Citat:
Originally posted by m0n5t3r
[b]mentalitatea rent-a-coder si a template-urilor facute pe banda sa traiasca!
Dupa mine, designul e fain, merita cel putin 7-800�. De ce?
[list][*]pretul nu e mare, daca te gandesti ca probabil a durat multe ore realizarea lui (si cine stie cate alte design-uri care "n-au iesit")
Pe mine, ca si client, chiar nu ma intereseaza cat a muncit designer-ul, sau cate "nereusite" a facut .. Ma intereseaza produsul final. Daca il face intr-o ora sau in 2 zile, e treaba lui.
Citat:
Originally posted by m0n5t3r
[b][*]cu exceptia culorii textului de la meniu, care e cam greu de vazut, usability issues nu prea exista la nivel de design
Asta este doar parerea ta.. Intreaba un designer "batran" si iti va da 10 argumente de contra la designul respectiv..
Citat:
Originally posted by m0n5t3r
[b][*]publicul tinta e format din oameni cu bani, care au conexiune buna la internet, designul e menit sa incante ochiul si o face foarte bine
Daca ai bani nu este obligatoriu sa ai si net pe masura.. In Romania inca este lipsa de provideri de net adevarat. Sunt putini, nu acopera toate zonele (nici macar in Bucuresti 100%) si calitatea e oricum mediocra... Revenind la design, nu intotdeauna catch-eye-urile sunt de folos..