Pagina 1 din 7 123 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 65

Subiect: Cititorii intreaba - Dan raspunde

  1. #1
    Avatarul lui Dan
    Dan
    Dan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    107
    Data înscrierii
    17th November 2004
    Locaţie
    Cluj
    Posturi
    3.358
    Putere Rep
    107

    Implicit Cititorii intreaba - Dan raspunde

    Sper ca administratorii forumului sa ma lase sa am si eu topicul meu.

    Aici, pe acest topic, imi puteti pune intrebari legate de SEO, SEM, SM, ABS, ESP si va promit ca voi raspunde cat de bine pot.

    Puteti sa ma si certati daca nu va place de mine.
    Trust, but verify.

  2. #2
    Avatarul lui matei
    matei este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    40
    Data înscrierii
    6th October 2010
    Vârstă
    35
    Posturi
    888
    Putere Rep
    40

    Implicit

    Am un site: zonazoster.info. Imi poti spune de ce nu rankeaza?
    Ma ocup si cu testare manuala/automata.
    PS:Vand advertoriale ieftine pe site cu profil medical.

  3. #3
    Avatarul lui Dan
    Dan
    Dan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    107
    Data înscrierii
    17th November 2004
    Locaţie
    Cluj
    Posturi
    3.358
    Putere Rep
    107

    Implicit

    @matei
    Dupa cum stii, Google este inteligent. Se adapteaza constant si intelege care e treaba cu site-ul tau.
    1. ai nevoie de MINIM un link puternic, eventual din domeniul medical. Toate linkurile pe care le vad in siteexplorer sunt comentarii nofollow si linkuri de tip spam.
    Rezolvare: Scrie un advertorial frumos si util si il punem pe aparateglicemie.info - are PR2 si e din domeniul medical

    2. In cod se vede clar ca este un wordpress, iar Google se asteapta ca pe o platforma de genul sa gaseasca ceva mai mult de 3 articole.
    Rezolvare: Incearca sa mai scrii cateva articole, chiar si scurte, si pune link-uri intre ele.

    3. Nu ai definita limba site-ului, scopul site-ului, nu ai o structura bine definita.
    Rezolvare: Fa-l sa arate a site

    4. Este over-optimized.
    Rezolvare: renunta la a insista pe aceleasi cuvinte cheie peste tot. Incearca sa pui h-uri si pe alte cuvinte din domeniul medical, incearca sa variezi ancorele pentru IBL-uri (macar de fenta asa).

    Sfat: e important sa ai si un link EXTERN eventual catre wikipedia cu ancora "zona zoster".

    Sper ca ti-am fost de ajutor

    PS: sa nu iei ca litera de lege ce zic eu, ca nu's expert. Imi dau doar cu parerea si incerc sa ajut cum pot.
    Trust, but verify.

  4. #4
    Avatarul lui paulpadurariu
    paulpadurariu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    30
    Data înscrierii
    25th February 2009
    Locaţie
    Iasi
    Vârstă
    41
    Posturi
    558
    Putere Rep
    30

    Implicit

    Dane, daca ai timp, arunca un ochi si peste kidsmag.ro - eu stiu ca mai am de treaba la el, dar poate mai sunt si alte probleme de care eu nu stiu.
    Din pasiune, fotograf

  5. #5
    Avatarul lui tymbark
    tymbark este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    46
    Data înscrierii
    5th November 2010
    Locaţie
    Iasi
    Posturi
    1.355
    Putere Rep
    46

    Implicit

    Felicitari pentru initiativa, Dan. De asemenea, frumos raspuns pt Matei Pacat ca nu se pot da +1-uri

    @Matei daca-mi permite Dan sa-mi dau si eu cu parerea, cred ca site-ul tau este penalizat pt simplul motiv ca ai cam multe backlink-uri de pe site-uri in engleza, in conditiile in care site-ul tau este in romana si are doar vreo 40 de backlink-uri momentan. Mai ales ca ai si anchor text-ul zona zoster. Pb este ca ti-ai luat domeniul la inceputul lui august, ai pus repede pe el continutul si pe la mijlocul lui august deja ai postat comentarii pe bloguri in engleza cu keyword-ul respectiv. Nu poti face asa ceva pt un site abia lansat, pt ca poti fi penalizat. Am scris un articol despre cum sa nu faci link building pt un site nou si a prezentat si Krumel recent la TeComm cum sa faci link building pt un site pe .ro...
    Signatura lipsa

  6. #6
    Avatarul lui Cristi U
    Cristi U este deconectat Super Moderator
    Reputatie:
    49
    Data înscrierii
    26th January 2008
    Locaţie
    Oradea
    Vârstă
    35
    Posturi
    3.172
    Putere Rep
    49

    Implicit

    @tymbark, exista o steaua jos in stanga postului (sper ca nu nimeresti report-ul ) si de acolo se poate adauga reputatie peste tot
    Mai dau cate-un sfat juridic aici, uneori chiar despre online. Nu-l rata! :) Vezi și sfaturi de nutritie.

  7. #7
    Avatarul lui Dan
    Dan
    Dan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    107
    Data înscrierii
    17th November 2004
    Locaţie
    Cluj
    Posturi
    3.358
    Putere Rep
    107

    Implicit

    @matey @tymbark - nu stiu daca este penalizat pentru linkuri, pentru ca nu sunt in cantitate mare. Problema poate fi cea cu limba - nu am stiut sa ma exprim prea bine. Are nevoie de link-uri de pe site-uri romanesti din domeniul medical, si NU link-uri care pot fi interpretate usor drept spammy. Eu zic sa te gandesti ca utilizator, ce ti-ar placea sa gasesti cand cauti informatii despre zona zoster, cum sa fie structurata informatia, etc. Cand o sa merite site-ul din punctul de vedere al utilizatorului, poti fi sigur ca si Google o sa ii acorde o importanta.
    PS: nu e penalizat - verifica AICI

    @paulpadurariu: wtf is that?? ))
    Trust, but verify.

  8. #8
    Avatarul lui matei
    matei este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    40
    Data înscrierii
    6th October 2010
    Vârstă
    35
    Posturi
    888
    Putere Rep
    40

    Implicit

    Citat Postat în original de tymbark Vezi Post
    Felicitari pentru initiativa, Dan. De asemenea, frumos raspuns pt Matei Pacat ca nu se pot da +1-uri

    @Matei daca-mi permite Dan sa-mi dau si eu cu parerea, cred ca site-ul tau este penalizat pt simplul motiv ca ai cam multe backlink-uri de pe site-uri in engleza, in conditiile in care site-ul tau este in romana si are doar vreo 40 de backlink-uri momentan. Mai ales ca ai si anchor text-ul zona zoster. Pb este ca ti-ai luat domeniul la inceputul lui august, ai pus repede pe el continutul si pe la mijlocul lui august deja ai postat comentarii pe bloguri in engleza cu keyword-ul respectiv. Nu poti face asa ceva pt un site abia lansat, pt ca poti fi penalizat. Am scris un articol despre cum sa nu faci link building pt un site nou si a prezentat si Krumel recent la TeComm cum sa faci link building pt un site pe .ro...
    Ma indoiesc ca e penalizat, sincer. Ar fi absurd.
    Cred ca pur si simplu nu are cum sa rankeze, momentan, datorita lipsei backlink-urilor, dar si a continutului.
    Merci, voi tine cont de sugestiile voastre.
    Ma ocup si cu testare manuala/automata.
    PS:Vand advertoriale ieftine pe site cu profil medical.

  9. #9
    Avatarul lui paulpadurariu
    paulpadurariu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    30
    Data înscrierii
    25th February 2009
    Locaţie
    Iasi
    Vârstă
    41
    Posturi
    558
    Putere Rep
    30

    Implicit

    Acolo te-ai cramponat? am scos-o, trebuia sa o fac de ceva vreme, nu era top prioritati, dar daca e atat de deranjanta...
    Din pasiune, fotograf

  10. #10
    Avatarul lui polooradea
    polooradea este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    25
    Data înscrierii
    4th February 2011
    Locaţie
    Oradea
    Vârstă
    33
    Posturi
    373
    Putere Rep
    25

    Implicit

    pe o pagina cu 5 postari si text putin ~ 100 cuvinte, care ar trebui sa fie densitatea cuvintelor cheie? (de exemplu: boxe ieftine)

Pagina 1 din 7 123 ... UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Egazda nu mai raspunde la tichet ?
    De alias74 în forumul Hosting
    Răspunsuri: 8
    Ultimul Post: 22nd March 2011, 12:43
  2. Nu pot raspunde la posturi sau adauga posturi
    De ntbv în forumul Discutii administrative
    Răspunsuri: 4
    Ultimul Post: 27th January 2011, 15:25
  3. Matt Cutts raspunde unei intrebari puse de un roman
    De evolution în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 12
    Ultimul Post: 27th September 2010, 03:08

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •