Rezultate 1 la 10 din 10

Subiect: Costuri Imagini pt. Prezentare Produse Magazine Online

RoManiac este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    38
    Data înscrierii
    31st March 2008
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    1.045
    Putere Rep
    38

Implicit Costuri Imagini pt. Prezentare Produse Magazine Online

Cautand pe net am gasit un site ce isi prezinta produsele inedit pentru ceea ce am vazut pana acum pe net.

Este vorba de siteul shopbop.com si mi-a placut modul lor de a prezenta produsele si anume printr-un video.
    De exemplu ACESTA .

Cei care se pricep ar avea o idee cam cat ar costa asa ceva? Si de asemenea cat ar costa serviciile unui model .

Tom
    Tom este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    119
    Data înscrierii
    25th September 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    41
    Posturi
    3.173
    Putere Rep
    119

1 out of 1 members found this post helpful.

Implicit

Depinde de model, (cat de cunoscut e), mai sunt costurile cu fotograful, conteaza locatia (inchiriata), ziua (vremea daca pozele se fac la exterior, sau folosesti un perete verde (vopsit sau un cearceaf in interior, si poti adauga ce vrei in fundal, la editare) si cel mai important, sa ai produsele pe stoc!

Produsele pentru model, de obicei se dau cadou, sau nu se pot vinde, fiind folosite, iar asta intra in costurile de "prezentare".

De obicei un "brand" isi permite astfel de prezentare, sau un site cu vanzari foarte mari, astfel incat sa sustina costurile.

Am si eu in plan o pagina mai deosebita, ce include si prezentarea video, dar o sa am 2 modele (blonda, bruneta), sotia mea si sotia unu programator E mai cost efective!

Zappos sau 6pm, au prezentare video la fiecare produs, fie geanta sau laptop, munca enorma, dar vanzarile sunt pe masura!

Producatorii de electronice ofera magazinelor "sample" pentru "raft", gratuite, astfel incat daca 1000 de oameni testeaza o camera foto (din "raft"), nu exista pierdere. Cred ca si la haine este la fel, daca nu, produsele sunt pierdere, epntru ca nu poti vinde haine purtate Bine, unii pot
    Nu trimite PM cu intrebari, posteaza pe forum! Nu ofer sfaturi, audit sau raspunsuri pe PM.

crt
    crt este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    27
    Data înscrierii
    9th March 2011
    Locaţie
    Targu Jiu
    Posturi
    466
    Putere Rep
    27

Implicit

Legat de sedinta foto trebuie sa sti ca sunt costuri destul de mari (cateva sute de ron). Stiu asta de la un amic care a avut un magazin de rochii de mireasa. Ca sa fie totul ok ai nevoie si de un fotograf profesionist si de un model (cel putin). Poti face si tu treaba asta la costuri mult mai mici: un aparat bun, 1-2 studente care vor sa faca un ban si ceva timp liber. Se va cunoaste insa diferenta.

Produsele pot fi vandute pt. ca si in magazin mai sunt probate si tot raman la vanzare.

Legat de cea de-a doua parte ai nevoie de un editor video si de un convertor format video - format flash. Mai multe detalii gasesti pe Google.

N. Iulia este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    16
    Data înscrierii
    26th February 2012
    Locaţie
    Timisoara
    Vârstă
    29
    Posturi
    222
    Putere Rep
    16

Implicit

Foarte originala ideea, imi place mult!

Serviciile unui model pot varia in functie de cate produse ai de promovat in felul asta, si de "valoarea" modelului. Sunt sigura ca in Romania poti gasi fete dragute si preturi decente pentru astfel de prezentari.
    Anunturi gratuite online de mica publicitate, anunturi auto cu masini second hand de vanzare, dezmembrari si piese auto.

AlexGheorghitan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    17
    Data înscrierii
    3rd February 2011
    Locaţie
    București
    Vârstă
    28
    Posturi
    136
    Putere Rep
    17

1 out of 2 members found this post helpful.

Implicit

Citat Postat în original de crt Vezi Post
    Poti face si tu treaba asta la costuri mult mai mici: un aparat bun, 1-2 studente care vor sa faca un ban si ceva timp liber.
    Dacă ești din București, am eu 2 prietene (studente, anul 2), arată bine și vor să facă un ban în plus .

Tom
    Reputatie:
    119
    Data înscrierii
    25th September 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    41
    Posturi
    3.173
    Putere Rep
    119

1 out of 4 members found this post helpful.

Implicit

Citat Postat în original de AlexGheorghitan Vezi Post
    Dacă ești din București, am eu 2 prietene (studente, anul 2), arată bine și vor să facă un ban în plus .
    Problema nu sunt "prietenele" care vor sa faca un ban in plus, ci chiar valoarea acelui "ban in plus".

Omu intreaba de costuri, nu cine are prietene care vor un ban in plus.

Cred ca si tu ai nevoie de "un ban in plus"!
    Nu trimite PM cu intrebari, posteaza pe forum! Nu ofer sfaturi, audit sau raspunsuri pe PM.

Reputatie:
    17
    Data înscrierii
    3rd February 2011
    Locaţie
    București
    Vârstă
    28
    Posturi
    136
    Putere Rep
    17

Implicit

Citat Postat în original de Tom Vezi Post
    Problema nu sunt "prietenele" care vor sa faca un ban in plus, ci chiar valoarea acelui "ban in plus".

Omu intreaba de costuri, nu cine are prietene care vor un ban in plus.

Cred ca si tu ai nevoie de "un ban in plus"!
    Tom, nu e vorba de mine aici. Chiar în seara în care am pus postarea a fost o prietenă pe la mine și mi-a spus dacă îi găsesc cumva o chestie dinasta și mi-am amintit că se vorbea aici.

Mersi pentru „-”, oricum...

Tom
    Reputatie:
    119
    Data înscrierii
    25th September 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    41
    Posturi
    3.173
    Putere Rep
    119

1 out of 2 members found this post helpful.

Implicit

Citat Postat în original de RoManiac Vezi Post
    Cei care se pricep ar avea o idee cam cat ar costa asa ceva? Si de asemenea cat ar costa serviciile unui model .
    Ok, si acum raspunde la subiect, exceptand prietenele tale care vor un "ban" in plus.

Asta presupunand ca ai habar, si nu doar postezi sa-mi pierzi mie timpul, sa intru in post, sa vad ce raspuns "util" gasesc.

OFFTOPIC: Pentru cei 5 cu negative, SEOPEDIA nu e azil pentru "manelisti", "complexati", "personalitati virtuale" si "pierde vara". Voi aveti nevoie de seopedia si nu invers. Incercati sa nu uitati asta!

Daca nu sunteti in stare sa raspundeti la subiect, nu aveti experienta sau expertiza in legatura cu subiectul respectiv, stati si cititi. Daca tot vreti sa participati activ, atunci pregatiti argumente, in cazul in care cineva va roaga sa va motivati raspunsul.

Reputatie:
    17
    Data înscrierii
    3rd February 2011
    Locaţie
    București
    Vârstă
    28
    Posturi
    136
    Putere Rep
    17

Implicit

Citat Postat în original de Tom Vezi Post
    Ok, si acum raspunde la subiect, exceptand prietenele tale care vor un "ban" in plus.
    Tom, te respect, pentru că am învățat multe lucruri din ce ai scris pe forum până acum. Poate nu am răspuns tocmai la subiect și poate că am greșit. Ele ziceau gen 50 euro pentru 2 zile de fotografiat (4-5 ore/zi). Nu știu dacă e mult sau puțin, dar atât ar cam cere ele dacă ar fi.

MiculBucatar este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    18
    Data înscrierii
    20th April 2011
    Vârstă
    38
    Posturi
    96
    Putere Rep
    18

Implicit

readuc topicul in actualitate. exact asta voi face eu cat de curand; termin de amenajat studioul foto/video cu aparatura. voi btine calitate superioara fata de ce am vazut de exemplu aici The North Face Women's Mountain Light Shell Vibrant Blue/Bolt Blue - Zappos.com Free Shipping BOTH Ways
    eu am facut niste clipuri video (destul de slabute) pt magazinul meu online si am avut rezultate foarte bune, chiar neasteptate; multi clienti au spus ca au cumparat de la mine pt ca au vazut clipuri video.
    cand am gata studioul, cred ca voi posta la oferte gratuite pt cateva clipuri
    Super retete de mancare pe www.miculbucatar.ro

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Cam cat m-ar costa un magazin online profesionist? dar un site de prezentare firma?
    De johnyk_vl în forumul Comert electronic, e-Commerce
    Răspunsuri: 16
    Ultimul Post: 1st November 2016, 22:29
  2. Magazine online in ROmania.
    De Cristian Mezei în forumul Comert electronic, e-Commerce
    Răspunsuri: 39
    Ultimul Post: 20th July 2011, 17:34
  3. Costuri creare magazin online?
    De Daniel Mocan în forumul Comert electronic, e-Commerce
    Răspunsuri: 16
    Ultimul Post: 27th April 2011, 16:34
  4. Cumpar magazine online