Pagina 1 din 4 123 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 33

Subiect: Calin B un tepar mic ce trage mici tepe

  1. #1
    Avatarul lui lovelife
    lovelife este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    99
    Data înscrierii
    8th July 2006
    Locaţie
    Galati
    Vârstă
    47
    Posturi
    5.993
    Putere Rep
    99

    Implicit Calin B un tepar mic ce trage mici tepe

    Atentie la Calin B, eu mi-am luat deja doua tepe de la el, nu mari dar sunt tepe
    In primul caz am zis o fi o eroare umana si nu a vrut sa imi treaga teapa
    Mi-a vandut un site de afiliere, mi-a prezentat statistici privind veniturile din afiliere pentru site-ul respectiv (nu prea transparent) pentru a justifica banii ceruti, mi-a zis ca are trafic site-ul dar nu are cont de analytics la el
    Am platit banii am luat site-ul si dupa cateva zile constat ca nu avea aproape deloc trafic organic (1-2 vizite pe zi), el avea ceva trafic redirectionat de pe un alt site de al lui, comenzi nu vin, am imbunatati semnificativ site-ul, continut unic, link-uri utile (1 comanda in cateva luni ). Probabil o sa fac site-ul rentabil dar am fost mintit si puteam sa faca acelasi lucru si cu alt site fara sa cumpar de la el
    Se pare ca statisticile cu veniturile din afiliere apartineau altui site, dar tinand cont ca la vremea respectiva profitshare nu afisa refer sa spunem ca are circumstante atenuate.

    In al doilea caz avea nevoie urgent de niste bani, ma rugat sa il ajut ca imi presteaza niste servicii contra reincarcare telefon, au trecut pana acum 3 saptamani si nici pana acum nu a livrat nimic, i-am atras atentia repetate randuri, apoi mi-a zis ca o sa restituie banii, dar nu sa intamplat nici asta. In cazul asta este clar teapa, suma este derizorie pentru mine, nu asta este important ci faptul ca domnul Calin Bun (Alias Calin B) e obisnuit sa traga tepe.
    Va rog sa va feriti de el.
    Probabil acum ca am facut totul public va incerca sa ma imbuneze sa imi restituie banii, dar nu de asta am scris, vreau sa fie atenti si altii care vor sa lucreze cu el pentru ca este PERICOL DE TEAPA
    Nu ma pricep la SEO dar ma bag in seama

  2. #2
    Avatarul lui Rapsodia
    Rapsodia este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    29
    Data înscrierii
    18th March 2013
    Locaţie
    Hungary + Chișinău + Câmpina
    Posturi
    2.695
    Putere Rep
    29

    Implicit

    Mi-a vandut un site de afiliere, mi-a prezentat statistici privind veniturile din afiliere pentru site-ul respectiv (nu prea transparent) pentru a justifica banii ceruti, mi-a zis ca are trafic site-ul dar nu are cont de analytics la el
    Nici eu nu am analytics decat la doua sau trei site-uri, insa cand vinzi, faci, caci este o chestie necesara pentru a nu avea discutii dupa. Am mai scris despre asta, nu a raspuns nimeni, cum e corect sa procedam cand prezentam site-ul? Sa spunem ca are trafic direct, trafic din postari pe FB, procente, sau doar aratam un grafic in WMT si gata?

    Ca ai luat teapa, e naspa, ca ai anuntat e perfect, fac pariu ca va da banii decat sa fie banat pe SeoPedia! 3 saptamani mi se pare ok ca s afaci publica treaba, mai ales ca vin sarbatorile, deci .... poate sa raspunda dupa 15 ianuarie si sa spuna am fost in Can Cun!

    In al doilea caz avea nevoie urgent de niste bani, ma rugat sa il ajut
    Zilnic primesc 2-3 cereri, nu va riscati decat daca cunoasteti persoana, risti sa pierzi un "prieten".
    Ofer servicii Social Media Marketing!. Articole contra cost Oferta generala, ro, fr si ru aici!

  3. #3
    Avatarul lui Calin B
    Calin B este deconectat Banned
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    18th June 2011
    Locaţie
    Arad
    Vârstă
    33
    Posturi
    420
    Putere Rep
    0

    Implicit

    Intradevar, ai dreptate in partea a doua, cu restiturirea banilor, nu i-am restituit ca nu am primit. Trebuia sa primesc de la cineva, insa nu mi s-a efectuat plata.

    Legat de site-ul vandut, ti-am aratat statistici exact de la 2parale / profitshare, cu ce vanzari a avut site-ul respectiv, ce trafic avea, etc... ai fost de acord... desi spui ca nu am fost transparent? Cum puteam sa fiu mai transparent? Explica-mi si mie te rog. Intradevar, mai am un site tot pe nisa aia, pe care aveam un banner, care l-am pastrat inca ceva timp catre site-ul vandut catre lovelife, fara nici un cost suplimentar, asta pe langa link-urile care erau trimise catre site-ul respectiv, link-uri puse pe site-urile mele..... dar ma rog... asta nu se vede.

    Legat de partea cu banii: am mai avut din pacate ceva probleme cu alti utilizatori de aici, care mi-au platit in avans serviciile, nu le-am onorat, insa am trimis banii inapoi (chiar si cu o mica intrazaiere), dar am restituit sumele integral, indifierent daca am oferit sau nu servicii partial.

    Te rog, cand cataloghezi pe cineva ca tepar, te rog sa fii mai precaut, pentru ca daca mi-ai fi cerut un punct de vedere legat de plata celor 20 lei, ti-as fi spus ca nu pot sa iti fac plata acum, ci in data de ........ nu asa era mai corect?

    Stiu, am gresit, si imi merit cel putin 1 luna de suspendarede pe forum. Daca se considera ca merit ban, accept fara nici o problema.

  4. #4
    Avatarul lui Rapsodia
    Rapsodia este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    29
    Data înscrierii
    18th March 2013
    Locaţie
    Hungary + Chișinău + Câmpina
    Posturi
    2.695
    Putere Rep
    29

    Implicit

    Citat Postat în original de Calin B Vezi Post
    Intradevar, ai dreptate in partea a doua, cu restiturirea banilor, nu i-am restituit ca nu am primit. Trebuia sa primesc de la cineva, insa nu mi s-a efectuat plata.

    Stiu, am gresit, si imi merit cel putin 1 luna de suspendarede pe forum. Daca se considera ca merit ban, accept fara nici o problema.
    Pai asa te-ai inteles cu LoveLife? ca dai daca si dupa ce primesti? Ce ma mira pe mine este rapiditatea raspunsurilor dupa postarea pe Forum, 18:58 - LoveLife. 19:12 Calin B, pe mess sau email merge netul mai greu!

    Stiu, am gresit, si imi merit cel putin 1 luna de suspendarede pe forum. Daca se considera ca merit ban, accept fara nici o problema.
    Pai daca stii, nu era mai corect sa-i raspunzi omului prin alte metode? Sa-i explici? Intreb si eu, nu dau cu parul!
    Ofer servicii Social Media Marketing!. Articole contra cost Oferta generala, ro, fr si ru aici!

  5. #5
    Avatarul lui lovelife
    lovelife este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    99
    Data înscrierii
    8th July 2006
    Locaţie
    Galati
    Vârstă
    47
    Posturi
    5.993
    Putere Rep
    99

    Implicit

    1. Ai oferit niste prinscreen-uri din profitshare nu din 2parale
    Ai spua ca imi trimiti banii inapoi in seara aia pe 7 decembrie, suntem in 19
    Faptele te descriu ca tepar domnule Calin Laurentiu Bun nu eu

    Calin B (07.12.2013 13:49:50): hai ca iti trimit banii
    Calin B (07.12.2013 13:49:57): si iti trimit confirmarea
    Daca erai onest anuntai si iti cereai scuze ca nu ai putut plati din motivul X, in rest tu nu ai dat nici un semn de viata
    Si la servicii ai zpus ca le incepi imediat si dupa 10 zile nu incepusesti, ai inceput scuze penibile ca ai si alte comenzi si trebuie sa le faci pe alea intai, dar cand ai cerut bani nu ai spus ca ai alte comenzi, ai spus ca vei incepe prestarea serviciilor imediat nu peste 3 luni
    Dovada ca ai antecendente
    Bun Laurentiu / Webnetinfo.ro, user neserios şi mare "afacerist"
    A venit randul meu: teapa data de un user
    Daca nu se face scandal nu returnezi
    Daca returnezi banii sau serviciile nu ti se sterge eticheta de tepar
    Nu ma pricep la SEO dar ma bag in seama

  6. #6
    Avatarul lui Calin B
    Calin B este deconectat Banned
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    18th June 2011
    Locaţie
    Arad
    Vârstă
    33
    Posturi
    420
    Putere Rep
    0

    Implicit

    Citat Postat în original de lovelife Vezi Post

    Daca erai onest anuntai si iti cereai scuze ca nu ai putut plati din motivul X, in rest tu nu ai dat nici un semn de viata
    Daca nu se face scandal nu returnezi
    Daca returnezi banii sau serviciile nu ti se sterge eticheta de tepar
    Poate nu sunt tot timpul online ca si tine, sau poate am uitat sa te anunt ca nu am banii.
    Maine ai banii, cei 25 lei in cont. E ok?

    Rapodia.... problema ta? Nu te inteleg. Ai avut probleme cu mine? Sau care este scopul tau in acest topic? Doar sa te aflii in treaba?

  7. #7
    Avatarul lui relansat
    relansat este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    18th July 2011
    Locaţie
    Iasi
    Posturi
    780
    Putere Rep
    28

    Implicit

    poate ca nu esti decat atunci cand iti place tie. ban direct, ce mai tura-vura? sa nu ne lasam cuprinsi de spiritul sarbatorilor prea mult, cel putin nu atunci cand vorbim despre o persoana cu antecedente.

  8. #8
    Avatarul lui Rapsodia
    Rapsodia este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    29
    Data înscrierii
    18th March 2013
    Locaţie
    Hungary + Chișinău + Câmpina
    Posturi
    2.695
    Putere Rep
    29

    Implicit

    Cred ca asta spune multe! Poate vede un moderator daca e Calin B, asta ar explica si mai multe!



    Rapodia.... problema ta? Nu te inteleg. Ai avut probleme cu mine? Sau care este scopul tau in acest topic? Doar sa te aflii in treaba?
    Am vazut ca dupa unii ca tine, nu e voie sa postezi in bar, la discutii, de fapt e ok numai cand te lauda lumea? Ai tras teapa, ne dam cu parerea toti, de ai ae forum nu? Poate unii te vor apara, nici ei nu-s bine veniti? Stii cum se zice, tu cu vina, tu cu prajina!
    Ultima modificare făcută de Rapsodia; 19th December 2013 la 18:49.
    Ofer servicii Social Media Marketing!. Articole contra cost Oferta generala, ro, fr si ru aici!

  9. #9
    Avatarul lui relansat
    relansat este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    18th July 2011
    Locaţie
    Iasi
    Posturi
    780
    Putere Rep
    28

    Implicit

    e pe sistemul nu da banii inapoi, da reputatie in schimb

  10. #10
    Avatarul lui Calin B
    Calin B este deconectat Banned
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    18th June 2011
    Locaţie
    Arad
    Vârstă
    33
    Posturi
    420
    Putere Rep
    0

    Implicit

    Citat Postat în original de Rapsodia Vezi Post
    Cred ca asta spune multe! Poate vede un moderator daca e Calin B, asta ar explica si mai multe!

    Chiar rog un moderator sa verifice ceea ce ai aratat. Eu nu ti0am oferit acea reputatie, insa esti putin bagator in seama, fara rost,

    relansat: Legat de ban? sunt vinovat ca nu am returnat omului banii, insa sa stiti: nu aveam termen pt servicii, lovelife a fost foarte insistent, i-am spus frumos ca am ceva clienti sa mai astepte, la fel... insistent, dupa care i-am cerut un cont bancar sa ii returnez banii.

    Daca se considera ca merit ban... nici o problema. Il accept

Pagina 1 din 4 123 ... UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Tepar online: Rusu Mihail din Faurei
    De Shumy în forumul Website-uri
    Răspunsuri: 19
    Ultimul Post: 15th November 2012, 02:39
  2. Răspunsuri: 4
    Ultimul Post: 25th January 2012, 21:52
  3. webmaster care da tepe / 4metin.ro
    De LuKian în forumul Plagiat
    Răspunsuri: 10
    Ultimul Post: 23rd October 2011, 23:47
  4. Tepar
    De onshop în forumul Discutii administrative
    Răspunsuri: 19
    Ultimul Post: 20th January 2011, 16:08
  5. Inscrierea in dir strain te poate trage in jos?
    De cos_raq în forumul Directoare web straine
    Răspunsuri: 12
    Ultimul Post: 8th October 2008, 23:06

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •