Pagina 4 din 4 PrimulPrimul ... 234
Rezultate 31 la 38 din 38

Subiect: Adsense vs Anaf

  1. #31
    Avatarul lui Adelin
    Adelin este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    22
    Data înscrierii
    18th June 2013
    Locaţie
    Tg. Jiu
    Posturi
    466
    Putere Rep
    22


    Implicit

    Eu, in acest an, scot undeva la 200 de milioane prin WU. Restul pe firma. Sau pe alt cont. Asa scapi oarecum. Am inteles ca sunt niste solutii prin diverse tari dar nimic sigur.
    Nimic.

  2. #32
    Avatarul lui Rapsodia
    Rapsodia este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    29
    Data înscrierii
    18th March 2013
    Locaţie
    Hungary + Chișinău + Câmpina
    Posturi
    2.695
    Putere Rep
    29


    Implicit

    Citat Postat în original de Adelin Vezi Post
    Eu, in acest an, scot undeva la 200 de milioane prin WU. Restul pe firma. Sau pe alt cont. Asa scapi oarecum. Am inteles ca sunt niste solutii prin diverse tari dar nimic sigur.
    Adica prin WU ca sa nu intre in banca .. daca scoti si pe firma... deci ai mai multe conturi? Si 2 - > 200 de milioane noi sau vechi? nici nu mai stiu cat vine in EURO.
    Ofer servicii Social Media Marketing!. Articole contra cost Oferta generala, ro, fr si ru aici!

  3. #33
    Avatarul lui BGD1337
    BGD1337 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    14
    Data înscrierii
    10th September 2016
    Vârstă
    32
    Posturi
    79
    Putere Rep
    14


    Implicit

    Daca ma incadrez la venituri din activitati individuale mai trebuie sa platesc ceva pe langa acei 10% ?

  4. #34
    Avatarul lui Adelin
    Adelin este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    22
    Data înscrierii
    18th June 2013
    Locaţie
    Tg. Jiu
    Posturi
    466
    Putere Rep
    22


    Implicit

    @rapsodia, as fi vrut sa am 200 de milioane noi . Prin wu e mai comod, mai ales cand nu sunt sume mari. Am conturi pe fiecare membru din familie astfel incat sa impart banii fara sa depasesc sume ce ar atrage atentia. Pe firma incasez prin contul personal, doar modific numele.
    Nimic.

  5. #35
    Avatarul lui Rapsodia
    Rapsodia este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    29
    Data înscrierii
    18th March 2013
    Locaţie
    Hungary + Chișinău + Câmpina
    Posturi
    2.695
    Putere Rep
    29


    Implicit

    Citat Postat în original de BGD1337 Vezi Post
    Daca ma incadrez la venituri din activitati individuale mai trebuie sa platesc ceva pe langa acei 10% ?
    Depinde daca mai ai si alte venituri, ai salariu, etc. ...

    @Adelin - oricum ANAF-ul are date despre toti, intrebarea este daca si cand are de gand sa ia la puricat romanii. Prin WU nu cred ca se mai ia cineva la cautat .. ar fi culmea, la cati romani sunt plecati afara si primesc bani de la rude. oricum am inteles ca Google sau mai exact fiscul irlandesz trimite listele cu cei care primesc plati, doar ca si aici e mult de pierdut vremea. Cand va fi electronic.. va fi mai naspa!
    Ofer servicii Social Media Marketing!. Articole contra cost Oferta generala, ro, fr si ru aici!

  6. #36
    Avatarul lui BGD1337
    BGD1337 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    14
    Data înscrierii
    10th September 2016
    Vârstă
    32
    Posturi
    79
    Putere Rep
    14


    Implicit

    Citat Postat în original de Rapsodia Vezi Post
    Depinde daca mai ai si alte venituri, ai salariu, etc. ...

    @Adelin - oricum ANAF-ul are date despre toti, intrebarea este daca si cand are de gand sa ia la puricat romanii. Prin WU nu cred ca se mai ia cineva la cautat .. ar fi culmea, la cati romani sunt plecati afara si primesc bani de la rude. oricum am inteles ca Google sau mai exact fiscul irlandesz trimite listele cu cei care primesc plati, doar ca si aici e mult de pierdut vremea. Cand va fi electronic.. va fi mai naspa!
    Niciun venit inafara de acesta pe care urmeaza sa-l declar.

  7. #37
    Avatarul lui fanseo
    fanseo este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    23rd August 2018
    Locaţie
    cluj
    Posturi
    87
    Putere Rep
    0


    Implicit

    e ceva normal sa iti platesti darile la stat daca ai incasari. Ar trebui sa mergi tu si sa declari ca ai castiguri si sa platesti dupa incasari impozitele cuvenite.
    Citat Postat în original de Twigg Vezi Post
    salut colegilor,

    S-a intamplat minunea si am facut si eu primii 80E prin adsense pe care i-am si primit pe card. Acum va intreb pe voi care aveti experienta, trebuie sa platesc ceva la stat? Ca sincer n-am chef sa ma trezesc peste cateva luni cu contul blocat sau mai stiu eu ce.

    Firma / PFA nu-mi fac nici sa ma bati iar adsense exista doar ca sa umple golurile prin cateva site-uri mai naspa

  8. #38
    Avatarul lui Rapsodia
    Rapsodia este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    29
    Data înscrierii
    18th March 2013
    Locaţie
    Hungary + Chișinău + Câmpina
    Posturi
    2.695
    Putere Rep
    29


    Implicit

    Citat Postat în original de fanseo Vezi Post
    e ceva normal sa iti platesti darile la stat daca ai incasari. Ar trebui sa mergi tu si sa declari ca ai castiguri si sa platesti dupa incasari impozitele cuvenite.
    Ca idee e minunat, doar ca omul asta la 80 de euro - presimt ca nu sunt nici macar castig lunar, ar cam avea de dat la stat... mai mult decat venitul! parca nu-l convingi asa usor!

    În cazul în care contribuabilul alege să achite CAS şi CASS la nivelul salariului minim brut pe economie, începând cu data de 1 ianuarie 2018, acestea vor fi în sumă totală de 665 de lei pe lună, iar cei 80 de euro fac doar 370 de lei!
    Ofer servicii Social Media Marketing!. Articole contra cost Oferta generala, ro, fr si ru aici!

Pagina 4 din 4 PrimulPrimul ... 234

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Facebook si Google, investigate de ANAF
    De Pami în forumul Comunitatea Seopedia
    Răspunsuri: 13
    Ultimul Post: 3rd November 2016, 08:32
  2. Completare Forumular 200 ANAF pt afiliere
    De nrb220 în forumul Affiliate Marketing
    Răspunsuri: 6
    Ultimul Post: 7th September 2014, 18:41
  3. Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 22nd February 2014, 20:40
  4. Răspunsuri: 40
    Ultimul Post: 31st October 2011, 19:00

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •