Pagina 2 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 32

Subiect: Problema cu numele la AdSense - Western Union

Iulian Grecu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    17
    Data înscrierii
    8th February 2012
    Vârstă
    27
    Posturi
    286
    Putere Rep
    17

1 out of 1 members found this post helpful.

Implicit

Valentino și eu am avut anul trecut probleme de genul, la bănci, rezolvarea a fost să merg la un schimb valutar, iar acolo nu mi s-au adresat fel și fel de întrebări, de unde sunt banii, cum i-ai câștigat și mai știu eu ce. Pur și simplu dai MTCN-ul, suma și buletinul. Și față de bănci, la un schimb valutar, durează toată treaba mult mult mai puțin decât la o bancă. Spre exemplu la bancă am stat și 20-30 minute și am fost "încărcat" cu o grămadă de hârțoage, în schimb la schimb valutar totul este destul de rapid, circa 3-5 minute.
    127.0.0.1

valentino este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    22
    Data înscrierii
    28th March 2011
    Locaţie
    Iasi
    Vârstă
    32
    Posturi
    667
    Putere Rep
    22

Implicit

Citat Postat în original de sergiuliano Vezi Post
    nu mi-e clar din ce cauza nu ti-au dat banii cei de la posta
    Pai si de la Posta si de la banca m`au refuzat cu acelasi motiv - plata mi`a fost emisa pe numele Valentin Popa iar in buletin numele meu complet e Valentin Iulian Popa. Si cum nu e 'perfect match' au refuzat sa imi dea banii...

Citat Postat în original de Impulsive Vezi Post
    Valentino și eu am avut anul trecut probleme de genul, la bănci, rezolvarea a fost să merg la un schimb valutar, iar acolo nu mi s-au adresat fel și fel de întrebări, de unde sunt banii, cum i-ai câștigat și mai știu eu ce. Pur și simplu dai MTCN-ul, suma și buletinul. Și față de bănci, la un schimb valutar, durează toată treaba mult mult mai puțin decât la o bancă. Spre exemplu la bancă am stat și 20-30 minute și am fost "încărcat" cu o grămadă de hârțoage, în schimb la schimb valutar totul este destul de rapid, circa 3-5 minute.
    Da, stiu ca la cursuri valutare sunt mai simpatici si nu trebuie sa dovedesti ca tu esti cel care trebuie sa ia banii chiar cu toate chestiile perfecte. Multam, maine trec pe acolo si sper sa`mi dea banii. Intre timp am schimbat si la google si am pus numele complet, greseala mea ca nu l`am pus de la inceput, insa am primit plati destule fara probleme si asa.
    Prind toate reducerile de pe www.redumag.ro

sergiuliano este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    29
    Data înscrierii
    15th October 2010
    Vârstă
    38
    Posturi
    499
    Putere Rep
    29

Implicit

mergi la oficiul din strada fabrica de chibrituri de langa filaret si o sa rezolvi cu siguranta
    GeoRanker - Local SEO Reverse Engineering Platform

Iulian Grecu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    17
    Data înscrierii
    8th February 2012
    Vârstă
    27
    Posturi
    286
    Putere Rep
    17

Implicit

Citat Postat în original de valentino Vezi Post
    Da, stiu ca la cursuri valutare sunt mai simpatici si nu trebuie sa dovedesti ca tu esti cel care trebuie sa ia banii chiar cu toate chestiile perfecte. Multam, maine trec pe acolo si sper sa`mi dea banii. Intre timp am schimbat si la google si am pus numele complet, greseala mea ca nu l`am pus de la inceput, insa am primit plati destule fara probleme si asa.
    Cu plăcere, ai să vezi că-i poți scoate, mie la bancă din cauză că aveam Prenumele în loc de Nume nu mi-au dat bănuții, deșii aceeași doamnișoară îmi dăduse lunile trecute bănuții în aceeași situație, băncile și "angajații" ei.
    127.0.0.1

Reputatie:
    22
    Data înscrierii
    28th March 2011
    Locaţie
    Iasi
    Vârstă
    32
    Posturi
    667
    Putere Rep
    22

Implicit

Sergiu, daca as fi din Bucuresti si nu din Iasi, as merge.

Impulsive, o sa incerc. Si la mine e aceeasi domnisoara care a fost mereu si acum m`a refuzat politicos. Am fugit, revin maine, sper sa gasesc un schimb valutar deschis sambata prin Tg. Neamt

Seph este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    27
    Data înscrierii
    7th June 2006
    Posturi
    357
    Putere Rep
    27

Implicit

Am avut odata problema asta insa era numele scris invers. Mi-au dat banii doar la raiffeisen. Stiu ca am umblat la toate bancile in ziua aia.

matei este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    33
    Data înscrierii
    6th October 2010
    Vârstă
    31
    Posturi
    882
    Putere Rep
    33

Implicit

Citat Postat în original de valentino Vezi Post
    Sergiu, daca as fi din Bucuresti si nu din Iasi, as merge.

Impulsive, o sa incerc. Si la mine e aceeasi domnisoara care a fost mereu si acum m`a refuzat politicos. Am fugit, revin maine, sper sa gasesc un schimb valutar deschis sambata prin Tg. Neamt
    Gasesti pe drumul care duce spre Piatra Neamt, undeva inainte de benzinarie sau de supermarket-ul Arianis, pe partea stanga (pe sensul de mers spre Piatra Neamt). Nu garantez, dar acum 1 an era acolo si nu cred ca s-a mutat/inchis de atunci.
    Ma ocup si cu testare manuala/automata.
    PS:Vand advertoriale ieftine pe site cu profil medical.

lovelife este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    91
    Data înscrierii
    8th July 2006
    Locaţie
    Galati
    Vârstă
    43
    Posturi
    5.993
    Putere Rep
    91

Implicit

totul tine de functionarul de la ghiseu, incearca la mai multe oficii wester union, banci, case de schimb valutar, amanet posta si cineva nu o sa fie la fel de ingust la minte
    Nu ma pricep la SEO dar ma bag in seama

Reputatie:
    22
    Data înscrierii
    28th March 2011
    Locaţie
    Iasi
    Vârstă
    32
    Posturi
    667
    Putere Rep
    22

Implicit

Revin cu banii ridicati

Am mers azi prin oras si am trecut la 2 case de schimb valutar - m`au refuzat politicos.
    Am trecut la Transilvania si nu au vrut sa`mi dea banii insa mi`au spus de o chestie faina - pot pune banii primiti prin WU direct in contul de Transilvania, au ei nu stiu ce chestie in aplicatia online, o sa imi fac si eu un cont acolo, poate nu mai am probleme de genul si e si mai usor cu platile.

Am mers la o alta casa de schimb valutar, am explicat situatia, tanti mi`a spus ca incearca, apoi ca nu poate, am mai rugat`o odata si intr`un final a cedat, a spus bine, fie. Mi`a dat banutii si am recompensat`o si eu pentru ajutor.

Multumesc pentru ajutor, prieteni.

N. Iulia este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    17
    Data înscrierii
    26th February 2012
    Locaţie
    Timisoara
    Vârstă
    29
    Posturi
    222
    Putere Rep
    17

Implicit

Ne bucuram ca ai reusit pana la urma, in fond toti suntem oameni dar sunt niste reguli de urmat si acesti "functionari publici" isi pot pierde locul de munca daca se abat de la reguli, la casele de schimb valutar atmosfera fiind mai relaxata.

Pagina 2 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. NOU! Google plateste si prin Western Union
    De Netul în forumul Adsense
    Răspunsuri: 611
    Ultimul Post: 29th September 2016, 22:28
  2. Incasari Western Union
    De alecs în forumul Adsense
    Răspunsuri: 6
    Ultimul Post: 28th June 2009, 20:51
  3. Răspunsuri: 8
    Ultimul Post: 30th November 2008, 14:24
  4. Adsense: Plata maxima Western Union