Pagina 483 din 577 PrimulPrimul ... 383433473481482483484485493533 ... UltimulUltimul
Rezultate 4.821 la 4.830 din 5770

Subiect: 2parale, afiliatii si marketingul afiliat

  1. #4821
    Avatarul lui mike07
    mike07 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    36
    Data înscrierii
    30th April 2008
    Posturi
    524
    Putere Rep
    36


    Implicit

    Citat Postat în original de Serban Cristian Vezi Post
    Mi am luat o portie de varza si o placinta de dovleac de la oalacubunatati
    si ce comision ai primit? daca poti sa ne spui, bineinteles.

  2. #4822
    Avatarul lui catalinux19
    catalinux19 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    23
    Data înscrierii
    7th October 2013
    Locaţie
    Romania
    Vârstă
    35
    Posturi
    475
    Putere Rep
    23


    Implicit

    Citat Postat în original de Serban Cristian Vezi Post
    nu, eu nu sunt in cei 4, fashion ul a fost dezastru, am conversii de 0.08 si 0.1. Iar de IT nu am public, am promovat pana pe la pranz apoi am lasat o balta ca aveam vreo 20 lei in PS si 100 in 2p (pe it).
    Pai ieri, aproape de fiecare data cand accesam un link de afilierere, imi dadea eroare...link-urile nu mergeau...pai cum sa faci performanta cand, cel putin pana la ora 17, in foarte multe momente link-urile nu functionau...?!?

  3. #4823
    Avatarul lui lovelife
    lovelife este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    99
    Data înscrierii
    8th July 2006
    Locaţie
    Galati
    Vârstă
    47
    Posturi
    5.993
    Putere Rep
    99


    Implicit

    Citat Postat în original de catalinux19 Vezi Post
    Pai ieri, aproape de fiecare data cand accesam un link de afilierere, imi dadea eroare...link-urile nu mergeau...pai cum sa faci performanta cand, cel putin pana la ora 17, in foarte multe momente link-urile nu functionau...?!?
    Si mie mi sa intamplat
    Oricum pentru mine Black Friday in 2parale a fost mai slab decat o zi obisnuita, ceva nu a fost OK, mai ales ca am trimis mult trafic, nu la fel ca anul trecut, dar am trimis.
    Vreau sa vad daca vine ceva din recurenta.
    Nu ma pricep la SEO dar ma bag in seama

  4. #4824
    Avatarul lui John
    John este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    33
    Data înscrierii
    30th March 2011
    Posturi
    936
    Putere Rep
    33


    Implicit

    Tot mai multe magazine (fashion) incep sa isi puna casuta de suport, iar daca nu sunt online te indeamna sa ii suni, asta dupa ce au si prin header sau sub butonul de adauga in cos nr de tel. E ceva la moda... doar afiliatii au de pierdut, nu?

    Eu am mai dat cate un mesaj, unii au luat mici masuri, altii n-au raspuns, altii au promis ca vor schimba la urmatorul design

    Din cate observ, e o chestie generala. Sunt foarte putine magazine care nu te indeamna sa comanzi telefonic. Pe afara (.com) e fix invers: magazinele te indeamna sa plasezi comanda online, asta chiar daca ii suni.

  5. #4825
    Avatarul lui Serban Cristian
    Serban Cristian este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    80
    Data înscrierii
    1st November 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    47
    Posturi
    4.328
    Putere Rep
    80


    Implicit

    am avut discutie inainte de bf pe subiectul asta, eu le am dat mesaj la vreo 3 campanii la care i am rugat sa ma anunte cand renunta la a promova agresiv nr de tel sau a introduce script de ascundere.
    nu inteleg de ce 2p nu este mai agresiv in a impune chestia asta, in egala masura si ei pierd bani

  6. #4826
    Avatarul lui RedHat
    RedHat este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    43
    Data înscrierii
    23rd September 2010
    Locaţie
    Iasi
    Posturi
    896
    Putere Rep
    43


    Implicit

    Daca nu ar mai promova nimeni magazinele ce afiseaza numarul de telefon s-ar simti nevoiti sa le ascunda
    Am vazut ca unii advertiseri au inceput sa indemne si la comenzi pe messenger mai nou.

  7. #4827
    Avatarul lui Serban Cristian
    Serban Cristian este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    80
    Data înscrierii
    1st November 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    47
    Posturi
    4.328
    Putere Rep
    80


    Implicit

    Fiecare face ce vrea, personal am ales sa nu ii mai promovez. Subliniam ca 2p are interes sa puna presiune ptr rezolvare.

  8. #4828
    Avatarul lui avram
    avram este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    57
    Data înscrierii
    7th May 2011
    Posturi
    1.361
    Putere Rep
    57


    Implicit

    puneti si numele adv. , asta ca sa ma influentezi si pe mine sa nu-i promovez ....pb imi scapa unele aspecte
    ░▒▓█▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀█▓▒░

  9. #4829
    Avatarul lui Serban Cristian
    Serban Cristian este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    80
    Data înscrierii
    1st November 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    47
    Posturi
    4.328
    Putere Rep
    80


    Implicit

    Well, daca chiar te ajuta: pantofisuper, matar ( bine, s-a mutat ), fshoes, Divisima, BeFashion. Saptamana viitoare voi incerca sa initiez un dialog cu 2p pe aceasta tema.


  10. #4830
    Avatarul lui Tom
    Tom
    Tom este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    127
    Data înscrierii
    25th September 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    46
    Posturi
    3.169
    Putere Rep
    127


    Implicit

    Citat Postat în original de Serban Cristian Vezi Post
    Well, daca chiar te ajuta: pantofisuper, matar ( bine, s-a mutat ), fshoes, Divisima, BeFashion. Saptamana viitoare voi incerca sa initiez un dialog cu 2p pe aceasta tema.

    Nu cred ca ajuta cu nimic. Majoritatea romanilor SUNA, pentru stoc si diverse intrebari, indiferent ca ai numerele de telefon "bagate in ochi" sau ascunse. Magazinele au nevoie de vanzari, iar traficul afiliat + comanda telefonica = promovare gratuita.

    Nu am vazut 5 magazine profi, ca sa poti avea pretentia la landing page diferite, asa ca daca explici unui magazin ca trebuie sa-si ascunda numerele de telefon, crede ca "ai baut" sau nu te pricepi la ecommerce.

    stoc, marimi, livrare in cazul fashion sunt motive de anulare. Indiferent daca au nr de tel sau nu, anuleaza comanda, pentru ca:

    - nu mai avem in stoc
    - marimea aleasa nu se potrivste, o sa motificam comanda din 36 in 37. Sau se livreaza 36, retur + livrare 37, tu afiliat ai comision anulat!
    - livrarea in 30 de zile
    - etc

    E foarte simplu sa "sari" peste afiliati daca vrei. De aceea sunt genul care recomand tuturor cu magazine online sa faca afiliere = promovare moka, sau mai bine zis: cea mai ieftina promovare! Cum seo a devenit extrem de greu, afilierea este pomana pentru magazine.

    Nimeni nu vorbesti de "customer lifetime value", care este cu mult mai mare decat comisionul initial. Daca am gasit un magazin bun, (pret+calitate), sunt client fidel forever (pana la diferite greseli), iar comisioanele ulterioare le generez prin newsletter sau trafic direct = 0 pt afiliati.
    Nu trimite PM cu intrebari, posteaza pe forum! Nu ofer sfaturi, audit sau raspunsuri pe PM.

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •