Pagina 9 din 577 PrimulPrimul ... 78910111959109509 ... UltimulUltimul
Rezultate 81 la 90 din 5770

Subiect: 2parale, afiliatii si marketingul afiliat

Krumel este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    60
    Data înscrierii
    15th November 2004
    Locaţie
    Iasi
    Vârstă
    42
    Posturi
    6.261
    Putere Rep
    60

0 out of 1 members found this post helpful.

Implicit

Gin, forumul asta e construit de la 0 de o mana de oameni. Aia sint Administratori. Gastile care lucreaza pe la tot felul de firme concurente nu au cum sa isi voteze Admini, deci spui absurditati.

Poate imi explici care e adevarul si ce chestii senzationale ai descoperit? Chiar sint curios. As putea sa iti spun eu cateva despre tine sau firma despre care lucrezi, dar nu sint o fufa care face cancan pe unde apuca. Te-ai scos, momentan.

Facem un topic separat de fight in care expui tu adevarul despre mine? Ce zici? Dar cu argumente si dovezi nu cu acuze nefondate, asa cum iti e obiceiul... n-ar fi prima data.

Cum poti sa vorbesti despre "partea reala" cand tot ce stii e ca am avut niste domenii cumparate...si in rest faci speculatii de 3 lei. Ca sa nu mai zic ca unii care au postat pe topicul asta si-au dovetit trollismul..

In rest, daca nu aduci nimic concret discutiei, te rog sa te abtii. La fel si Mar.
    Krumel - apeleaza la serviciile oferite de mine prin formularul de pe blog.

Serban Cristian este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    72
    Data înscrierii
    1st November 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    42
    Posturi
    4.328
    Putere Rep
    72

1 out of 1 members found this post helpful.

Implicit

Citat Postat în original de Krumel Vezi Post
    Kidu, nu stiu daca iti dai seama, dar Boerescu daca ar fi vazut ceva negativ in ceea ce am facut ... acum nu mai colaboram (ptr. ca nu sint angajat, colaborez) cu 2Parale. E dreptul tau sa nu crezi, nici nu cred ca vrea cineva sa crezi ce zic eu sau el.

Ce mi se pare curios e ca cei "prejudiciati" si care au comentat pe topicul asta sau pe faimosul blog, nu sint in 2parale sau daca sint nu castiga nici macar 3 lei. Deduc deci ca rostul discutiilor tine de carota ieftina si de senzational evident. Trolling?
    2.3% din vanzarile (ultima luna) prin 2p imi apartin. Daca ai in vedere ca sunt 5.800 de afiliati cred ca este un procent cel putin important.
    121 vanzari din 5,311 de la toti afiliatii
    Stiind asta te incearca un sentiment ca am dreptul sa imi dau cu parerea pe subiect?

Si da, m-ar deranja imens sa stiu ca unul din concurentii mei este "from inside". Ca tie iti apartin domenile si angajatul tau ridica banii, sau invers, pentru mine informatia gasita de Gin si cofirmata de Mar este trista. In orice fel de firma sau afacere care are un minim de respect, angajatii si familile lor nu au voie sa se implice in activitate.

2parale este un sistem f bun, blamat de cei care nu au inteles absolut deloc cu ce se mananca si cum se aplica mk afiliat. Sunt printre primii publisheri in sistem, si am studiat si ca afiliat sa inteleg ce si cum functioneaza. In ultimul timp i-am acordat mai multa atentie pentru ca am avut mai mult timp si am dezvoltat cateva nise, voi dezvolta si altele in curand. Daniel a incasat milioane de la mine ca publisher, si i-as da bucuros altele in continuare pentru ca imi asigura vizitatori si vanzari. Nu am nimic impotriva lui, sau a ta ca si marketing afiliat. Problema e ca tu faci parte din sistem, si cum am spus de la inceput, nu ma poti convinge ca nu ai informatii suplimentare.

Este ultima mea remarca pe subiect, cum spuneam mai sus, replica lui Dorin Boerescu caruia i se pare absolut normala activitatea ta si a partenerului si considera ca nu contravine moralitatii sau politicii 2p, este mai presus de orice alt comentariu.
    Succes
    Ultima modificare făcută de Serban Cristian; 19th May 2011 la 17:16.

Gin
    Gin este deconectat Banned
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    17th May 2006
    Locaţie
    Ploiesti
    Vârstă
    40
    Posturi
    676
    Putere Rep
    0

Implicit

Citat Postat în original de Krumel Vezi Post
    Facem un topic separat de fight in care expui tu adevarul despre mine? Ce zici? Dar cu argumente si dovezi nu cu acuze nefondate, asa cum iti e obiceiul... n-ar fi prima data.
    Facem! unde pot sa dovedesc fara probleme ca nu esti asa de bun cat te dai, si cum de mergi pe la conferinte si stai cu voribitul pe lucuri elemntare (tutoriale traduse), cum ti-am spus mai sus vei ramane cu numele

n-a fost prima data ( atunci cu amicul tau Emil )

daca ai fi fost de acelasi grad cu mine pe forum poate as fi mai relaxat, stiu cum au zburat cativa de aici pe motiv ca "te-au deranjat" (2 cazuri)

una alta m-am lamurit de tot, legat de la ce am intrebat pana acum, nu este nevoie sa te mai deranjezi sa-mi raspunzi

ms

@puthre tocmai ti-ai luat un clik pe semnatura de la mine, imi place forumul tau imi este familiar, poate o sa trec si eu pe acolo

Reputatie:
    60
    Data înscrierii
    15th November 2004
    Locaţie
    Iasi
    Vârstă
    42
    Posturi
    6.261
    Putere Rep
    60

Implicit

Kidu, am expus ce era de expus. Ca te conving sau nu asta e alt lucru si te asigur ca nu tine de mine. E dreptul tau sa nu crezi ce s-a spus aici.

Gin, facem topicul in 2 secunde si astept dovezi la acuzele le pe care le faci, altfel o sa fii numarul 3 la ban. Hai cu dovezile.

Seinfeld este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    20th May 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    37
    Posturi
    863
    Putere Rep
    28

Implicit

Revenind la chestii mai normale, cand am fost saptamana trecuta la intalnirea 2parale, tot era afisata o mica prezentare cu diverse nise si evolutia lor. Am cauta-o pe site si nu dau deloc de ea.
    Exista pe undeva, sau doar acolo a fost disponibila ?
    Vă mai aduceți aminte de jocurile copilăriei ?

Reputatie:
    60
    Data înscrierii
    15th November 2004
    Locaţie
    Iasi
    Vârstă
    42
    Posturi
    6.261
    Putere Rep
    60

Implicit

Asta cred ca a fost in Iasi.

Reputatie:
    72
    Data înscrierii
    1st November 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    42
    Posturi
    4.328
    Putere Rep
    72

Implicit

Citat Postat în original de Kidu Vezi Post
    Apropo de tema asta, primesc mesaj de la 3 suisses ca am un tag pe brandul lor si sunt primul in google. Binenteles ma uit uimit cum am reusit performanta asta, eram pe 12. Sa le spun ca sunt batuti in cap? Am scos tagul respectiv, desi ma indoiesc ca avem 2 vizite pe zi din el.
    Tipic romanesc: 3 suisses ma suspenda din campania lor pentru ca le am zis ca sunt batuti in cap. In loc sa ii dea un picior in cur celei care mi a scris ca sunt eu pe primul loc in google cu tag-ul, si sa imi ceara sa "nu mai fac optimizare pe 3 suisses" sunt "pedepsit "eu ca am avut tupeul sa spun public asta. Imi vine sa plang, pierd 5% comision din vanzarile ce le faceau pe spinarea mea.
    Se pare ca sunt mai multi batuti in cap pe acolo, aviz amatorilor.

Bogdan Ungureanu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    21
    Data înscrierii
    17th September 2010
    Locaţie
    Craiova
    Vârstă
    28
    Posturi
    431
    Putere Rep
    21

Implicit

Citat Postat în original de Kidu Vezi Post
    Tipic romanesc: 3 suisses ma suspenda din campania lor pentru ca le am zis ca sunt batuti in cap. In loc sa ii dea un picior in cur celei care mi a scris ca sunt eu pe primul loc in google cu tag-ul, si sa imi ceara sa "nu mai fac optimizare pe 3 suisses" sunt "pedepsit "eu ca am avut tupeul sa spun public asta. Imi vine sa plang, pierd 5% comision din vanzarile ce le faceau pe spinarea mea.
    Se pare ca sunt mai multi batuti in cap pe acolo, aviz amatorilor.
    Din curiozitate, ai avut comisioane mari/decente la ei? Sunt acceptat în campaniile lor, dar nu acceptă promovarea prin adwords, așa că nu avut de-a face cu ei.

Reputatie:
    72
    Data înscrierii
    1st November 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    42
    Posturi
    4.328
    Putere Rep
    72

Implicit

Fara suparare, nu iti pot da detalii despre campanii. La modul general am scris ceva mai sus ce fac in 2p. Si mai adaug: ptr mine nu conteaza cine imi aduce comisioane mari si cine imi aduce comisioane mici, important este ca munca mea aduce comisioane zi de zi din clientii trimisi catre magazine. Am avut comision de 1.73 ron dar si de 74 ron, asta a fost cel mai mare ptr moment. Mentionez ca studiez problema de multisor, dar serios m am apucat de vreo 2 luni jumate.
    Si nu conteaza absolut deloc daca am o vanzare pe an sau 10 pe zi, este vorba de atitudine: il pedepsim pe cel ce a indraznit sa spuna ca avem si tampiti printre noi, nu corectam problema si ne cerem scuze pentru aberatii.

--- Later Edit --- (ca mi-a fost lene sa apas "Edit")

Chiar am verificat, primul meu comision il am din februarie 2009
    Ultima modificare făcută de Serban Cristian; 20th May 2011 la 21:23.

Vali D este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    31
    Data înscrierii
    3rd November 2010
    Locaţie
    Orsova
    Vârstă
    32
    Posturi
    1.603
    Putere Rep
    31

Implicit

Vazand ca se discuta despre 2parale, m-am gandit sa intreb si eu:
    Daca mi-a aprobat o campanie pe un site, pot pune aceeasi campanie si pe alte site-uri ? Sau trebuiesc (intr-un fel) aprobare ?
    Multumesc.
    Vand Advertoriale (pr 5)

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 3 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 3 vizitatori)

Permisiuni postare

• Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •