Cluj
    Posturi
    3.358
    Putere Rep
    107

    Implicit

    Eu n-am nimic cu nimeni, nu vreau sa le fac rau si nu indemn pe nimeni sa faca asa ceva, mai ales ca nu imi sunt clare circumstantele.
    Pur si simplu prefer sa lucrez cu persoane care nu sunt implicate in astfel de manevre.
    Trust, but verify.

  10. #30
    Avatarul lui scoopo
    scoopo este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    25th November 2010
    Locaţie
    constanta
    Vârstă
    38
    Posturi
    409
    Putere Rep
    28

    Implicit

    Si daca se demonstreaza ca ai dreptate si ei pierd procesul.Din ce vad asteapta sa te pierzi pe drum si sa o lasi balta.stii ca vor trebui sa renunte la web.ro ,oricum sper sa nu se sterga acest post,astea sunt niste magarii care trebuie pedepsite.nu este prima oara cand Rotdl face genu asta de gainarii.Te sustin si daca ai neboie de help (oricare ar fi) astept un pm de la tine .Oricum mult succes cu procesul.
    scriu gramatical prost :D:D:D:D

Pagina 3 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. ce domenii noi ati mai inregistrat?
    De Cipiot în forumul Domenii
    Răspunsuri: 334
    Ultimul Post: 1st July 2017, 15:34
  2. Răspunsuri: 3
    Ultimul Post: 22nd May 2013, 12:43
  3. Am uitat unde am inregistrat un domeniu
    De Bogdan Calin în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 5
    Ultimul Post: 2nd November 2011, 10:14
  4. Domeniu web - brand inregistrat
    De Cristina Maftei în forumul Legislatie internet
    Răspunsuri: 9
    Ultimul Post: 6th October 2011, 17:42
  5. cum se transfera un domeniu deja inregistrat?
    De Empire în forumul Domenii
    Răspunsuri: 3
    Ultimul Post: 31st December 2010, 09:08

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •