Pagina 2 din 9 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 82

Subiect: Cum sa faci bani repede si usor *click aici*

Dan
    Dan este deconectat Ambasador
    Data īnscrierii
    17th November 2004
    Locaţie
    Cluj
    Posturi
    2.433
    Putere Rep
    77

Implicit

Calculul meu se baza pe 8 ore. Poti sa faci cu regula de 3 simple si sa te raportezi la 3 ore pe zi, 2 ore pe zi. Important e CE FACI in alea 2-3 ore.
    Daca te poti concentra asupra unui lucru sau nu. Daca ai ca scop un castig sigur si constant sau faci azi rost de bani de-o bere si maine mai vezi tu... poate mai pica ceva. Incerci sa faci mia de dolari pe zi pe Pinterest, vezi ca nu merge, mai incerci altceva.. mai vinzi un advertorial....

(ce povestesc eu aici e pentru a ajuta minim un coleg sa isi bage mintile in cap. Si dupa doua luni sa imi dea un "yes, this post helped me")
    -----

Referitor la ce spunea colegu' ca iti distrugi spiritul - ca sa fii cu adevarat liber, cea mai rapida cale este sa ai ceva bani in buzunar. Sa poti sa te misti. Cu cat e mai stabil castigul, cu atat dormi mai bine, n-ai observat?

Pīrvan Marian este deconectat Membru SeoPedia
    Data īnscrierii
    4th February 2012
    Locaţie
    Braila
    Posturi
    576
    Putere Rep
    8

Implicit

Citat Postat īn original de Dan Vezi Post
    Calculul meu se baza pe 8 ore. Poti sa faci cu regula de 3 simple si sa te raportezi la 3 ore pe zi, 2 ore pe zi. Important e CE FACI in alea 2-3 ore.
    Daca te poti concentra asupra unui lucru sau nu. Daca ai ca scop un castig sigur si constant sau faci azi rost de bani de-o bere si maine mai vezi tu... poate mai pica ceva. Incerci sa faci mia de dolari pe zi pe Pinterest, vezi ca nu merge, mai incerci altceva.. mai vinzi un advertorial....

(ce povestesc eu aici e pentru a ajuta minim un coleg sa isi bage mintile in cap. Si dupa doua luni sa imi dea un "yes, this post helped me")
    -----

Referitor la ce spunea colegu' ca iti distrugi spiritul - ca sa fii cu adevarat liber, cea mai rapida cale este sa ai ceva bani in buzunar. Sa poti sa te misti. Cu cat e mai stabil castigul, cu atat dormi mai bine, n-ai observat?
    Aceasi parere am si eu ,insa foarte multi vad doar partea negativa.
    Eu din cauza acestei dorinte am prins o oarecare 'raceala',gen nu sunt la pc ma plictisesc de moarte.
    Vreau mai mult, mai mult si atat.

robciucioan este deconectat Membru SeoPedia
    Data īnscrierii
    22nd December 2010
    Locaţie
    Suceava
    Vārstă
    20
    Posturi
    303
    Putere Rep
    8

Implicit

@Dan - Sa nu uitam ca, la o varsta frageda mai greu e cu 8 ore/ zi sa lucrezi continuu, sau 2 - 3 ore. La cei 17 ani pe care ii am, daca acum ma apuc sa codez ceva si peste un sfert de ora ma cheama cineva in club, fii sigur ca las codarea si ma duc la distractie.

Bine, daca vrei sa stai pe banii tai platind chirie, cheltuieli apartament, etc. n-ai decat sa lucrezi si sa produci cat iti trebuie, sau chiar mai mult. Atunci chiar turezi motoarele la maxim si incerci sa lucrezi/ produci mai mult. Dar atata timp cat nu ai obligatii si nu esti presat de banci sau mai stiu eu ce, lucrezi cand poti.

Oricum, ideea postului e geniala. Trebuie sa ne gandim tot mai mult ce facem cu timpul. Sa facem cumva sa nu-l mai pierdem aiurea. Vorba aia: Nu lasa pe maine ce poti face azi.

De multe ori mi s-a intamplat sa pierd acele 8 ore si dupa, stau si ma gandesc ce-am facut in ziua precedenta? Nimic!
    Nimic interesant...

Serban Cristian este deconectat Ambasador
    Data īnscrierii
    1st November 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vārstă
    37
    Posturi
    4.159
    Putere Rep
    60

Implicit

oarecum se rezuma si la standardul tau. Daca stai intr-o garsoniera cu parintii, iesi in oras cu tramvaiul la un mcd ca e super pont hamburgerul de 3 lei, poti sa lucrezi 2h pe saptamana. Eu lucrez 16h pe zi ca vreau sa stau la vila, sa conduc un audi si mi place mancarea de la Picollo Mondo
    Ultima postare despre afiliere: Capcane in afiliere: comision mare || Mć gćseŗti pe Facebook

Data īnscrierii
    4th February 2012
    Locaţie
    Braila
    Posturi
    576
    Putere Rep
    8

Implicit

Citat Postat īn original de Kidu Vezi Post
    oarecum se rezuma si la standardul tau. Daca stai intr-o garsoniera cu parintii, iesi in oras cu tramvaiul la un mcd ca e super pont hamburgerul de 3 lei, poti sa lucrezi 2h pe saptamana. Eu lucrez 16h pe zi ca vreau sa stau la vila, sa conduc un audi si mi place mancarea de la Picollo Mondo
    Interesanta opinia ta, s-ar zice ca cei de 30-35 de ani ar spune ca banii nu valoareaza nimic pentru care ar face chesti mai spirituale.
    Oricum gandesc asemeni tie din aceasta perspectiva, insa pentru mine aceasta 'fereastra' are mai multe destinatii...

Prometeu este deconectat Membru SeoPedia
    Data īnscrierii
    27th October 2007
    Posturi
    1.328
    Putere Rep
    19

Implicit

Mie mi se pare foarte mult 16 ore sa stai in fata unui calculator...

16 ore pe zi, cate zile pe saptamana ?

Cristi G este deconectat Membru SeoPedia
    Data īnscrierii
    16th April 2009
    Locaţie
    Iasi
    Vārstă
    21
    Posturi
    1.649
    Putere Rep
    27

Implicit

C'mon guys, timpul nu e scuza. Am facultate, lucrez timp de 5h(+- 1 ora) in fiecare zi si tot nu ma plang ca n-am timp. Si da, in timpul asta imi pot face timp sa fac orice alta activitate (cinema, sa vad un film acasa, sa fac proiecte pentru facultate, examee, sa fac niste bani in plus pe siteuri de freelancing sau pentru alti clienti, sa ma uit la un meci de fotbal, etc). Totul depinde de cat de serios va ocupati. Eu am inceput de la 0(ZERO), nu sunt de bani gata, si deja sunt stabil dpdv financiar de la 18 ani.

Nimeni nu m-a invatat ce stiu acum, totul am invatat singur. TOTUL. Cine se minte ca nu se pot face bani in Romania sau nu poti trai bine, e lenes si isi gaseste scuze pentru esecurile proprii.
    Am un site cu Campionate si competitii si unul de desene animate

Data īnscrierii
    4th February 2012
    Locaţie
    Braila
    Posturi
    576
    Putere Rep
    8

Implicit

Citat Postat īn original de Cristi G Vezi Post
    C'mon guys, timpul nu e scuza. Am facultate, lucrez timp de 5h(+- 1 ora) in fiecare zi si tot nu ma plang ca n-am timp. Si da, in timpul asta imi pot face timp sa fac orice alta activitate (cinema, sa vad un film acasa, sa fac proiecte pentru facultate, examee, sa fac niste bani in plus pe siteuri de freelancing sau pentru alti clienti, sa ma uit la un meci de fotbal, etc). Totul depinde de cat de serios va ocupati. Eu am inceput de la 0(ZERO), nu sunt de bani gata, si deja sunt stabil dpdv financiar de la 18 ani.

Nimeni nu m-a invatat ce stiu acum, totul am invatat singur. TOTUL. Cine se minte ca nu se pot face bani in Romania sau nu poti trai bine, e lenes si isi gaseste scuze pentru esecurile proprii.
    Un detaliu important,conteaza si ce facultate faci...
    Un alt detaliu important,daca prin indepedent din punct de vedere financiar la 18 ani te-ai mutat de acasa,atunci esti tare,daca nu...nu.

Eradu este deconectat Membru SeoPedia
    Data īnscrierii
    20th August 2010
    Posturi
    617
    Putere Rep
    16

Implicit

Inceputul e intotdeauna mai greu, nu doar in online, si poate ca trebuie sa incepi cu 16 ore de munca pe zi, dar dupa un an de munca castigi suficient sa poti angaja, sa treci la un alt nivel mai eficientizat de munca si ajungi la 8 ore de activitate pe zi si peste inca 2-3 ani poate ajungi la nivelul ala de anteprenor care doar supervizeaza si poti avea bani si timp liber atat cat iti doresti.

Lucrurile astea se gandesc serios pe termen mediu si lung, nu de azi pe maine, si poate nici nu-s obiective pentru studenti, voi studentii in primul rand trebuie sa va investiti timpul in educatie, cred ca e evident de ce...

Apropo de spiritualitate, dezvoltare personala, toata viata evoluezi si te dezvolti prin activitatile si experientele prin care treci, atata timp cat inveti si experimentezi lucruri noi si iti pastrezi verticalitatea si dorinta de a evolua pozitiv in tot ceea ce faci gasesti oportunitati de a te dezvolta pe toate planurile.

polooradea este deconectat Membru SeoPedia
    Data īnscrierii
    4th February 2011
    Locaţie
    Oradea
    Vārstă
    23
    Posturi
    369
    Putere Rep
    7

Implicit

deasemenea conteaza si ce siteuri ai, si ce vechime au siteurile respective. daca ai un site de jocuri din 2007 cu mii sau zeci de mii de jocuri pe el, normal ca mare parte din zi o sa stai cu mainile in san si vei astepta sfarsitul lumii sa-ti intre euroii in cont.
    daca ai afiliere, atunci trebuie sa tot adaugi sau sa scoti produse si asta iti ia mult timp.
    bine ca am convins-o pe maicamea ca fac facultatea pe degeaba (dadeam 2400 lei pe an) iar acuma pot investi mult mai multi bani in siteuri.
    dupa ce vin de la lucru, imi ia in medie 1 ora sa postez pe 2 siteuri, aproximativ 10 posturi.

Pagina 2 din 9 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează īn acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează īn acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 30th December 2011, 22:27
  2. Răspunsuri: 29
    Ultimul Post: 24th July 2011, 19:34
  3. Poti sa faci bani frumosi sau pierdere de timp!
    De matican īn forumul Continut web
    Răspunsuri: 6
    Ultimul Post: 8th May 2009, 21:46
  4. Random from sql: cum sa il fac sa se incarce mai repede
    De evolution īn forumul Server side
    Răspunsuri: 21
    Ultimul Post: 4th August 2008, 23:42
  5. Ia-l Repede Cat Mai E Pe Stoc
    De Cristian Mezei īn forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 8
    Ultimul Post: 26th May 2006, 09:54

Permisiuni postare

• Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •